Przeglądając biżuterię w internecie nie trudno zauważyć, że coraz większą – i zasłużoną! – popularnością cieszą się bransoletki shamballa. Razem z nami możecie już dziś przygotować samodzielnie swoją własną! :)

Przy tworzeniu bransoletki wykorzystuje się splot makramowy, który już kiedyś przybliżaliśmy – zapraszam w przypadku wątpliwości do zapoznania się z tym kursem: Plecione sznureczki ozdobne.

Zapraszam do czytania!

Potrzebne materiały:

1. Na sznurek o średnicy 1mm nawlekamy wszystkie koraliki cyrkoniowe.

2. Do jednego końca przywiązujemy sznurek 2mm.

3., 4. Następnie zaplatamy sznurek 2mm splotem makramowym (tutaj znajdziesz sposób jego wykonania). Wykonujemy nim około 5 węzłów.

5., 6. Pierwszy z koralików przesuwamy blisko splotu oraz wykonujemy kolejny węzeł za nim, oplatając koralik. Wykonujemy kolejne dwa węzły.

7., 8., 9. W ten sam sposób postępujemy z pozostałymi koralikami, pamiętając by pomiędzy każdym wykonać tą samą ilość węzłów.

10. Za ostatnim koralikiem wykonujemy tyle samo węzłów co na początku.

11. Obie końcówki cieńszego sznurka, na których zaplataliśmy bransoletkę zakładamy na siebie.

12., 13. Następnie dalej wykonujemy splot ale tym razem na obu końcówkach sznurka.

14. Po wykonaniu kilku węzłów obcinamy grubsze sznurki, a ich końcówki zabezpieczamy klejem.

15. Na obie końcówki sznurka 1mm nawlekamy koraliki drewniane, tak by znalazły się około 3cm od bransoletki. Zawiązujemy za nimi supełki. Będą one służyły do regulacji bransoletki.

16. Gotowa bransoletka.

 

UZUPEŁNIENIE: W powyższym kursie użyliśmy sznurka jubilerskiego woskowanego, ale można użyć też sznurki nylonowe – również już dostępne w sklepie.