Biżuteria z kaboszonami to prosty sposób na piękną biżuterię. Jeśli jeszcze nie wiecie co to jest kaboszon, szybko musicie to nadrobić! Przy ich pomocy tworzyć możecie praktycznie wszystko: kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki…, a nawet spinki do włosów. W zależności od tego jakiego wzoru użyjecie, możecie uzyskać bardzo rozmaity efekt. Biżuteria DIY dla każdego!

 

Kolejną zaletą kaboszonowej biżuterii jest prostota wykonania. Jak słusznie zauważyła Agnieszka z Plachaart, tworzeniu kaboszonowej biżuterii podołają nawet dzieci. Warto też dodać, że biżuteria tworzona przy ich pomocy prezentuje się bardzo profesjonalnie, a nie wymaga specjalnych zdolności. Takie DIY to czysta przyjemność, niezależnie od poziomu zaawansowania :).

Skoro już jesteśmy przy Agnieszce… dziś to jej oddajemy głos. Agnieszka pokaże Wam jak zrobić własne obrazki do kaboszonów i jak wyglądają różnego rodzaju bazy, czyli oprawy do kaboszonów. Spora dawka informacji, również w formie video – to trzeba zobaczyć :). Zajrzyjcie też na jej bloga, gdzie znajdziecie cały wpis tyczący się kaboszonów.

 

Jeśli Agnieszka zainspirowała Was do kaboszonowych szaleństw, a nie wiecie od czego zacząć, mamy dla Was listę produktów z których wyczarować możecie prawdziwe cuda, za niewielkie pieniądze i niewielkim nakładem czasu i pracy:

Kaboszony – mnóstwo wzorów, więc wybór nie będzie prosty :). Do wyboru macie kaboszony w różnych rozmiarach, zwróćcie na to uwagę dobierając do nich bazy. Małe kaboszonki idealnie nadadzą się do pierścionków lub kolczyków. W ofercie znajdziecie też kaboszony przezroczyste, do których przykleić możecie dowolną grafikę lub zdjęcie.

Bazy do kolczyków – w połączeniu z kaboszonkami dają naprawdę uroczy efekt!

Łączniki – przy ich pomocy wyczarować możecie np. bransoletkę.

Bazy do pierścionków

Bazy do spinek i wsuwek

Bazy do zawieszek – przy ich pomocy stworzyć możecie piękne wisiorki, ich styl zależeć będzie przede wszystkim od wybranego przez Was wzoru kaboszona.

Klej – niezbędny do podklejenia kaboszona. Może być np. pattex.

 

A Wy? Lubicie tworzyć biżuterię z kaboszonów:)?