Koraliki SuperDuo zainspirowały nas do stworzenia kolejnego kursu. Oto bransoletka ze sznurka i koralików, w zupełnie nowym wydaniu. Prosta w wykonaniu, a przy tym efektowna. Wajzerce, która przygotowała dla Was ten kurs tworzenia biżuterii, kojarzy się troszkę z skórą krokodyla ;). Do dzieła!

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

superduo sznurek lista

 

Sznurek jubilerski – 1 lub 2mm, sznurek powlekany. Równie dobrze sprawdzi się cieniutki rzemyk :)

Koraliki SuperDuo – do bransoletki na ok. 16-17cm nadgarstek, potrzebnych będzie ok 80 koralików SuperDuo

Kulki gładkie – 6mm, zrobimy z nich zapięcie do naszej bransoletki. Kulki można zastąpić koralikami o podobnym rozmiarze, np. ceramicznymi. Ważne, by koraliki miały na tyle duży otwór wewnętrzny, by przeciągnąć przez niego nasz sznurek

Igła jubilerska – zwróć uwagę, by była na tyle cienka, by bez trudu przeszła przez dziurkę SuperDuo

Nić jubilerska – kolor nici powinien współgrać z kolorem sznurka, dzięki temu bransoletka będzie prezentować się estetycznie

Klej – szybkoschnący, przyda się do podklejenia supełka

Nożyczki

Zapalniczka – potrzebna do przypalenia końcówek sznureczków, w celu zabezpieczenia ich przed strzępieniem

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki, zainspiruj się i stwórz własną wersję bransoletki, nie zrażając się tym, że jakichś koralików aktualnie brakuje. Koraliki SuperDuo występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, na pewno znajdziesz coś w swoim typie :).

bransoletka ze sznurka i koralików bransoletka ze sznurka i koralików jak zrobić bransoletkę

 

Mamy nadzieję, że kurs Wam się podobał i pokusicie się o wykonanie własnej wersji bransoletki :). Powodzenia!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.