Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę z karabińczykiem? Kurs DIY dla początkujących

Agnieszka Wajzer-Nowak, przygotowała dla Was drugą część kursu dla początkujących, w którym pokaże, jak zrobić bransoletkę z rzemienia z karabińczykiem i łańcuszkiem regulacyjnym. Prosty sposób na modną bransoletkę!

Produkty potrzebne do wykonania bransoletek:kurs 2 lista

  • Rzemień jubilerski – możesz przebierać zarówno we wzorach, jak i rozmiarach rzemieni, dzięki czemu Twoja bransoletka może zyskać wyjątkowy charakter, Agnieszka użyła rzemieni kauczukowych o wielkości 6mm i rzemienia w sówki o wymiarach 5x7mm.
  • Końcówki do wklejania – otwór końcówek do wklejania powinien odpowiadać grubości rzemienia, ewentualnie być odrobinę mniejszy, jeśli rzemień można “ugnieść” przed wsunięciem do otworu – Agnieszka użyła końcówek o nieco mniejszym otworze.
  • Karabińczyk – Agnieszka użyła karabińczyka o rozmiarze 16mm.
  • Kółeczka montażowe – potrzebne Ci będą kółeczka otwarte o rozmiarze 9 i 6mm.
  • Przekładki jubilerskie – wybierz przekładkę o otworze podobnym do grubości rzemienia, może być odrobinę mniejsza lub większa. Pamiętaj, że kolor metalu przekładki, powinien być taki sam jak kolor końcówek do wklejania, zapięcia i kółeczek.
  • Łańcuszek – dzięki łańcuszkowi, będziesz mogła dowolnie regulować długość bransoletki. To idealne rozwiązanie jeśli robisz bransoletkę na prezent, a nie jesteś pewna jaki obwód nadgarstka posiada osoba obdarowywana. Poza tym, łańcuszek regulacyjny, sam w sobie stanowi ozdobę bransoletki :).
  • Łącznik – małe serduszko, które stanowi dodatkową ozdobę łańcuszka regulacyjnego.
  • Zawieszka – stanowi piękne wykończenie łańcuszka i ułatwia zapinanie bransoletki.
  • Klej jubilerski – najlepszy będzie niezawodny poxipol
  • Narzędzia – szczypce z płaskimi noskami ułatwią Ci rozwieranie kółeczek i montowanie zapięcia.
  • Przydadzą Ci się też: miarka, kawałek sznurka, nożyczki.

Chcesz zrobić bransoletkę z karabińczykiem?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek z kursu znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, oznacza to, że z materiałami możecie dowolnie eksperymentować, a te użyte przez Agnieszkę to jedynie przykład. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, poszukajcie alternatywy lub napiszcie do nas, jeśli będziecie mieć z tym jakąś trudność, wymyślimy coś wspólnie :)!

 

 

jak_zrobić_bransoletkę_z_kauczuku

 

jak zrobić bransoletkę z łańcuszkiem regulacyjnym

Która bransoletka podoba Wam się bardziej: z zapięciem na karabińczyk czy z zapięciem magnetycznym :)? Czekamy na Wasze komentarze!

jak zrobic bransoletkę

Udało Wam się  zrobić bransoletkę z karabińczykiem?

Jak Wam się podoba zabawa z rzemieniami? Mamy nadzieję, że wciągnie was handmadowy świat i zdecydujecie się na ciut większe projekty. Koniecznie oznaczcie Wasze prace #kurspasart. Dzięki temu łatwiej będzie nam Was znaleźć. 

Wierzymy, że jest Wam mało, więc podrzucamy kilka innych propozycji:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *