Dziś kontynuujemy trend BOHO – pokażę Wam jak zrobić oryginalny naszyjnik w naturalnych kolorach. Główną inspiracją do wykonania biżuterii będą szklane kryształki CrystaLove w kształcie prostopadłościanu w pięknym opalizującym brązowo-szarym odcieniu. Całość dopełnią delikatne koraliki TOHO oraz elementy w kolorze antycznego złota.

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

DSCF4535

  • Kryształki – szklane w kształcie prostopadłościanu CrystaLove, 7x3mm, 44szt. Do swojego naszyjnika wybrałam koraliki w opalizującym brązowo-szarym odcieniu. Będą się pięknie komponować z brązowym rzemieniem oraz elementami w kolorze antycznego złota
  • Koraliki TOHO –  Round 11/0, Opaque-Pastel-Frosted Egg Shell, 176szt. Delikatny odcień ecru świetnie współgra z pozostałymi elementami
  • Metalowe kulki jubilerskie – w kolorze antycznego brązu, 3,2mm średnicy, 88szt
  • Szpilki jubilerskie –  haczyki 40mm w kolorze antycznego brązu, 45szt
  • Zapięcie typu toggle = 20x16mm, 2szt. Z kompletów zapięć wykorzystamy jedynie kółeczka – posłużą jako ozdobny element montażowy
  • Rzemień jubilerski – z ekologicznego zamszu 3×1,5mm w kolorze kakaowym. W moim przypadku są to dwa odcinki o długości 38cm
  • Końcówki do biżuteriizaciskowe – płaskie, tzw. „krokodylki” 6mm, 2szt
  • Karabińczyk – klasyczny 10mm w kolorze antycznego złota, 1szt
  • Kółeczka montażowe – otwarte o średnicy 5mm, ok. 15szt. Posłużą do zamocowania zapięcia oraz wykonania przedłużki do naszyjnika

Z narzędzi potrzebne będą szczypce okrągłe – do wyginania szpilek, szczypce tnące – do ich skracania, oraz szczypce płaskie – do montowania poszczególnych elementów.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli, któregoś z użytych przez Martę produktów zabraknie – nic straconego! Kurs służy przede wszystkim nauce techniki i inspiracji – oznacza to, że z użytymi materiałami możesz dowolnie eksperymentować, by uzyskać efekt zbliżony lub zupełnie odmienny, ale co najważniejsze: swój własny! Swój projekt wykonać możesz w zupełnie innej kolorystyce. W dostępnych kolorach TOHO i kryształków, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli przy doborze materiałów pojawi się jakaś wątpliwość – śmiało napisz do nas, chętnie pomożemy :)!

Wykonanie

Główna część naszyjnika powstanie na bazie szpilek haczyków. Na każdą z nich nałożymy sekwencję koralików, następnie poszczególne szpilki połączymy w cztery koralikowe sznury, każdy o długości  11 szpilek.

1. Na każdą ze szpilek nawlekamy [TOHO, metalowa kulka, TOHO, CrystaLove, TOHO, metalowa kulka, TOHO].

1

2. Przy pomocy bocianów okrągłych wyginamy koniec szpilki pod kątem 90 stopni.

jak zrobić naszyjnik

3. Skracamy szpilkę tak, aby wystający koniec miał długość ok. 1cm.

3

4. Formujemy haczyk, tj. owijamy koniec szpilki wokół jednego z nosków bocianów.

4

5. Domykamy haczyk przy pomocy szczypiec płaskich.

kurs diy

6. Kolejną szpilkę doczepiamy do poprzedniej, aż każdy z czterech sznurów naszyjnika będzie składał się z 11 szpilek.

6

tutorial biżuterii

8

7. Końce sznurów łączymy ze sobą kółeczkami montażowymi z zapięciami toggle.

9

10

11

recznie robiona bizuteria

8. Odmierzamy rzemień o długości ok. 38cm. Składamy go dokładnie na pół.

13

9. Przekładamy pętlę przez kółko toggle na końcu sznurów koralikowych.

14

10. Następnie przeciągamy przez pętlę końce rzemienia.

diy

11. Na końcach rzemienia, szczypcami płaskimi, zaciskamy krokodylki.

diy

17

18

12. Na kółeczku montażowym mocujemy karabińczyk.

19

13. W ten sam sposób zaczepiamy rzemień z drugiej strony naszyjnika. Tym razem, na kółeczku montażowym zawieszamy łańcuszek regulacyjny. Można go zbudować z pojedynczych kółeczek.

20

14. Koniec łańcuszka ozdabiam dodatkowo wykonaną przez siebie zawieszką – są to te same koraliki, które wykorzystaliśmy w centralnej części naszyjnika.

21

15. Tak wygląda gotowy naszyjnik :). Jak Wam się podoba?

jak zrobić naszyjnik

prezent diy

 

Co można zmodyfikować w tym projekcie? Jeśli macie na to czas i ochotę, zdecydowanie można przygotować więcej sznurów koralikowych. Mogą one być dłuższe lub o zróżnicowanej długości, tak aby na szyi układały się kaskadowo. Sznury można ze sobą skręcić lub spleść w warkocz. W końcu, zamiast na szpilki, koraliki można nawlec na linkę jubilerską wykończoną przy pomocy łapaczek. Informacje jak zamocować łapaczki znajdziecie w jednym z wcześniejszych kursów: http://blog.pasart.pl/2016/06/30/diy-naszyjnik/.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.