Dzisiejszy kurs przygotowała dla nas Asia z bloga http://lilax.blox.pl/ . Pokaże Wam jak zrobić kolczyki wiszące gronka, krok po kroku. Miłej zabawy!

jak zrobić kolczyki wiszące

Do zrobienia takich kolczyków będą nam potrzebne:

  • bigle otwarte
  • łańcuszek w rozm. 3 x 4mm bądź podobnym
  • szklane lub akrylowe koraliki w rozm. 6 i 8 mm
  • szpilki o długości 20 mm
  • narzędzia

Jak zrobić kolczyki wiszące gronka?

 kolczyki gronka

1. Zaczynamy od przygotowania dwóch łańcuszków po 15 oczek każdy – powstaną z nich kolczyki o długości ok. 5 cm. Na ostatnie oczko zaczepiamy bigle.

 diy kolczyki

2. Następnie każdy koralik nawlekamy na szpilkę i na końcu szpilki okrągłymi bocianami robimy loopik/oczko.

kolczyki krok po kroku

3. Najlepiej przygotować sobie 9 koralików w rozm. 8mm i 6 koralików w rozm. 6mm wówczas kolczyki mają ładną proporcję. W przypadku innej długości kolczyków należy zawsze dobrać tak koraliki, aby 8mm było więcej. Kiedy już „zahaczykujemy” wszystkie koraliki możemy dla ułatwienia ułożyć sobie je po kolei w dwóch rzędach – wtedy mamy pewność, że nie pomylimy kolejności podczas mocowania koralików do łańcuszka. Układamy najpierw wszystkie ósemki potem szóstki.

kolczyki wiszące diy

4. Teraz już z górki :) Wystarczy tylko zahaczyć koraliki na łańcuszku. Pierwszy koralik zakładamy na oczko, w którym znajduje się już bigiel.

Kilka rad:

  • w przypadku koralików w rozm. 6mm, szpilki o dł. 20mm są odrobinę za długie, w związku czym ucinam je o kilka milimetrów, wtedy lepiej się układają. Naturalnie można też użyć krótszych szpilek np. 15mm
  • dla uzyskania bardziej obfitych gronek zawieszam na zahaczonych już koralikach dodatkowe koraliki, ale tylko te w rozm. 6mm – tak jak na zdjęciu poniżej:

diy kolczyki gronka

 

Trzeba jednak zaznaczyć, iż taki zabieg powoduje, że kolczyki są cięższe, dlatego stosuję go tylko w nielicznych przypadkach.

 

Kurs przygotowała Asia: http://lilax.blox.pl/