Agnieszka Wajzer-Nowak zaprasza na kurs DIY w którym pokaże jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim. Biżuteria rodem z Bollywood zachwyca bogatą formą, jeśli lubisz oryginalne, wyróżniające się dodatki – ten kurs jest dla Ciebie ;)!

 

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

Wariant I:

jak zrobic bransoletke

 

lista brans indi

 

Wariant II

jak zrobic bransoletke

lista indi 2

 

Kamienie naturalne – w kolorowej bransoletce są to agaty trawione w rozmiarze 6mm, ale równie dobrze sprawdzą się tu inne kamienie lub koraliki w podanym rozmiarze

Koraliki TOHO – w rozmiarze 8/0 lub 6/0

Kryształki –  drum 6x8mm i rondelle 3x4mm, Agnieszka użyła kryształków w niebieskiej bransoletce

Kółeczka montażowe – w rozmiarze ok 5-6mm

Łańcuszek do biżuterii – najlepszy będzie rolo lub ankier 3x 4mm. Jeśli Twój łańcuszek ma inne wymiary, sprawdź czy główka szpilki nie wypada przez oczko łańcuszka.

Szpilki jubilerskie – gwoździe 30mm, w kolorze łańcuszka i pozostałych półfabrykatów metalowych

Zapięcie do biżuterii – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle, ale fajnie sprawdzi się też zapięcie na karabińczyk

Kulki jubilerskie –  w rozmiarze 2.4mm i 5mm

Zawieszki – Agnieszka użyła w pierwszej bransoletce kropelek, ale równie fajnie sprawdzą się inne, nieduże zawieszki – wybór należy do Ciebie

Przekładki jubilerskie – Aga użyła drobnych przekładek walców do wypełnienia przestrzeni między większymi koralikami, a przekładki koniczynki zamontowane na szpilce jubilerskiej posłużyły za ozdobne zawieszki. Nie jest to obowiązkowy element bransoletki :), możesz zrezygnować z przekładek na rzecz np. koralików TOHO lub wyeliminować je z projektu zupełnie.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy przede wszystkim inspiracji i nauce techniki chainmaille – jeśli któregoś z produktów zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy, innych koralików, kryształków czy łańcuszków – im bardziej zmodyfikowany przez Ciebie projekt, tym bardziej wyjątkowy efekt końcowy :)!

Jak Wam się podobają te bransoletki? Pokusicie się o wykonanie własnych? Czekamy na Wasze komentarze!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.