Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki z chwostem? Kurs DIY

Często z dużych projektów zostają mi końcówki koralików, kamieni naturalnych, czy przekładek. Jest ich za mało żeby stworzyć okazały naszyjnik lub bransoletkę. W rezultacie leżą miesiącami na biurku w mojej pracowni, aż urośnie pokaźna sterta i natchnie mnie co z nimi zrobić. Dziś pokażę Wam jak zrobić kolczyki z chwostem w stylu etno, do stworzenia których wykorzystać możecie pozostałości z poprzednich kursów. Ich wykonanie zajmie dosłownie 5 minut!

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:

  • Baza kolczyka – posrebrzana z uchwytem, na parę kolczyków oczywiście 2szt.
  • Bigle – klasyczne, haczyki, kolor srebrny
  • Końcówki do biżuterii – do wklejania w kształcie walca, średnica wewnętrzna 5mm. Będą potrzebne do wykończenia chwostów.
  • Chwosty – z nici nylonowych z połyskiem, 45mm. Do swoich kolczyków wybrałam neonowy róż, turkusowe oraz szare, Ty oczywiście możesz wybrać inne, w komponujące się z koralikami, których będziesz chciała użyć.
  • Koraliki – mix okrągłych koralików w rozmiarach 4-8mm: czarne Rubbery 8mm, różowobiałe powlekane 4mm. Nadadzą się praktycznie każde koraliki, które zostały Ci z starych projektów :).
  • Kamienie naturalne – 4-6mm – agat, obsydian śnieżny lub inny kamień w takim rozmiarze
  • Przekładki jubilerskie –  GlitteRing z cyrkoniami 5mm oraz gładkie posrebrzane przekładki oponki 2x4mm
  • Klej jubilerski – do wklejenia chwostów w końcówki, np. UHU, Hasulith.
  • Z narzędzi potrzebne będą bociany okrągłe oraz płaskie.

Chcecie zrobić zrobić kolczyki z chwostem?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Elementem obowiązkowym jest baza kolczyka i oczywiście bigle :). Reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni i tego co akurat masz pod ręką, w końcu ideą tego projektu jest wykorzystanie koralikowych pozostałości :). Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

Wykonanie:

1. Zaczynamy od wklejenia chwostów w końcówki. Do wnętrza końcówki wpuszczamy odrobinę kleju jubilerskiego i wsuwamy w nią chwost.

 

1 pedzel

2 pedzel

Jak zrobić kolczyki z chwostem

2. Jak tylko klej wyschnie możemy zabrać się za kompletowanie kolczyków.

Otwieramy bazę kolczyka – drut z jednej strony jest przylutowany na stałe, z drugiej można go wyciągnąć z zacisku.

 

 

4 pedzel

3. Na bazę nakładamy wybrane koraliki i przekładki. Do neonowo różowego chwosta dobrałam czarne koraliki Rubbery 8mm oraz jasnoróżowe koraliki powlekane 4mm. Całość dopełniają dwa rodzaje przekładek – GlitteRing oraz gładkie metalowe. Następnie, zamykamy bazę wciskając drut z powrotem w zacisk.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

4. Kolczyk jest już praktycznie gotowy. Brakuje mu tylko bigla. Uszko bigla rozginamy przy pomocy bocianów okrągłych.

6 pedzel

5. Zaczepiamy bigiel o zacisk bazy kolczyka.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

6. Haczyk domykamy przy pomocy szczypiec płaskich.

8 pedzel

7. Tak wygląda gotowy kolczyk.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

 

8. Szybciutko składamy drugi kolczyk do pary. Prezentują się świetnie!

Jak zrobić kolczyki z chwostem

9. Przygotowałam również dwie inne wersje kolorystyczne – bardziej stonowane. Nie każdy w końcu lubi przyciągać uwagę neonami.

W pierwszej propozycji mamy szare chwosty oraz fasetowane agaty w odcieniach fioletu i szarości, rozdzielone gładkimi metalowymi przekładkami.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

10. W drugiej wersji, odważniejsze turkusowe chwosty połączyłam z agatem w kolorze gołębio-szarym oraz czarnym obsydianem śnieżnym. Wykorzystałam dwa rodzaje przekładek – z cyrkoniami i gładkie.

Jak zrobić kolczyki z chwostem

Komu udało się zrobić kolczyki z chwostem?

Jestem pewna, że w swoich kolekcjach biżuterii macie również egzemplarze powstałe z „resztek”. Pochwalcie się swoimi pomysłami na Instagramie lub Facebook’u! Wystarczy oznaczyć zdjęcie tagiem #kurspasart. 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Zerknijcie jeszcze na te fajne propozycje:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

 

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *