Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – pudełko z drukowaną grafiką

Dziś mam dla Was kolejny kurs gościnny – nadesłała go Magda z bloga http://www.sztukastudiowania.blogspot.com/, na którym znajdziecie również wiele innych ciekawych tutoriali, przepisów czy stylizacji. Razem z Nią mamy okazję nauczyć się jak wykorzystać w technice decoupage duże, drukowane grafiki. Zapraszam!

 

 

 

Jeśli ozdabiacie małe pudełko i nie chcecie używać serwetek – możecie użyć grafiki z magazynów, lub po prostu wydrukować obrazek. Ale co z naprawdę dużymi pudłami? Wtedy jeden wydrukowany arkusz A4 nie wystarcza… Ale bez obaw! Z moim poradnikiem dacie sobie radę. 🙂

 

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest znaleźć odpowiednio duże zdjęcie do wydruku, by nie było na nim widać żadnych pikseli. Zdecydowałam się użyć obrazka dziewczyny, która wygląda jak namalowana. Chcę w tym pudełku trzymać pędzle i inne przybory do malowania i decoupage’u, więc uważam, że to był dobry wybór – będzie pasować.   🙂

 

 

Najważniejsze to wybrać zdjęcie i wydrukować je na normalnym, białym papierze.  Potrzebujecie też drewnianego pudełka, farb akrylowych, kleju do decoupage’u (albo wikolu, lub kleju do drewna) zmieszanego z wodą, lakier (użyłam błyszczącego), medium do farb akrylowych (opcjonalnie, bo można też użyć wody) i pędzla oraz żelazka.

 

Użyłam ,,Microsoft Office Picture Manager” by podzielić obrazek na pół. Znalazłam go na stronie deviantart, jest to dzieło autorki Alicexz. Możecie zrobić to w każdej innej aplikacji, którą macie. Następnie wydrukujcie każdą część osobno. Jeśli macie jeszcze większe pudełko do dekoracji, po prostu potnijcie w programie zdjęcie na więcej kawałków.
Zamalujcie tą część pudełka, którą chcecie ozdobić używając kleju zmieszanego z wodą. Zostawcie, by chwilę przeschło. Możecie powtórzyć tą czynność, jeśli wasz klej nie jest zbyt mocny. Ustawcie żelazko na minimalną temperaturę. Połóżcie grafikę na klej i prasujcie przez chwilę. Sprawdźcie, czy całość jest prawidłowo przyklejona. Jeśli nie, prasujcie dłużej (uważajcie by nie zniszczyć mokrej grafiki) albo dodajcie trochę kleju.

 


To ważne, by sprawdzić, czy wszystko do siebie pasuje. Ponieważ czasem może się zdarzyć, że przez papier nie będziemy w stanie zamknąć pudełka. Na szczęście tu wszystko do siebie pasowało.

 


Teraz wystarczy tylko pozostawić grafikę do wyschnięcia. Gdy wyschnie, warto polakierować całość przy użyciu sprayu lub puszki z lakierem (zwykle używam matowego). I gotowe! 🙂

 

Autorką wpisu jest Magda z http://www.sztukastudiowania.blogspot.com/

 

Może Ci się także spodobać >>

3 Comments

 1. Gosia says:

  Świetne, długo szukałam porady jak przykleić nadruk z komputera, bo wiadomo, że atramentowy tusz łatwo się rozpływa, nie pomyślałam o żelazku, na pewno wypróbuję. Dzięki temu można tworzyć własne, unikatowe projekty:)

 2. Sylwia says:

  A nie jest konieczne prasowanie przez czystą kartkę albo jakiś pergamin?

  1. Katlee says:

   Sylwia, ja prasuję to przez papier śniadaniowy i super się sprawdza. Tylko trzeba uważać czy grafika nie jest mokra, bo wtedy odejdzie razem z papierem.
   Powodzenia! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *