Razem z Wajzerką zapraszamy Was na video kurs tworzenia biżuterii, w którym zobaczycie jak zrobić naszyjnik z koralików krok po kroku. Naszyjnik DIY z koralików w różnym rozmiarze bardzo efektownie prezentuje się na szyi. Dzięki regulowanemu zapięciu, możemy dopasować jego długość np. do dekoltu bluzki czy sukienki. Co ważne, z wykonaniem naszyjnika poradzą sobie nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią :).
Aga swój naszyjnik wykonała z koralików Seastar satin w bardzo stonowanych kolorach. Dzięki temu naszyjnik świetnie komponuje sie zarówno z codziennymi stylizajcami, jak i tymi bardziej oficjalnymi. Jeśli lubisz odważne dodatki, możesz spróbować stworzyć taki naszyjnik z miksu koralików o kontrastujących kolorach.
Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:
- Koraliki – Wajzerka wybrała do swojego projektu koraliki Seastar Satin wielkości 6, 8 i 10mm
- Łańcuszek jubilerski – pancerka o dość dużych oczkach np. 6x4mm
- Karabińczyk – najwygodniejszy będzie karabińczyk o wielkości 16mm
- Kółka montażowe – 6mm, 2 kółeczka przydadzą nam się do zamontowania zapięcia, a z 10-15 do zrobienia łańcuszka regulującego długość naszyjnika
- Zawieszka – mała zawieszka stanowi dodatkową (ale oczywiście nieobowiązkową) ozdobę naszyjnika
- Kulki jubilerskie – wielkości ok 3mm
- Szpilki jubilerskie – szpilki gwoździe
- Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące, bociany i szczypce płaskie. Narzędzia są niezbędne do przycięcia szpilek i formowania haczyków 🙂
Zdecydujesz się zrobić naszyjnik z koralików?
Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą głównie inspiracji i nauce techniki. Tego typu naszyjnik wykonać możesz z dowolnych koralików :).
Podczas tworzenia naszyjnika zwróć szczególną uwagę na:
- delikatne formowanie haczyków, tak by szpilki się nie deformowały
- szpilkę chwytamy szczypcami zawsze w tej samej odległości od czubków nosków szczypiec, dzięki temu wielkość haczyka zawsze będzie taka sama
- najwięcej koralików 10mm umieszczamy na środku naszyjnika. Dzięki temu naszyjnik delikatnie zwęża się na boki
- między duże koraliki montujemy mniejsze
- ilość koralików użytych w projekcie zależy od Ciebie. Jeśli preferujesz prostsze i mniej bogate formy, możesz użyć mniejszej ilości koralików
Dzięki łańcuszkowi regulacyjnemu, długość naszyjnika możemy dowolnie regulować i dopasować go do rodzaju dekoltu czy stylizacji :).
Pewnie udało Wam się zrobić naszyjnik z koralików.
Jak Wam się podobał kurs? Mamy nadzieję, że pokusicie się o wykonanie własnej wersji naszyjnika :). Koniecznie pokażcie nam efekty swojej pracy w tym celu oznaczcie nas #kurspasart.
Jeden naszyjnik gotowy! Zerknijcie teraz na te wpisy:
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Robie takie naszyjniki, ale uzywam szpilek z kulkami oraz ogniwek podwojnych do zapiec.
Przepiękne 🙂 Czy można użyć do tego naszyjnika koralików powlekanych? Czy nie będzie wtedy za ciężki do noszenia?
Można :). Koraliki powlekane są leciutkie.