Jak zrobić bransoletkę z rzemieni i zapięć magnetycznych? Agnieszka Wajzer-Nowak, przygotowała dla Was kurs DIY, który rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie tego, jak dobrać zapięcie i przekładki do rzemienia.
Często pytacie nas o to, jak dobrać rozmiar zapięcia czy przekładki do rzemienia. Specjalnie dla Was Agnieszka przygotowała kurs DIY, który będzie pierwszym z kilku częściowej serii dla osób początkujących.
Produkty niezbędne do wykonania bransoletek:
- Rzemienie jubilerskie – w pasarcie znajdziecie mnóstwo wzorów i rozmiarów rzemieni, co daje ogromne możliwości jeśli chodzi o tworzenie biżuterii. Zachęcamy Was do eksperymentów :)!
- Zapięcie magnetyczne – otwór zapięcia magnetycznego musi być taki sam, jak grubość rzemienia
- Kauczuk jubilerski
- Przekładka jubilerska – przekładka wzbogaci nawet najprostszą bransoletkę, to dobry sposób, by nadać bransoletce wyjątkowy charakter. Otwór przekładki musi być taki sam jak grubość rzemienia lub odrobinę większy.
- Klej jubilerski – Agnieszka użyła mocnego i niezawodnego poxipolu
- Nożyczki
Udało Wam się zrobić bransoletkę?
Które rzemienie najbardziej Wam się podobają? Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych projektów :)! Będziemu ich szukać pod hasztagiem #kurspasart
Jeśli już zrobiliście bransoletkę będziecie mieli chrapkę na więcej. Proponujemy:
- Bransoletkę z karabińczykiem
- Bransoletkę z koralików Cabochon
- Śliczną bransoletkę z koralików Crescent
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.
No właśnie, otwór zapięcia czy przekładki powinien być taki, jak rzemienia. Jeśli jest to jeden wymiar, nie ma problemu. A co z rzemieniami typu 3×5, 5×7 – jak wtedy dobierać rozmiar? I jaki jest sposób na dobór zapięcia, gdy chcę wkleić 2-3 rzemienie o takich samych lub różnych wymiarach. Ja zamawiam w ciemno i tym sposobem mam mnóstwo rzemieni i zapięć, które do siebie nie pasują.
Mam to samo. Robię biżuterię kilka lat i wciąż mam problem z doborem odpowiednich końcówek, szczególnie do kilku rzemieni na raz