Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę? Kurs DIY dla początkujących CZ I

Jak zrobić bransoletkę z rzemieni i zapięć magnetycznych? Agnieszka Wajzer-Nowak, przygotowała dla Was kurs DIY, który rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie tego, jak dobrać zapięcie i przekładki do rzemienia.

Często pytacie nas o to, jak dobrać rozmiar zapięcia czy przekładki do rzemienia. Specjalnie dla Was Agnieszka przygotowała kurs DIY, który będzie pierwszym z kilku częściowej serii dla osób początkujących.

Produkty niezbędne do wykonania bransoletek:

Jak zrobić bransoletkę

 • Rzemienie jubilerskie – w pasarcie znajdziecie mnóstwo wzorów i rozmiarów rzemieni, co daje ogromne możliwości jeśli chodzi o tworzenie biżuterii. Zachęcamy Was do eksperymentów :)!
 • Zapięcie magnetyczne – otwór zapięcia magnetycznego musi być taki sam, jak grubość rzemienia
 • Kauczuk jubilerski
 • Przekładka jubilerska – przekładka wzbogaci nawet najprostszą bransoletkę, to dobry sposób, by nadać bransoletce wyjątkowy charakter. Otwór przekładki musi być taki sam jak grubość rzemienia lub odrobinę większy.
 • Klej jubilerski – Agnieszka użyła mocnego i niezawodnego poxipolu
 • Nożyczki

Udało Wam się zrobić bransoletkę?

Które rzemienie najbardziej Wam się podobają? Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych projektów :)! Będziemu ich szukać pod hasztagiem #kurspasart

Jeśli już zrobiliście bransoletkę będziecie mieli chrapkę na więcej. Proponujemy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

 1. Agnieszka S. says:

  No właśnie, otwór zapięcia czy przekładki powinien być taki, jak rzemienia. Jeśli jest to jeden wymiar, nie ma problemu. A co z rzemieniami typu 3×5, 5×7 – jak wtedy dobierać rozmiar? I jaki jest sposób na dobór zapięcia, gdy chcę wkleić 2-3 rzemienie o takich samych lub różnych wymiarach. Ja zamawiam w ciemno i tym sposobem mam mnóstwo rzemieni i zapięć, które do siebie nie pasują.

 2. Marika says:

  Mam to samo. Robię biżuterię kilka lat i wciąż mam problem z doborem odpowiednich końcówek, szczególnie do kilku rzemieni na raz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *