Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs biżuterii na wężowy naszyjnik

Wężowe rzemienie to nasza niedawna nowość – pokażemy dziś jak wykorzystać je do stworzenia ciekawego naszyjnika. Zobaczcie sami!

 

 

 

 

Materiały:

 

 

1. Łączymy ze sobą dwa kółka sprężynki, a następnie przez jedno z nich przewlekamy obydwa rzemienie. Składamy je w połowie długości.

 

 

2. Na rzemienie nawlekamy większy element ozdobny i umieszczamy go na krańcowym odcinku rzemienia, tak by powstało oczko.

 

 

3. Następnie na poszczególne rzemienie nakładamy trzy elementy ozdobne. Przez każdy z nich przewlekamy po dwa rzemienie. Rozmieszczamy je w różnych miejscach naszyjnika.

 

 

4. Na koniec nawlekamy jeszcze jeden, duży element na drugim krańcu naszyjnika.

 

 

5. Końce wklejamy w końcówkę. Mocujemy kółka oraz karabińczyk.

 

 

6. Gotowy naszyjnik.

Może Ci się także spodobać >>

8 Comments

 1. A na jaki klej wklejamy ?

  1. Możliwości są różne – klej dwuskładnikowy epoksydowy, superkleje w żelu (koniecznie w żelu, zwykłe płynne się nie nadają) lub klej na gorąco z pistoletu.

   Mateusz

 2. Prosty, a jaki ładny ^^

 3. Mam pytanie: czy zwyczajny klej np. typu Super Glue , który można napyć w zwykłym supermarkecie też się będzie nadawał do sklejenia tego?

  1. Super glue jedynie w postaci żelu, nie taki zwykły w płynie. Lepiej jednak skorzystać z dwuskładnikowych klejów epoksydowych. Np. UHU lub poxipol. Zwykły super glue jest zbyt rzadki i bardzo słabo trzyma. Dwuskładnikowe są dużo lepsze, bo gęste i łatwiej wszystko razem zmontować.

   Mateusz

  2. Dziękuję za info 🙂 czy w pasarcie mogę zależć taki klej??

  3. Oczywiście 🙂 Tutaj znajdziesz wszystkie kleje: http://www.pasart.pl/rekodzielo-i-tworzenie-do-wyrobu-bizuterii-przybory-jubilerskie-klej,c,634.html, a ja osobiście polecam sprawdzony klej UHU plus 5 minut – szybko schnie, łatwo się miesza obie części kleju i jest wytrzymały.

   Mateusz

  4. Dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *