Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Zakładka decoupage – DIY zakładka do książki

W dzisiejszym kursie Marzena pokaże Wam, jak powstaje zakładka decoupage. Takie zakładki są niezwykle urocze, dlatego zachęcamy Was do wspólnego tworzenia :)!

zakładka decoupage

Do wykonania zakładki potrzebujemy:

– zakładkę ze sklejki
– serwetki
– farby akrylowej jako bazy
– kleju do decoupage
– lakieru do decoupage
– żelazka, papieru do pieczenia, pędzli, małych nożyczek, włóczki, kawałek sznurka.

 

 

Zakładkę pokrywamy farbą (podkładem najlepiej białym) z dwóch stron. Po wyschnięciu z jednej strony smarujemy klejem i czekamy, aż klej wyschnie.

diy zakładka

Rozdzielamy papierową serwetkę pozostawiając jedną warstwę – tę z kolorowym nadrukiem. Przykładamy ją lewą stroną do przygotowanej zakładki (właściwym obrazkiem do góry). Nakładamy na to papier do pieczenia i przyprasowujemy gorącym żelazkiem.

zakładka decoupage

Czekamy aż zakładka”wystygnie” i ostrymi małymi nożyczkami odcinamy pozostałości z serwetki

zakładka decoupage

Podobnie postępujemy z drugą stroną zakładki. Możemy zastosować tu wzór np. z pozostałości łączącej serwetki. Kiedy zakładka jest ozdobiona, lakierujemy najpierw jedną stronę, następnie drugą kilkoma warstwami lakieru, pamiętając by każda warstwa wyschła przed nałożeniem kolejnej.

Nasza zakładka jest już prawie gotowa. Można jeszcze ozdobić ją np. koralikami, lub kolorowymi “pędzelkami”. Jak zrobić takie ozdobne chwościki – o tym następnym razem 🙂

zakładka decoupage

Pracuję zawodowo,poza tym zajmuję się domem i wykonuję masę czynności, które każda z nas przynajmniej raz w życiu musiała robić 🙂
Uwielbiam książki. W wolnej chwili…. marzę, wymyślam, poszukuję, tworzę, czytam, przeglądam, oglądam…
Moja przygoda z biżuterią zaczęła się zupełnie przypadkiem. Pierwsze korale były dość proste i robione dla mnie. Szybko jednak rozeszły się wśród znajomych, a następne wśród ich znajomych, itd…
Obecnie staram się łączyć w swojej biżuterii kordonkowe kuleczki z innymi materiałami (łańcuszki, tkaniny,wstążki…)
Inspirację i pomysły można czerpać z każdego miejsca,obserwując wszystko,co dzieje się obok nas.
Jest to dobry sposób na zrelaksowanie się po pracy i spędzenie popołudnia,gdy pogoda nie nastraja do wyjścia z domu.
Dodatkowo,zakładając swojego bloga, poznałam wiele osób,które tworzą z pasją mnóstwo fantastycznych przedmiotów,używając do tego różnych technik i materiałów.
Blog autorski: http://marzena-handmade.blogspot.com

Może Ci się także spodobać >>

10 Comments

 1. Annanastazja says:

  Czytałam już trochę o decoupage i mam pytanie dla potwierdzenia, czy dobrze pamiętam – temperaturę żelazka ustawiamy między 1 a 2 na pokrętle?

  1. Przyznam szczerze,że nie zwracałam dokładnie uwagi na pokrętło.Musisz ustawić temperaturę tak,by serwetka przykleiła się do przedmiotu.

  2. Jeżeli tak wyczytałaś w poradniku,to myślę,że będzie ok

  3. Hanja says:

   Lepiej ustawiać na niższą temperaturę i prasować chwile dłużej niż na wyższą ponieważ pod wpływem zbyt wysokiej temperatury papier do pieczenia może “przykleić” się do zakładki i trudno go potem zdjąć.

 2. czy te zakładki ze sklejki są dostepne w pasarcie?

  1. Tak,wystarczy w wyszukiwarce sklepu wpisać słowo zakładka

 3. Jestem świeżakiem w decoupage i mam może mało mądre pytanie – czy przyprasowując serwetkę jej wzór zostanie na zakładce czy przyklei się do niej? jesli przyklei to jak dobrze przykleic serwetkę, tak żeby nigdzie nie odstawała?

  1. Zakładkę musisz posmarować klejem do “dekupażu “i poczekać aż wyschnie.Następnie nakładasz na zakładkę jedną warstwę serwetki(tą ze wzorem) wzorem do góry.Przykrywasz papierem do pieczenia i przyprasowujesz żelazkiem.Pod wpływem ciepła klej się rozpuszcza i przykleja serwetkę.Wszystko masz opisane w kursie powyżej.

 4. a co z bokami zakładki? tez smarujemy je klejem i przyczepiamy do nich serwetkę?

 5. Witam żelazko ustawiamy najczesciej na dwie kropki na żelazku tak podaja w tutorialach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *