Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Porzeczki z koralików. Jak zrobić kolczyki z koralików?

Wiemy, że lubicie kolczyki gronka. Tym razem będziemy się uczyć jak zrobić takie cuda używając tylko koralików i nici. Żadne druciki, szpilki i szczypce nie będą nam potrzebne. Takie soczyście wyglądające porzeczki z koralików świetnie podkreślać wakacyjne stroje. Można je też wykorzystać do stworzenia naprawdę wyjątkowej biżuterii. Tak więc jeśli chcecie się dowiedzieć jak zrobić kolczyki z koralików, to zapraszamy do wspólnej nauki razem z Paulą. 

porzeczki z koralików

Cześć Kochani! Witam Was na moim kolejnym kursie. Za co najbardziej lubicie lato? Ja przede wszystkim za owoce sezonowe. Robiliśmy już truskawki szydełkowe i koralikowe, teraz zrobimy sobie kolczykowe porzeczki 😊 Zainteresowani? No to do dzieła!

szklane perły

Do pracy potrzebne nam będą:

Kto chce się nauczyć jak zrobić porzeczki z koralików? 

Jeśli masz taką ochotę to będą Ci potrzebne materiały, które znajdziesz TUTAJ. W zamyśle miały być to porzeczki, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie byście zmienili nieco kolory i na przykłada zrobili bardziej szykowną wersję. Zdajcie się na swoją wyobraźnię! 

No to zaczynamy!

KROK 1

Ucinamy ok 50 cm nici i nawlekamy ja na igłę.
porzeczki z koralików

KROK 2

Nabieramy koralik TH8/0 i 2 koraliki TH11/0. 

KROK 3

Przechodzimy dwukrotnie przez całość, tak by igła wychodziła nam z koralika TH11/0. 

KROK 4

Nabieramy 2 koraliki TH11/0. Wbijamy się w koralik sąsiadujący z tym z którego wychodzi nam nić. Przechodzimy dołem przez 2 poprzednie TH11/0. I wychodzimy z nowododanego koralika TH11/0.
Jak zrobić kolczyki z koralików

Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 5

Powtarzamy ten manewr do uzyskania podwójnego łańcuszka na łącznie 22 koraliki (11 rzędów). 

Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 6

Teraz nabieramy jeden koralik TH11/0. Przechodzimy przez całą robótkę tak by nić wychodziła nam z pierwszej dodanej sekwencji koralików TH11/0. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 7

Nabieramy 3 zielone koraliki TH11/0 -> koralik 4 lub 6mm -> czarny koralik TH11/0 i przechodzimy samą nicią przez dodane koraliki. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

Pierwsza porzeczka dodana. 
Jak zrobić kolczyki z koralików

KROK 8

Przechodzimy jeden koralik w dół wzdłuż naszego łańcuszka i ponownie nabieramy 3 (lub 4) zielone koraliki TH11/0 -> koralik 4 lub 6mm -> czarny koralik TH11/0. I znowu przechodzimy samą nicią przez dodane koraliki.
Jak zrobić kolczyki z koralików

Manewr powtarzamy do momentu dotarcia do pojedynczego koralika TH11/0. 
porzeczki z koralików

KROK 9

Przechodzimy przez ten pojedynczy koralik, nabieramy taką samą sekwencję koralików i przechodzimy przez pojedynczy koralik z drugiej strony. 
porzeczki z koralików

Teraz powtarzamy dodawanie gronek – tym razem kierując się w górę. 
porzeczki z koralików

KROK 10

Gdy wykonamy wszystkie gałązki zabezpieczamy i chowamy nici.
porzeczki z koralików

porzeczki z koralików

KROK 11

Na koraliku TH8/0 montujemy ogniwko, a na ogniwku bigiel. 
porzeczki z koralików

I pierwszy kolczyk gotowy 😊 
porzeczki z koralików

Róbcie szybciutko drugi, zakładajcie na uszy, róbcie zdjęcia i efektem pochwalcie się na naszej grupie!😉
porzeczki z koralików

Wiecie że z takich gronek możemy zrobić nie tylko kolczyki? Ja wykonałam gronka jako elementy naszyjnika. Do tego dodałam inne owoce, kwiaty i ważki (które znajdziecie w innym kursiku). I tak powstał piękny, wakacyjny naszyjnik – może posłuży Wam jako inspiracja 😉 
porzeczki z koralików

porzeczki z koralików

Porzeczki z koralików gotowe?

Jesteśmy ciekawi jakie pomysły mieliście na te kolczyki. A może są częścią jakiegoś większego projektu? Koniecznie pochwalcie się co Wam wyszło i oznaczcie Wasze prace #kurspasart.

Zerknijcie koniecznie też na te wpisy, które może pomogą Wam zrobić naszyjnik podobny do tego od Pauli:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *