Agnieszka Wajzer-Nowak zaprasza na kurs DIY w którym pokaże jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim. Biżuteria rodem z Bollywood zachwyca bogatą formą, jeśli lubisz oryginalne, wyróżniające się dodatki – ten kurs jest dla Ciebie ;)!
Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:
- Kamienie naturalne – w kolorowej bransoletce są to agaty trawione w rozmiarze 6mm, ale równie dobrze sprawdzą się tu inne kamienie lub koraliki w podanym rozmiarze
- Koraliki TOHO – w rozmiarze 8/0 lub 6/0
- Kryształki – drum 6x8mm i rondelle 3x4mm, Agnieszka użyła kryształków w niebieskiej bransoletce
- Kółeczka montażowe – w rozmiarze ok 5-6mm
- Łańcuszek do biżuterii – najlepszy będzie rolo lub ankier 3x 4mm. Jeśli Twój łańcuszek ma inne wymiary, sprawdź czy główka szpilki nie wypada przez oczko łańcuszka.
- Szpilki jubilerskie – gwoździe 30mm, w kolorze łańcuszka i pozostałych półfabrykatów metalowych
- Zapięcie do biżuterii – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle, ale fajnie sprawdzi się też zapięcie na karabińczyk
- Kulki jubilerskie – w rozmiarze 2.4mm i 5mm
- Zawieszki – Agnieszka użyła w pierwszej bransoletce kropelek, ale równie fajnie sprawdzą się inne, nieduże zawieszki – wybór należy do Ciebie
- Przekładki jubilerskie – Aga użyła drobnych przekładek walców do wypełnienia przestrzeni między większymi koralikami, a przekładki koniczynki zamontowane na szpilce jubilerskiej posłużyły za ozdobne zawieszki. Nie jest to obowiązkowy element bransoletki :), możesz zrezygnować z przekładek na rzecz np. koralików TOHO lub wyeliminować je z projektu zupełnie.
Masz ochotę zrobić bransoletkę w stylu indyjskim?
Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy przede wszystkim inspiracji i nauce techniki chainmaille – jeśli któregoś z produktów zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy, innych koralików, kryształków czy łańcuszków – im bardziej zmodyfikowany przez Ciebie projekt, tym bardziej wyjątkowy efekt końcowy :)!
Wariant I:
Wariant II
Komu udało się zrobić bransoletkę w stylu indyjskim?
Jak Wam się podobają te bransoletki? Czekamy na Wasze komentarze! Koniecznie też pochwalcie się Waszymi pracami oznaczając nas #kurspasart lub dodajcie zdjęcie na naszej grupie, którą znajdziecie na Facebooku.
A tutaj mamy dla Was jeszcze kilka innych fajnych, kolorowych propozycji:
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.
Uwielbiam kursy pani Agnieszki. Ta bransoletka jest bardzo fajna. Można wykorzystać w niej “zalegające” materiały 🙂
Przepiękne! 🙂
Latwe do wykonania a efekt genialny:-)
Jak zawsze cudo! po obiadku przystępuję do dzieła.Dziękuję 🙂
Mam pytanie, czy główka gwoździa jubilerskiego będzie pasowała do łańcuszka ankier 3/4 milimetry, dziękuję proszę o odpowiedź.
Tak, szpilka zablokuje się w łańcuszku, główka nie przejdzie przez oczko :).
Niesamowicie prosty i śliczny wzór! Jak tylko przyjdzie moje zamówienie z pasartu…! 😀 Cudna 😀
Czy do bransoletki można użyć szpilek jubilerskich (z wykręconym oczkiem)?????????