Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim? Kurs DIY

Agnieszka Wajzer-Nowak zaprasza na kurs DIY w którym pokaże jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim. Biżuteria rodem z Bollywood zachwyca bogatą formą, jeśli lubisz oryginalne, wyróżniające się dodatki – ten kurs jest dla Ciebie ;)!

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

 • Kamienie naturalne – w kolorowej bransoletce są to agaty trawione w rozmiarze 6mm, ale równie dobrze sprawdzą się tu inne kamienie lub koraliki w podanym rozmiarze
 • Koraliki TOHO – w rozmiarze 8/0 lub 6/0
 • Kryształki –  drum 6x8mm i rondelle 3x4mm, Agnieszka użyła kryształków w niebieskiej bransoletce
 • Kółeczka montażowe – w rozmiarze ok 5-6mm
 • Łańcuszek do biżuterii – najlepszy będzie rolo lub ankier 3x 4mm. Jeśli Twój łańcuszek ma inne wymiary, sprawdź czy główka szpilki nie wypada przez oczko łańcuszka.
 • Szpilki jubilerskie – gwoździe 30mm, w kolorze łańcuszka i pozostałych półfabrykatów metalowych
 • Zapięcie do biżuterii – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle, ale fajnie sprawdzi się też zapięcie na karabińczyk
 • Kulki jubilerskie –  w rozmiarze 2.4mm i 5mm
 • Zawieszki – Agnieszka użyła w pierwszej bransoletce kropelek, ale równie fajnie sprawdzą się inne, nieduże zawieszki – wybór należy do Ciebie
 • Przekładki jubilerskie – Aga użyła drobnych przekładek walców do wypełnienia przestrzeni między większymi koralikami, a przekładki koniczynki zamontowane na szpilce jubilerskiej posłużyły za ozdobne zawieszki. Nie jest to obowiązkowy element bransoletki :), możesz zrezygnować z przekładek na rzecz np. koralików TOHO lub wyeliminować je z projektu zupełnie.

Masz ochotę zrobić bransoletkę w stylu indyjskim?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy przede wszystkim inspiracji i nauce techniki chainmaille – jeśli któregoś z produktów zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy, innych koralików, kryształków czy łańcuszków – im bardziej zmodyfikowany przez Ciebie projekt, tym bardziej wyjątkowy efekt końcowy :)!

 

Wariant I:

Jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim

 

Jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim

 

Wariant II

Jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim

Jak zrobić bransoletkę w stylu indyjskim

 

Komu udało się zrobić bransoletkę w stylu indyjskim?

Jak Wam się podobają te bransoletki?  Czekamy na Wasze komentarze! Koniecznie też pochwalcie się Waszymi pracami oznaczając nas #kurspasart lub dodajcie zdjęcie na naszej grupie, którą znajdziecie na Facebooku.

A tutaj mamy dla Was jeszcze kilka innych fajnych, kolorowych propozycji:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

8 Comments

 1. Uwielbiam kursy pani Agnieszki. Ta bransoletka jest bardzo fajna. Można wykorzystać w niej “zalegające” materiały 🙂

 2. Przepiękne! 🙂

 3. Latwe do wykonania a efekt genialny:-)

 4. Jak zawsze cudo! po obiadku przystępuję do dzieła.Dziękuję 🙂

 5. Maja Więcaszek says:

  Mam pytanie, czy główka gwoździa jubilerskiego będzie pasowała do łańcuszka ankier 3/4 milimetry, dziękuję proszę o odpowiedź.

  1. Tak, szpilka zablokuje się w łańcuszku, główka nie przejdzie przez oczko :).

 6. Niesamowicie prosty i śliczny wzór! Jak tylko przyjdzie moje zamówienie z pasartu…! 😀 Cudna 😀

 7. gulietta says:

  Czy do bransoletki można użyć szpilek jubilerskich (z wykręconym oczkiem)?????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *