Jesień zbliża się wielkimi krokami – jaki czas może być lepszy na szlifowanie włóczkowych umiejętności? 😉 Nagrałam dla Was film, w którym pokażę krok po kroku podstawy szydełkowania – jak zrobić półsłupek, jak zrobić słupek, czy magiczne kółko. Chciałam zebrać dla was wszystkie takie podstawowe informacje w jednym miejscu, żebyście mogli zawsze sobie do nich zerknąć, kiedy napotkacie jakiś problem. Zapraszam na szydełkowanie dla początkujących! 😉
Materiały potrzebne do nauki:
- Będziemy potrzebowali na początek jakiejś w miarę grubej, zbitej i skręconej włóczki – na takiej najłatwiej zauważyć wszystkie błędy. Ja wybrałam do tego celu Yarnart Jeans Plus, która jest świetna dla początkujących. Możecie też wypróbować Yarnart Eco Cotton XL czy Merino Bulky, Himalaya Everyday Big lub Home Cotton.
- Przyda nam się też dopasowane rozmiarem do włóczki szydełko.
Wpis szydełkowanie dla początkujących będzie przydatny jeśli potrenujecie z nami.
Przykładowe włóczki i szydełka zebrałam dla was pod tym linkiem. Nie martwcie się, jeśli zabraknie którejś konkretnej włóczki – przejrzyjcie sobie pasartowe półki, jest tam mnóstwo włóczek odpowiednich dla początkujących.
Żeby ułatwić Wam nawigację podzieliłam film – jeśli interesuje Was konkretne oczko, to po prostu włączcie odpowiedni film – automatycznie zacznie się w odpowiednim miejscu ;).
Jak zrobić łańcuszek?
Jak zrobić półsłupek?
Jak zrobić półsłupek nawijany?
Jak zrobić słupek?
Jak zrobić słupek podwójnie nawijany?
Jak zrobić magiczne kółko?
I jak Wam się podobał nasz wpis – szydełkowanie dla początkujących?
Spróbujecie? 😉 Liczymy na t bardzo. Koniecznie pochwalcie się Waszymi pracami na naszej grupie lub oznaczając nas #kurspasart.
A tutaj podrzucamy kilka łatwych szydełkowych kursów:
- Prosta, szydełkowa maskotka
- Czapka na szydełku dla początkujących
- Szalik z włóczki – podstawy szydełkowania
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.
Czy poza robieniem drugiego rzędu robótki/dodawaniem/poszerzaniem ZAWSZE wbijam szydelko pod dwie nitki oczka?
Tak chyba, że wzór wymaga inaczej to wredy pod jedną z nitek, ale wtedy są opisy, że trzeba wbić się pod przednią lub tylna nitkę. No i wyjątek stanowią Słupi reliefowe, bo robi się je inaczej.
Pozazdrościć talentów…ja próbuje i próbuje i chyba mam dwie lewe ręce do tego…nie umiem zrobić prostego łańcuszka…jedne oczka mi wychodza za luźne drugie za ciasne…później problem mam ze zrobieniem drugiej warstwy połsłupkami. Znowu wychodzi mi za luźne i są dziury..jedne większe drugie mniejsze. Zwija mi sie robótka…nie wiem gdzie trzymać włóczke żeby cały czas miała te samo naciagnięcie…
Wszystko wymaga czasu… każdemu na początku nie wychodziło. W końcu się nauczysz, i inni będą Ci zazdrościć 🙂