Sezon na biżuterię trwa całe szczęście przez cały rok. Dobrze się składa, bo ilość wzorów jest niewyczerpalna i w sumie 365 dni to i tak za mało by móc pokazać wszytko co ma się w szufladzie. Czasem wystarczy nosić cały czas jedną, prostą bluzeczkę zmieniając tylko dodatki i wyglądać za każdym razem inaczej. A gdyby komuś jeszcze było mało to Monika pokaże jak zrobić beadingowy komplet. Bransoletkę i kolczyki. Wzór ten oparty jest na jednym elemencie, z którego potem sami możecie tworzyć swoje projekty. Do dzieła!
Trochę mnie już znacie i wiecie, że są dni kiedy roznosi mnie i mój warsztat. Powstaje wtedy bardzo wiele projektów, mniej bądź bardziej udanych. Tymi udanymi staram się z Wami w miarę możliwości dzielić. Dziś chciałabym pokazać Wam jak zrobić beadingowy komplet. Element podstawowy jest nie trudny, a daje wiele możliwości.
Potrzebne produkty do wykonania kompletu.
- koraliki NIB-BIT – ja zużyłam całą jedną paczuszkę i troszkę z drugiej
- GEMDUO – ta sama sytuacja jedna paczuszka cała i kilka sztuk z drugiej
- FirePolish 3mm
- Toho 11/0
- kółeczka montażowe otwarte z cieniutkiego drucika
- zapięcie karabinczyk
- nić do beadingu ja kocham się w FireLine ale może być KO lub OneG
- bigle do kolczyków
- nożyczki
- szczypce do otwierania kółeczek
Chcecie zrobić beadingowy komplet?
Niezbędne produkty znajdziesz TUTAJ. Jak już dowiesz się od Moniki jak zrobić komplet biżuterii z koralików, to zacznij eksperymentować. Nic nie daje takiej satysfakcji jak własna wersja bransoletki lub kolczyków.
Gotowi do stworzenia beadingowego kompletu? Powodzenia!
KROK 1
A więc na niezbyt długą nić (około 30 cm lub ciut więcej) nawlekamy na przemian 4 koraliki GEMDUO i 4 NIB-BIT przekładając je Toho 11/0. Jak pokazałam na zdjęciu.
Zawiązujemy supełek, tworząc ładne kółeczko.
Przechodzimy nitką tak aby wychodziła nam z koralika GEMDUO.
I przechodzimy do górnej dziurki GEMDUO.
KROK 2
Nabieramy 2 koraliki Toho i wbijamy się do koralika NIB-BIT obok.
Nabieramy 2 Toho i wbijamy się do GEMDUO. I tak będziemy dodawać po dwa koraliki aż zamkniemy okrążenie.
Przechodzimy tak aby nasza nić wychodziła z koralika Toho tuż przed koralikiem GEMDUO.
KROK 3
Nabieramy 5 koralików Toho i wbijamy się w Toho tuż za GEMDUO. Przechodzimy nitką tak aby znowu wychodziła nam na rogu przed GEMDUO.
Znowu nabieramy 5 Toho, wbijamy się do koralika za GEMDUO i przechodzimy nitką po koralikach do ostatniego Toho w narożniku.
I tak robimy z wszystkich stron.
KROK 4
Przechodzimy po koralikach wkoło po całym obwodzie, ale pomijając na każdym rogu jeden, środkowy koralik Toho. Staramy się aby nitka wskakiwała nam pod niego. Kwadracik nabierze wtedy ładnego kształtu.
Możemy zawiązać supełek między koralikami i przejść jeszcze troszkę po koralikach i uciąć nitkę. Początkową nitką też przechodzimy po koralikach wkoło i ucinamy. Można zrobić też supełek między koralikami.
Jak połączyć z sobą beadingowe moduły?
KROKK 5
Gdy już zrobicie potrzebną ilość koralików to będziemy je łączyć. Ja zrobiłam 8 – 6 na bransoletkę i po jednym na kolczyki.
Można do szycia ostatniego kwadracika uciąć więcej nici albo dowiązać nową do łączenia bransoletki. Ja dowiązałam między koraliki nową nić. Przechodzimy nią tak aby wystawała nam z koralika na samym rogu, tego, który był pomijany. Ja mam już tu połączone dwa, ale sens jest ten sam. Nić wystaje z środkowego, narożnego koralika.
Nabieramy FirePolish i wbijamy się do koralika na rogu następnego kwadracika.
I łączymy tak wszystkie elementy s sobą.
KROK 6
Przechodzimy na drugą stronę bokiem kwadrata. Jednak zatrzymujemy się toż przed NIB-BIT i nabieramy 7 TOHO i wbijamy się za NIB-BIT. Tworząc pętelkę do zapięcia. Można dla pewności przejść ten kwadrat po obwodzie, delikatnie nitką i wzmocnić pętelkę przechodząc przez nią drugi raz.
Teraz idziemy do narożnika na dole i nabieramy FirePolish łącząc drugą stronę z sobą tak jak pierwszą.
Na końcu robimy pętelkę tak samo jak wcześniej.
I jest!
Dodajemy zapięcia.
I możemy nosić nasz beadingowy komplet.
Jeśli chodzi o kolczyki, to możemy delikatnie przełożyć cieniutkie kółeczko montażowe przez koralik Toho na szczycie albo zrobić pętelkę z koralików 15/0 nad GEMDUO albo nad NIB-BIT. Możemy też zrobić wisiorek na łańcuszek albo całą, okazałą kolię. Wybór należy do was!
Wiecie już jak zrobić beadingowy komplet.
Teraz czas na wasze wersje! Czy będą stonowane? Szalenie kolorowe albo kontrastowe? Może ktoś skusi się na wisiorek. Niecierpliwie będziemy czekać na waszą biżuterie. Pamiętajcie o oznaczeniu nas #kurspasart. Wtedy szybciej znajdziemy was wśród reszty prac. Udanego tworzenia!
Lubisz komplety? Zerknij tutaj:
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.
Przepiękny projekt i wykonanie. Spróbuję, może uda mi się stworzyć coś podobnego. Pozdrawiam gorąco i dziękuję za inspirację.
Udało mi się zrobić kolczyki, na bransoletkę mam za mało koralików.