Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki z koralików w stylu marynarskim? Kurs DIY

Ahoj przygodo! W tym kursie Monika Wojdyła pokaże Wam jak zrobić kolczyki koła z koralików, w iście marynarskim stylu. Kolczyki z tego tutorialu są wręcz stworzone dla tych z Was które uwielbiają prostą, a przy tym nietuzinkową biżuterię. Uwaga! Ta przygoda wciąga, więc najpewniej nie skończy się na jednej parze kolczyków – możecie poszaleć z kolorami koralików, by uzyskać biżuterię o zupełnie innym charakterze :). Do dzieła!

Koraliki SuperDuo dają niezliczoną ilość kombinacji i możliwości. Można z nich tworzyć bardzo skomplikowaną biżuterię, ale idealnie sprawdzają się również w tych najprostszych projektach. Dziś pokażę Wam jak wykorzystać je właśnie w takim prostszym, ale wciąż bardzo efektownym projekcie :).

Do stworzenia takich kolczyków potrzebne nam będą:

Chcecie się nauczyć jak zrobić kolczyki z koralików?

Koraliki do wykonania kolczyków możesz kupić tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki :). Jeśli kształt kolczyków Ci się podoba, ale nie przekonuje Cię styl marynarski – możesz dowolnie poszaleć z kolorami materiałów i stworzyć coś w zupełnie innym stylu :). Handmade daje Ci cały ogrom możliwości – to Ty tu jesteś projektantką i to Ty decydujesz jak ostatecznie będzie wyglądała Twoja biżuteria :).

Gotowe? No to zaczynamy :)!

Na nić nawlekamy na przemian 20 koralików SuperDuo i 20 koralików Toho 11/0.

Tworzymy kółeczko i zawiązujemy końce nici w supełki mocno uciągając, tak aby było sztywne.

Nawlekamy krótszy koniec nici na igłę i przechodzimy nią wkoło przez pierwszy rząd. Możemy zawiązać supełek i ucinamy. Nie będzie nam przeszkadzać podczas dalszej pracy.

Teraz będziemy szyć dłuższą nicią. Ja zazwyczaj robię również nią jeszcze jedno okrążenie po pierwszym rzędzie aby usztywnić kółeczko. Kończę okrążenie tuż za koralikiem Super Duo.

Nasza nić wychodzi z dolnej dziurki koralika SuperDuo więc teraz wkłuwamy się w górną dziurkę koralika SD.

Nabieramy nowy koralik SuperDuo i uzupełniamy kolejno luki w pierwszym rzędzie koralikami SuperDuo. Na koniec możemy nie kończyć od razu okrążenia ale przejść kilka koralików dalej. Wtedy robótka będzie się nam lepiej trzymała.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Przechodzimy igłą do zewnętrznej dziurki koralika SuperDuo w nowym rzędzie.

Jak zrobić kolczyki z koralików
I uzupełniamy luki między SuperDuo koralikami FirePolish. Ja lubię jak kolczyki są sztywniejsze więc przechodzę po zewnętrznej jeszcze raz nitką.

Jak zrobić kolczyki z koralików

Jak zrobić kolczyki z koralików

Nasza nitka powinna wychodzić z koralika FirePolish. Nawlekamy 5 koralików Toho 15/0, ewentualnie możemy nałożyć już bigiel. Następnie wkłuwamy się do kolejnego koralika FirePolish tworząc uszko dla bigli. I teraz albo zakończycie już pracę tworząc supełek i przechodząc jeszcze kilka koralików dalej aby się nam nie posypało nic…

jak zrobić kolczyki koła

… albo robicie tak jak ja jeszcze jedno okrążenie po zewnętrznej kolczyka i przechodzicie po drodze przez pierwsze dwa koraliki ze stworzonego przez nas uszka i dwa ostatnie koraliki z uszka (pomijając środkowy), robiąc dopiero teraz supełek i kończąc pracę dopiero w tym momencie.

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

Kolczyki gotowe! Znaczy się jeden :). Drugi wykonujemy analogicznie, powtarzając wszystkie kroki.

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

jak zrobić kolczyki z koralików

Wiecie już jak zrobić kolczyki z koralików.

Jak Wam się podobają takie kolczyki? Lubicie styl marynarski? Koniecznie dajcie nam znać :). A jeśli nasz kurs robienia biżuterii zainspirował Was do stworzenia własnej wersji kolczyków, koniecznie pochwalcie się efektami, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart.

Lubisz koralikowe kolczyki? Koniecznie sprawdź inne wpisy na naszym blogu. Między innymi znajdziesz u nas:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 
Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *