Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – bransoletka z rzemieni i sznurków

Bransoletki tego typu są ostatnio bardzo popularne. W naszym przykładzie dobraliśmy zawieszki kojarzące się z muzyką, ale można oczywiście dobrać je według swojego gustu lub nastroju. Zobaczcie jak prosto wykonać taką bransoletkę!

Do wykonania bransoletki potrzebujemy:

1. Sznurek i rzemień przycinamy na odcinki o ok. 19cm długości. Na dno końcówki posrebrzanej wlewamy klej jubilerski, a następnie umieszczamy w niej końcówki sznurków i rzemieni. Musi ich być tyle, by wypełnić całą końcówkę.
2. Na pojedynczych sznurkach umieszczamy przekładki, koraliki oraz inne elementy ozdobne. Zawieszki za pomocą kółek umieszczamy na karabińczykach, a następnie mocujemy do rzemyka i krawatki.
3., 4. Drugi koniec rzemyków i sznurków wklejamy do końcówki. Na obu końcówkach mocujemy kółka. Do jednego z nich przyczepiamy zawieszkę ozdobna, a na drugiej umieszczamy karabińczyk.
5. Gotowa bransoletka.

 

Może Ci się także spodobać >>

16 Comments

  1. Iwona says:

    Bardzo dziękuję:)
    Tego mi brakowało 🙂

  2. Na bransoletkach z rzemyka można też zawiązać supeł – daje to ciekawy efekt i pozwala umocować koraliki tak aby się nie przesuwały.

    1. Świetny pomysł…:-) zraz taką zrobię.

  3. Polecam kółka podwójne 7 mm. Pojedyncze pod wpływem “siły” się odginają i otwierają :)A jakiego kleju używacie do wklejania rzemieni w metalowe końcówki?

  4. @Aga ja często używam zwykłej kropelki, jak nie mam nic innego 😉

    1. kropelka trzym mocno

    2. Tylko jeśli chcesz wklejać sznurki, to one na początku bardzo mocno chłoną kropelkę i raz, że trzeba dużo jej użyć, a dwa sznurki robią się sztywne i brzydkie. Do tego jeśli na zewnątrz końcówki wypłynie nam klej, to ciężko go usunąć, a wygląda paskudnie – dlatego trzeba uważać. Dużo lepiej sprawdzają się kleje dwuskładnikowe do tego, lub – tak jak pisała niżej Sylwia – pistolet na klej.

  5. Sylwia says:

    Dobry jest także pistolet na klej 😉 Ja używam i się nie skarżę 😉

    A taką bransoletkę w podobnej wersji zrobiłam chłopakowi 😉

  6. Dziękuję za ten kurs bardzo mi pomógł:-)

  7. witam
    ‘pistolet na klej” – a gdzie go kupic, bo chyba Pasart jeszcze nie ma? 🙁
    tak jak końcówek 7mm 🙁
    Prawda, czy moze źle szukam ?

    Ja używałam kropelki i faktycznie to kiepsko wygląda jak pisze pasart.
    A ten klej to który?

    Z góry dziękuję za pomoc 🙂

    1. Pistolet na klej można kupić w większości sklepów budowlano-remontowych – a na pewno w tych dużych marketach tego typu, jak Castorama lub Leroy Merlin (w tym ostatnim kupiłem kiedyś pistolet za niecałe 11zł – nie grzeszył wysoką jakością, ale sprawdza się przy okazyjnym użyciu). Można też szukać na niezastąpionym allegro 🙂
      Końcówki niedługo będą uzupełnione.
      Kleje dwuskładnikowe, o których pisałem to np. ten http://www.pasart.pl/przybory-jubilerskie-klej,p,25393.html – wyciskasz odrobinę z każdej tubki, mieszasz (zarówno szpatułka do mieszania, jak i małe “korytko” jest w zestawie) i potem spokojnie możesz nałożyć klej do końcówki. Wysycha on na tyle wolno, że nie trzeba się spieszyć jak z klejami typu kropelka 🙂

      Mateusz

  8. Marta2103 says:

    jest super kiedy przyszłam w niej do szkoły wszyscy oszaleli i mam chętnych na kolejne egzemplarze

  9. Kaśka says:

    Ja osobiście mam złe doświadczenia z klejeniem metalowych końcówek klejem typu kropelka. Nie dość, że trzeba uważać żeby nie uciapać końcówki tym klejem to jeszcze po pewnym czasie wszystkie metalowe elementy czernieją i to już nie jest fajne (to chyba wpływ oparów cyjanku). Teraz szukam kleju który nie będzie wpływał na metalowe elementy biżuterii. Zastanawiam się nad tym 2-składnikowym…

  10. A jeśli zbrudzę końcówki klejem to jak to poprawić?

    1. beata says:

      Lub zatuszować?

    2. Beata, zaschniętego kleju nie da się usunąć bez szkody dla samej końcówki. Możesz spróbować delikatnie zeskrobać ale ślad i tak zostanie. Jak wspomniała wcześniej Kaśka warto zamiast kropelki używać kleju, który dłużej zasycha, żeby łatwiej się czyściło zabrudzenia. O samym wklejaniu końcówek opowiadamy tutaj: http://blog.pasart.pl/2014/09/05/jak-zaczac-robic-bizuterie-bransoletka-krok-po-kroku/
      Może przyda Ci się na przyszłość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *