Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić bransoletkę z kryształków bicone – kurs krok po kroku

W dzisiejszym kursie, Agnieszka Wajzer-Nowak, pokaże Wam jak zrobić bransoletke z kryształków, która idealnie nadaje się na własnoręcznie zrobiony prezent. Kryształki bicone, to małe, urocze koraliki, z których można zrobić fantastyczną biżuterię. Projekty charakteryzują się lekkością, połyskiem i elegancją.
jak zrobić bransoletke
Potrzebne materiały:

kryształki – bicone (potrzebujemy 97 sztuk wielości 6mm lub 147 sztuk wielkości 3mm do uzyskania bransoletki o długości około 18cm)
zapięcie toggle lub karabińczyk i kółeczka montażowe sprężynki
– 1,6m żyłki lub linki jubilerskiej – 0,5mm do większych kryształków; mocne nici lub żyłka 0,2mm do małych kryształków (jeśli używasz nici lub bardzo cienkiej żyłki, przydadzą Ci się dwie igły, które ułatwią  nawlekanie małych kryształków)
-nożyczki

kryształki rondelle

Krok 1 Nawlecz na środek żyłki 4 kryształki.
01
Krok 2 Skrzyżuj żyłkę w czwartym koraliku i zaciągnij żyłkę tworząc kółeczko z 4 kryształków.
jak zrobic bransoletke
Krok 3 Na prawą żyłkę nawlecz 2 kryształki, na lewą żyłkę 1 kryształek.
diy bransoletka
Krok 4 Lewą żyłkę przewlecz przez drugi koralik znajdujący się na prawej żyłce tak, by utworzyć kolejne kółeczko. Po zaciągnięciu żyłka powinna wychodzić w dwie strony ze środkowego kryształka.
04
Krok 5 Nawlecz na prawą żyłkę dwa kryształki, na lewą 1 kryształek.
diy bransoletka
Krok 6 Lewą żyłkę przewlecz przez drugi koralik znajdujący się na prawej żyłce tak, by utworzyć kolejne kółeczko.
06
Krok 7 Postępuj tak jak w kroku 5 i 6 do uzyskania odpowiedniej długości (dopasuj długość do Twojego nadgarstka licząc, że do długości bransoletki, którą uzyskasz trzeba doliczyć długość zapięcia). Długość bransoletki to zazwyczaj 18-19cm (razem z zapięciem). Aby uzyskać podobną długość, zużyłam 58 kryształków wielkości 6mm, a na drugą bransoletkę 88 kryształków wielkości 3mm.
jak zrobić fajne bransoletki
Krok 8 Przeprowadź prawą (na zdjęciu dolną) żyłkę przez 3 kryształki, które tworzą ostatnie kółeczko, tak by obydwa końce żyłki znalazły się obok siebie.
08
Krok 9 Teraz zamontujesz pierwszą część zapięcia toggle. Na prawą żyłkę (na zdjęciu dolną) nawlecz kółeczko od zapięcia toggle. Drugą żyłkę, lewą (górną) przełóż przez kółeczko zapięcia toggle, a następnie przez 4 kryształki, które tworzą ostatnie kółko bransoletki. Prawą żyłkę (tą, która wystaje z zapięcia toggle) przeprowadź przez najbliższy kryształek (pierwszy kryształek z górnego rzędu).
09
Krok 10 Następnie nawlecz na prawą żyłkę 3 kryształki. Lewą żyłkę (tę bez kryształków) przeprowadź przez trzeci koralik nawleczony na prawą żyłkę i zaciągnij żyłkę, tworząc w ten sposób kółeczko z 4 kryształków. W ten sposób “wracamy”, tworząc drugi rząd bransoletki.
10
Krok 11 Lewą żyłkę  przewlecz przez najbliższy kryształek (drugi znajdujący się w górnym rzędzie). Na prawą żyłkę nawlecz 2 kryształki.
jak zakończyć bransoletke
Krok 12 Lewą żyłkę przewlecz przez drugi kryształek nawleczony na prawą żyłkę, tworząc kolejne kółeczko.
12
Krok 13 Znów lewą (dolną) żyłkę przeprowadź przez najbliższy kryształek (trzeci z górnego rzędu), a na prawą żyłkę nawlecz 2 kryształki. Następnie lewą żyłkę przeprowadź przez drugi kryształek nawleczony na prawej żyłce. Postępuj tak aż do końca bransoletki.
13
Krok 14 Teraz zamocuj drugą część zapięcia toggle. Aby zapięcie dobrze się zapinało, potrzebujesz dwóch kółeczek sprężynek. Jedno z nich nawlecz na lewą żyłkę, która znajduje się na środku bransoletki (na zdjęciu – dolna żyłka).
14
Krok 15 Następnie przewlecz żyłkę, na którą zostało nałożone kółeczko, przez najbliższy kryształek.
15
Krok 16 Lewy i prawy koniec żyłki przekładamy przez kolejne kryształki, zataczając kółka. Dzięki temu każdy z końców żyłki powinien dwukrotnie przejść przez kółeczko montażowe. Następnie przekładamy żyłkę tak by oba końce spotkały się na środku bransoletki, tak by można było je związać na supełek.
16
Krok 17 Po wykonaniu supełka przekładamy jeszcze raz oba końce żyłki przez najbliższe kryształki i obcinamy tak, by żyłka schowała się w kryształku.
17
Krok 18 Podczepiamy jeszcze jedno kółeczko montażowe, mocujemy druga część zapięcia toggle i bransoletka jest gotowa. Bransoletka wraz z zapięciem wynosi 18,3cm. Jeśli chcesz uzyskać dłuższą bransoletkę, użyj większej ilości kryształków albo wydłuż zapięcie kolejnym kółeczkiem montażowym lub wybierz większe zapięcie.
18
Tak wygląda bransoletka wykonana z kryształków 3mm
jak zrobić bransoletke

Feria kolorów w kryształkach bicone jest naprawdę imponująca, dlatego w połączeniu z różnymi zapięciami i beadingowymi splotami można stworzyć wiele wzorów. Zachęcam do eksperymentów!
bicone A4

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

 

Może Ci się także spodobać >>

9 Comments

 1. Karolina says:

  Jaka mniej więcej długość i ile koralików trzeba by wykorzystać na zrobienie kolii do kompletu?

  1. Długość bransoletki z samych koralików (bez zapięcia ma 17cm. Na kolię, taką przy szyi robi się długość ok 32-34cm (do tego dodaje się jeszcze zapięcie, wtedy całkowita długość to 35-37cm). Na kolię potrzebujesz zatem około 2 razy więcej koralików niż na bransoletkę.

 2. A można prosić kurs naszyjnika pasującego do tej bransoletki?

  1. Aniu, post wyżej wyjaśniamy ile materiałów potrzeba na kolię do tej bransoletki. Takie połączenie będzie najładniej wyglądało.
   Inne kursy z kryształków też się pojawią, także pomyślimy też nad innym wzorem naszyjnika 🙂

 3. Teresa says:

  Witaj. Zrobiłam bransoletkę lecz chce bez zapięcia i niestety nie umiem zakończyć i połączyć obu stron.

 4. Teresa says:

  Zrobiłam bransoletkę ale nie umiem jej zakończyć. Chce bez zapięcia, taką wokół ręki.
  Pozdrawiam. Czekam na pomoc.

 5. Teresa says:

  Zrobiłam bransoletkę ale nie umiem jej zakończyć. Chce bez zapięcia, taką wokół ręki.
  Pozdrawiam. Czekam na pomoc.

  1. Chciałabym otrzymać odpowiedz, lecz nie podałam e-mail. says:

   Proszę o odpowiedz. Teresa.

  2. Żeby zakończyć bransoletkę “na okrągło” trzeba by było oba końce połączyć, w taki sposób, jakbyśmy dodawali kolejne segmenty, tylko zamiast dodawać ostatni koralik – ten w którym żyłki się krzyżują – przejść przez pierwszy koralik pierwszego rzędu. Aczkolwiek wykończenie bransoletki tak jak w kursie – z zapięciem – byłoby o tyle łatwiejsze, że linka jubilerska się nie rozciąga, więc ciężko by się taką bransoletkę zakładało na rękę. Pozdrawiam ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *