Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Co robić w domu – 5 pomysłów na kreatywne zabawy

Jakie są kreatywne zabawy w domu z dzieckiem, to odwieczne pytanie rodziców, którzy spędzają z pociechami w 4 ścianach więcej niż 4 godziny pod rząd :). W przypadku rękodzieła, efektami cieszy się dziecko i mama, do tego obie strony mają tak zajęte ręce, że o nudzie i nerwach nie ma czasu pomyśleć. Co robić w domu? Oto 5 kreatywnych zajęć dla mamy i dziecka.

Czas przed ekranem czy komputerem, powoduje że dzieci są nerwowe, nadpobudliwe i potrzebują przynajmniej godziny, żeby dojść do siebie i nie denerwować krzykiem innych domowników. Co robić w domu zamiast oglądać bajki i grać na komputerze? Zająć ręce rękodziełem! Dzieci przepadną na kilka godzin, jeśli wybierzesz zabawę odpowiednią do wieku. Podpowiadamy, co mogą robić Twoje pociechy, kiedy wyczerpały się pomysły na organizację czasu. Jest też druga strona medalu tej zabawy, jako mama możesz robić dokładnie to samo i przepaść w przyjemność rękodzieła na zawsze!

1. Haft diamentowy

Rekomendowany wiek – od 5 lat (wyłącznie pod opieką rodziców)

mozaika 3d

Haft diamentowy, to gotowe obrazki z klejem, na które nakleja się małe kryształki. Haft diamentowy kupuje się jako gotowy zestaw, w którym jest obrazek pokryty klejem i przykryty folią, kolorowe kryształki w ponumerowanych foliach, patyczek do zbierania kryształków i kawałek żelu-gumki, który nakłada się na patyczek aby łatwo nabierać kryształki.
Zabawa jest naprawdę bardzo prosta i wciągająca. Mały obrazek, wielkości 20×20 dziecko, wykleja nawet 3h, zatem to dobra inwestycja w trochę spokoju :).  Jeśli zastanawiasz się co robić w domu, haft diamentowy to dobra inwestycja.

https://www.instagram.com/p/Bq4k2xplXmf/

Obrazki do wyklejania są w wersji dla dzieci, jak lamy czy słoniki, a także dla dorosłych, jak kwiaty, wilki czy krajobrazy. 

2.  Łapacz snów ze sznurka do makramy

Rekomendowany wiek – od 9 lat

łapacz snów

Łapacz snów ze sznurka do makramy, to nie tylko modna ozdoba do domu ale wspaniały sposób na zajęcie rąk i ćwiczenia manualne. Jako mamy, pamiętamy zajęcia ZPT, gdzie plecionki ze sznurka były normalnym zajęciem. Dzisiaj, to ekskluzywne zajęcie dla chcących więcej, którzy dbają o coś więcej niż markowy telefon, buty z logo czy zdjęcie “z dziubkiem”. Makrama to styl życia! ♡

Zamiast kombinować co robić w domu, warto zachęcić dzieci do nauki tej techniki i zaszczepienia bakcyla “slow life” 🙂

Do zrobienia łapacza potrzebujesz:

Jak zrobić łapacz snów? Kliknij w filmik poniżej i działaj!

Do łapacza możesz też dorobić piórka ze sznurka do makramy, które robią niesamowite wrażenie i mogą być ozdobą samą w sobie, powieszone na ścianie. Kurs na piórka ze sznurka znajdziesz tutaj → Jak zrobić piórko ze sznurka

piórko ze sznurka

3. Bransoletki z koralików na drucie pamięciowym

Rekomendowany wiek – od 4 lat (wyłącznie pod opieką rodziców)

Bransoletki na drucie pamięciowym lub bransoletki na gumce robione przez dzieci, często spotykają się z zachwytem rodziców. Dzieci nie mają ograniczeń jeśli chodzi o łączenie kształtów, kolorów i faktur, zatem efekt jest często zaskakująco fajny. Co zauważyliśmy na różnych warsztatach, niezwykle chętni do tego typu rękodzieła są chłopcy. Dlaczego? Ponieważ nie mają jeszcze ograniczeń typu „to jest zajęcie dla dziewczyn” i z przyjemnością robią biżuterię dla swojej ukochanej, czyli mamy :). 

Do zrobienia bransoletki potrzebujesz:co-robic-w-domu

  • drut pamięciowy
  • koraliki – najlepiej wielkości 4-6mm. W wersji dla mamy świetnie sprawdzą się tu koraliki TOHO round (wszystkie wielkości poza 15/0, których otwór jest za mały) oraz kamienie naturalne
  • szczypce do ucięcia drutu i narzędzia bociany do zakończenia drutu
  • jeśli masz już drut, możesz też zainwestować w gumkę jubilerską. Kształt bransoletki jest inny i wygląda bardziej “jak ze sklepu”

Praca z drutem pamięciowym jest niezwykle prosta. W porównaniu do bransoletki na gumce (którą również polecamy, jeśli masz już koraliki :)), jest o tyle łatwiejsza, że koraliki nie spadają z drutu, co stale zdarza się przy pracy z gumką. Obie formy są jednak fantastycznym “zabijaczem czasu”, którego efekty śmiało możesz nosić na codzień.

Co robić w domu, kiedy masz dużo czasu?

→Kurs:  Jak zrobić bransoletkę na drucie pamięciowym

Bransoletka na drucie pamięciowym

 

→Kurs: Jak zrobić bransoletkę na gumce

co robic w domu - bransoletki na gumce

4. Kolczyki piórka z koralików TOHO

Rekomendowany wiek – od 10 lat

Kolczyki piórka z koralików TOHO, to bardzo wdzięczny temat dla dzieci, które mają zdolności manualne. Praca z drobnymi koralikami TOHO wymaga precyzji i cierpliwości, ze względu na pracę z igłą i nitką, która lubi się poplątać, Efekt jest jednak wart poświęcenia, bo efekt dla oka i duszy jest bardzo pozytywny. 

Do zrobienia kolczyków piórek potrzebujesz: kolczyki piorka z toho

 

→ Kurs: Jak zrobić kolczyki piórka z koralików TOHO

 

 

 

5. Obręcze dziewiarskie

Rekomendowany wiek – od 6 lat

Obręcze dziewiarskie to super frajda kiedy po raz kolejny pojawia się pytanie co robić w domu :). Nie uwierzysz, z jakim zapałem dzieci plotą swoje pierwsze szaliki i czapki. Nie uwierzysz też, jak bardzo potrafią się skupić, żeby nie popełnić żadnego błędu. Na obręczach można zrobić kocyk dla pupila, czapkę albo… etui na telefon dla całej rodziny. 
co robic w domu - kurs na obrecze

Do zrobienia pracy na obręczach potrzebujesz:

Obręcze dziewiarskie są okrągłe i prostokątne. To, co wychodzi z jednej i drugiej jest dosyć łatwe do zobrazowania, bo z okrągłych wychodzą superowe czapki i kominy (czyli to co okrągłe), a z prostokątnych etui, kocyki albo podkładki pod kubki. 

→ Kurs: Jak zrobić koc na podłużnej obręczy dziewiarskiej

jak-zrobic-koc-na-obreczy

Inne kursy z zakresu obręczy, które z przyjemnością porobisz ze swoją pociechą w czasie wolnym, to:

→ Kurs: Jak zrobić komin na okrągłej obręczy dziewiarskiej

→ Kurs: Jak zrobić podkładkę na obręczy dziewiarskiej

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *