Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Dlaczego biżuteria DIY to najlepszy pomysł na prezent?


Zastanawiasz się co kupić na prezent dla bliskiej Ci osoby? Zamiast kupować, zrób go sama! Dlaczego? A no dlatego, że biżuteria DIY to najlepszy pomysł na prezent! Oto 5 powodów przemawiających za tym, że najlepszy prezent to prezent własnoręcznie robiony.

Po pierwsze…

Biżuteria DIY, w której stworzenie trzeba włożyć sporo serducha, czasu, pracy, cierpliwości (a czasem też nerwów, łez, potu i krwi ;))… jest prezentem z duszą, a to sprawia, że jest po prostu bezcenna. Żaden inny prezent nie będzie tak bardzo „z serca”, jak ten wykonany własnoręcznie.

prezent diyKurs DIY na tę bransoletkę znajdziesz tutaj.

 

Po drugie…

Tworząc biżuterię na prezent dla bliskiej osoby, tworzymy ją z myślą konkretnie o niej. Bierzemy pod uwagę jej preferencje, gust, styl życia i ubioru. Każdy element biżuterii tworzony jest z myślą właśnie o niej. Nie ma bardziej dedykowanego prezentu. To taki prezent z dopiskiem „specjalnie dla Ciebie”. A produkt tworzony dla konkretnej osoby, zawsze będzie produktem bardziej luksusowym, od tego produkowanego masowo.

Prezenty handmade Prezenty handmade

Kurs DIY na bransoletki plecione znajdziesz tutaj.

Po trzecie…

Biżuteria DIY podarowana bliskiej osobie, może stać się symbolem. Symbolem, który często będzie jej towarzyszyć, również wtedy, gdy Ciebie obok nie będzie. Biżuteria sama w sobie, będzie miłym przypomnieniem o Tobie i łączącej Was więzi.

Co więcej, nawet najprostszą bransoletkę możesz dowolnie spersonalizować, np. dodając zawieszkę symbolizującą ważne dla Was wydarzenie. A może chcesz zmotywować do czegoś bliską osobę, dodać jej otuchy? Pokazać jej, że jest wyjątkowa, kochana? Stworzona przez Ciebie biżuteria może być tego wyrazem – zawieszka z napisem czy motyw, który mówi więcej niż tysiąc słów. Uwierz, za każdym razem, gdy na nią spojrzy, automatycznie pomyśli o Tobie, a na sercu od razu zrobi się cieplej ;)!

pomysł na prezent diy

Kurs DIY na bransoletkę z siatki znadziesz tutaj.pomysł na prezent diy

Kurs DIY na bransoletkę plecioną znajdziesz tutaj.

Po czwarte…

Znasz tę satysfakcję, którą czuje się, gdy podarowany przez nas prezent sprawia osobie obdarowanej radość? Uwierz, to nic w porównaniu z uczuciem, które towarzyszy wręczaniu prezentu wykonanego własnoręcznie. Ba, ta satysfakcja towarzyszyć Ci będzie za każdym razem, gdy zobaczysz, że Twój prezent jest użytkowany :).

własnoręcznie robiony prezent

Po piąte…

Biżuteria wykonana własnoręcznie, w niczym “nie odstaje” od profesjonalnych produktów, oferowanych w sklepach. Wręcz przeciwnie, dzięki dostępności różnorodnych materiałów stworzona przez Ciebie biżuteria, będzie wyglądać tak profesjonalnie, że możesz mieć problem z udowodnieniem, że została wykonana własnoręcznie ;).

Co bardzo ważne, to Ty jako twórca, masz możliwość zadbania o każdy szczegół biżuterii, co z kolei przekłada się na efekt końcowy.

Dzięki ogólnodostępnym kursom DIY, nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rękodziełem, są w stanie przygotować efektownie prezentującą się biżuterię. Przykładem niech będzie najprostsza bransoletka na gumce. Czyż nie wygląda pięknie?

prezent własnoręcznie robionywłasnoręczny prezent na święta

Kurs DIY, prezentujący krok po kroku, sposób jej wykonania znajdziecie tutaj. Zobaczcie jakie to proste!

Naprawdę mało jest kobiet, które nie lubią biżuterii. Biżuteria to idealny pomysł na prezent DIY dla mamy, siostry, babci, teściowej i przyjaciółki. Niezależnie od wieku osoby obdarowywanej, zawsze możecie stworzyć coś odpowiedniego. Jak nie bransoletkę, kolczyki czy naszyjnik to broszkę. 🙂 Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia! 😉

A wy? Wolicie prezenty kupować czy robić je własnoręcznie? A może nasuwa Wam się jeszcze jakiś argument przemawiający za tym, że biżuteria handmade to idealny pomysł na prezent np. na święta? Zapraszamy do dyskusji!

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. HAN GER says:

    Ja wybieram własnoręcznie wykonane prezenty. Jest jeszcze jeden argument – można ją spersonalizować

  2. Agata says:

    Wszystko jest piękne…..Mam problem ze znalezieniem punkt po punkcie jak zrobic bransoletke z rzemyków (kolor brąz, biel i niebieski).
    Dziękuję za pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *