Jeden mały kaboszon a tyle możliwości! Dziś pokażemy Wam jak zrobić naszyjnik z kaboszonem, ale to nie wszystko. Mamy dla Was też inne inspiracje DIY w których kaboszony grają pierwsze skrzypce. Te małe kolorowe szkiełka, robią ogromne wrażenie kiedy tylko zostaną wklejone w bazy. Zobacz, jakie cudowne rzeczy można z nich zrobić!
Produkty użyte w inspiracjach, to:
- Kaboszony – różne rozmiary od 12 do 25mm
- Baza bransoletki,
- Baza zawieszki,
- Baza klipsów,
- Baza do naszyjnika,
- Łańcuszek,
- Wsuwki,
- Klej
Kaboszony z grafiką
Zwierzęce motywy były, są i będą modne. Taki wzór, to nie jest sezonowy design, tylko styl. Afrykańskie motywy, nie tylko na kaboszonach wyglądają ładnie, drapieżnie i pasują do osób pewnych siebie.
Bransoletka z kaboszonami
Do bazy bransoletki możesz wkleić kaboszony o tym samym wzorze, albo poszaleć i wkleić kilka innych wzorów. Jeśli lubisz motywy zwierzęce, możesz użyć kaboszonu z zebrą, panterką, tygrysem i żyrafą. Ten „dziki” misz-masz ze pewnością zwróci uwagę, jednocześnie jest na tyle skromny, że nie będzie zbyt ekstrawagancki w odbiorze.
Kolczyki i klipsy z kaboszonami
Kompletem do tego typu bransoletki mogą być klipsy lub kolczyki. Do wykonania ozdoby na uszy potrzebujesz bazę do klipsów lub bazę do kolczyków. W przypadku kolczyków potrzebujesz także baranki czyli zatyczki, które utrzymają kolczyki w uszach.
Nasze kolczyki wyglądają tak:
Wsuwki i spinki z kaboszonami
Rzadko spotykaną na polskich ulicach ozdobą są spinki i wsuwki. Dla dojrzałych kobiet, jest ekstrawaganckim dodatkiem, który raczej pasuje do ciemnych i jednolitych stylizacji. Czarna prosta sukienka i jedna delikatna wsuwka, to połączenie eleganckie i jednocześnie dziewczęce.
Jeśli sama nie nosisz i nie przekonasz się do takiej ozdoby, z pewnością ucieszy się z nich Twoja córka, siostrzenica albo inna mała ulubienica :).
Grafiki na kaboszonach szklanych, to duże możliwości stylistyczne. Zdjęcie sowy, czy kotów wklejone do bazy tworzą zupełnie inny klimat niż zdjęcie mozaiki czy dziewczynki.
Jak zrobić naszyjnik z kaboszonem?
Wykonanie naszyjnika z kaboszonem jest bardzo proste i wymaga tylko 4 elementów: kaboszona, bazy, łańcuszka i kleju.
Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć, co po kolei zrobić, aby po 5 minutach cieszyć się naszyjnikiem:
Zamiast łańcuszka, możesz także użyć sznurków jubilerskich, które na końcach wklejasz w zapięcie lub końcówkę. Jak wklejać sznurki i rzemienie możesz zobaczyć w tym filmie.
Innym rodzajem naszyjnika, który świetnie prezentuje się jako naszyjnik jest połączenie kaboszona z płaską i okrągłą bazą na naszyjnik. Wybraliśmy dosyć enigmatyczny motyw zamazanej twarzy, który potęguje „kosmiczny” wygląd biżuterii.
Zakładka do książki z kaboszonem
Niezwykle sympatycznym elementem, który ładnie komponuje się z kaboszonem, jest zakładka. To sprawdzony prezent dla osoby, która lubi czytać i naprawdę słodki handmade, który dobrze jest też zrobić dla samej siebie ;).
Zakładkę możesz dodatkowo ozdobić chwostem albo małymi koralikami:
Wiecie już jak zrobić naszyjnik z kaboszonem.
Miłego dobierania i wspaniałych efektów końcowych! Będziemy czekać na wasze prace. Mamy nadzieję, że się pochwalicie. Żeby było nam łatwiej je znaleźć koniecznie oznaczcie je #kurspasart.
Spodobało Wam się tworzenie? Jeśli tak, a jesteśmy o tym przekonani, to koniecznie zerknijcie też na te wpisy:
- Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.
- Jak zrobić proste kolczyki z koralików Toho? 3 pomysły.
- Jak zrobić kolczyki gronka? Kurs tworzenia biżuterii
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.
witam, jaka baza do kaboszonu jest potrzebna do 20mm szkła?
Witamy :), odpowiednia będzie baza opisana jako baza na kaboszon 20mm.
czyli szkło przezroczyste 20mm i baza też 20mm?
Bazy do kaboszonów najczęściej opisane są dwiema wartościami – ich właściwymi wymiarami, czyli na przykład 31x22mm, oraz wymiarami pasującego kaboszonu, czyli na przykład 20mm – wystarczy kierować się tą drugą wartością 😉
Witam zakupiłam na stronie zarówno bazy kaboszony i klej
Niestety na zdjęciu po przyklejeniu go do szkła albo wychodzą bąbelki albo zdjęcie całkowicie się zamazuje (wcześniej podkleiam je taśmą dwustronne)klej to Knorr prandell
Gdzie popełniam błąd proszę o radę pozdrawiam
Jeśli to zdjęcie, to przy zdjęciach tak się zdarza, że się rozmazują. Najlepiej wybrać papier do scrapbookingu. Jest sztywny, dobrej jakości i grafika nie rozmazuje się. Przy zdjęciach trzeba kleić zdecydowanym ruchem i nie przesuwać kaboszonu. Ale myślę, że klej reaguje z barwnikami na zdjęciu, więc różnie może być. I klej musi być dobrej jakości.