Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić bransoletkę z rzemienia z kaboszonem – kurs DIY

Dziś pokażemy Wam jak zrobić bransoletkę z rzemienia z kaboszonem. Kaboszony z kotem, sową, wąsami, a może we we wzory geometryczne? Jeśli chodzi o obrazki do kaboszonów, macie pełną dowolność! Te cudowne elementy, przez dzieci nazywane „kapselkami” (tak, tak, można nimi grać, jak kiedyś w kapsle :)), są najważniejszym i najbardziej widocznym elementem biżuterii – nawet jeśli mają tylko 12mm! Zobacz, jak można je wykorzystać.

jak zrobić bransoletkę z rzemienia

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:

Kaboszony z ulubionym motywem – do wyboru masz całą gamę wzorów – nie ograniczaj się :). W naszej bransoletce wykorzystujemy kaboszony o wielkości 12mm.
Rzemienie płaskie zamszowe – kolor rzemienia dobierz do koloru kaboszona,
Baza do kaboszonów – przekładka lub zawieszka. Dobierz bazę do wielkości kaboszona.
Karabińczyki – elementy metalowe dobierz do koloru bazy kaboszona. U nas jest to antyczny brąz,
Końcówki do wklejania – płaskie,
Łańcuszek,
Kółeczka montażowe,
Klej jubilerski.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).
jak zrobić bransoletkę z rzemienia

Jak zrobić bransoletkę z kaboszonem?

Przygotuj 4 równe odcinki rzemienia o długości około 17cm. Wklej je do jednej końcówki i poczekaj aż klej wyschnie.
Bazę do kaboszona posmaruj klejem i włóż do niej kaboszon. Po wyschnięciu przełóż bazę przez dwa środkowe rzemienie i przesuń na środek.
Wklej rzemienie do drugiej końcówki, a na koniec dołącz kółeczka montażowe i karabińczyk.
Jeśli lubisz charmsy, dołącz tę małą zawieszkę w okolicy karabińczyka. Pamiętaj, żeby kolorystycznie pasowała do pozostałych metalowych półfabrykatów.
polfrabtykaty do bizuterii

Nie mam przekładki, jak mogę wykorzystać kaboszon?

Baza do kaboszonów, to niezastąpiony element, który ma zastosowanie w każdym rodzaju biżuterii. Mniejszą bazę możesz podczepić na kółeczku montażowym, większe zazwyczaj są z zawieszkami przez które przełożysz rzemień, łańcuszek czy inny materiał.

Jakiego kleju użyć do wklejania kaboszonów?

Wklejając kaboszon do bazy możesz użyć kleju szybkoschnącego – grafika jest na grubym papierze, także nic się z nią nie stanie. Może to być też dwuskładnikowy klej typu poxipol, który wykorzystasz także do wklejenia końcówek lub zapięć do rzemienia czy sznurka.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

7 Comments

 1. Kolejny “tutorial” z użyciem produktów których nie macie w swojej ofercie. Brawo. Bardzo zachęcające…

  1. Anka, dziękujemy za Twoją uwagę. Kursy publikujemy na bieżąco, z użyciem produktów, które są dostępne w chwili publikacji kursu. W późniejszym okresie, kiedy części produktów nie ma już w ofercie, są po prostu inspiracją i nauką wykonania biżuterii. W pasarcie są tysiące produktów, które pojawiają się jednorazowo, a kursy są podpowiedzią co można z nich zrobić. O publikacji kursu informujemy przez nasz newsletter, na stronie głównej sklepu oraz na facebook’u. Zachęcamy Cię do śledzenia tych kanałów, to następnym razem na pewno zdążysz “złapać” produkty :).

 2. bardzo fajnie wszystko przedstawione 🙂 przejrzyście, łatwo i kolorowo! Bardzo mi się taka bransoletka podoba 🙂

 3. Beata says:

  Wydaje mi się, że robicie z nas wariata, a Anka – moim zdaniem – ma rację: tej bazy na wsuwany rzemień pod kaboszon nie mieliście. Często zaglądam tam do Was, bo chciałabym kupić liczne kaboszony, ale oczekuję na poszerzenie oferty baz do bransoletek. Mogłabym połączyć szeregowo kilka od Was, ale macie tylko 3 rozmiary, ja akurat potrzebuję łączników z prostego w stylu mosiądzu 14-16 mm, których brak, choć macie kaboszony w tym rozmiarze. A takich na wsuwany rzemień nie pamiętam. Może się mylę?… To chętnie przeproszę.

  1. Beata, przekładki były, możesz to sprawdzić pod tym linkiem: http://www.pasart.pl/przekladka-metalowa-baza-na-kaboszon-12mm-kolor-antyczny-braz-14mm-otwor-8x2mm-4szt,p,389478.html
   Jak już wspomniałam Ance, inspirujemy i podpowiadamy jak zrobić biżuterię, z materiałów, które są w danej chwili w pasarcie. Blog jest do nauki i pokazania jak robi się biżuterię oraz podpowiadania jak się “obchodzić” z niektórymi akcesoriami. W dniu publikacji posta, materiały zawsze są dostępne, ale po tygodniu czy dwóch od daty publikacji, danego elementu może już nie być. W miarę możliwości kompletujemy akcesoria z kursów, jednak nie zawsze jest to możliwe 1:1.

 4. witam, jakiej szerokości uzywane są tutaj rzemienie oraz jakiej szerokosci jest zapięcie?

  1. Witam serdecznie :). Użyto tutaj rzemieni 3×1,5mm i końcówek płaskich do wklejania o otworze 2,5 na 10mm :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *