Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko? Kurs tworzenia biżuterii dla początkujących.

Nasza Alicja ostatnio coraz częściej zdradza ukochaną włóczkę i sięga po koraliki. Tym razem pokaże wam jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko. Są to niezwykle wdzięczne koraliki, które dają wiele wspaniałych możliwości. Ala postanowiła podzielić się z wami prostym, ale jakże efektownym wzorem. Mamy nadzieję, że dzięki temu zarazi was miłością do Ginko. Więc aż dwie igły w dłoń i do dzieła!

Ostatnio zakochałam się w koralikach ginko. Mają bardzo ciekawy kształt i w prosty i szybki sposób można coś z nich wyczarować. W związku z tym pokażę Wam, jak zrobić bardzo łatwą bransoletkę.

Jeśli chcesz zrobić bransoletkę z koralików Ginko to będziesz potrzebować:
jak zrobić bransoletkę z ginko

 • Koraliki ginko (ok 59 -62 szt)
 •  koraliki ok 3mm – ja użyłam koraliki crystalove, ale mogą to byc też TOHO, Firepolish lub kamienie naturalne
 • kółeczka montażowe 8 – 10 mm
 • zapięcie 10mm
 • dwie igły,
 • nici do beadingu – polecam KO lub fireline,
 •  ostre nożyczki,
 •  cążki do zamontowania zapięcia.

Po produkty na bransoletkę wpadajcie TUTAJ. Koraliki to przede wszystkim relax i dobra zabawa. Dlatego nie bójcie się zmieniać podanych przez nas propozycji i twórzcie też swoje wersje podanych wzorów. Powodzenia!

Jak już mamy wszystko przygotowane to wreszcie możemy zabrać za się do pracy.

Krok 1

Ucinamy nitkę i nawlekamy na oba końce igły.

Na jedną z nich nawlekamy 3 koraliki (u mnie to są crystalove) i kółeczko montażowe.
bransoletka z koralików ginko

Krok 2

Teraz nawlekamy po jednym koraliku ginko na każdą igłę, przewlekamy tylko przez jedną dziurkę.

bransoletka z koralików ginko

Następnie przez obie igły przewlekamy jeden koralik , tak jak to widać na zdjęciu.
bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

Krok 3

Teraz będziemy nawlekać koraliki tak jak w kroku 2, czyli na przemian dwa i jeden, aż uzyskamy taką długość jaka będzie nam pasować. Uwaga! Na samym końcu muszą być dwa koraliki
jak zrobić bransoletkę z ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

Krok 4

Przed nami ostatni etap czyli zakończenie naszej bransoletki. Nawlekamy trzy małe koraliki i kółeczko montażowe na jedną z igieł.

Wbijamy się w koralik ginko znajdujący się obok tego, z którego wychodzi nam nitka na której mamy nasze 3 mm koraliki oraz następny tak jak to widać na zdjęciu.
jak zrobić bransoletkę z ginko

Przewlekamy nitkę jeszcze raz przez te koraliki co są zaznaczone na zdjęciu, robimy supełek i ukrywamy go w koralikach. Ucinamy końcówki nici i montujemy karabińczyk.
jak zrobić bransoletkę z ginko

Nasza bransoletka jest już gotowa. Prosta i szybka w wykonaniu prawda ?? Mam nadzieję, że kurs się Wam spodoba. W razie jakichkolwiek pytań śmiało pytajcie.
jak zrobić bransoletkę z ginko

jak zrobić bransoletkę z ginko

jak zrobić bransoletkę z ginko

jak zrobić bransoletkę z ginko

Wiecie już jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko.

I jak wam się podoba?  Świetna, prawda? My już sami sobie taką zrobiliśmy, a powstanie na pewno jeszcze więcej taich cudowności. A może skusicie się na swoje wersje, całkiem inne od tej, którą pokazała wam Ala. Już nie możemy się doczekać. Także oznaczajcie nas hasztagiem #kurspasart jeśli chcecie się pochwalić. 🙂

Spróbuj innych naszych kursów:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

 1. Justyna says:

  Dziękuję za super inspirację 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *