Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę z koralików O-Ring i rurek jubilerskich? Ręcznie robiona biżuteria krok po kroku

Razem z Agnieszką Wajzer-Nowak zapraszamy Cię na kurs tworzenia biżuterii w formie video. Aga pokaże Ci krok po kroku jak zrobić bransoletkę z koralików O-Ring i metalowych rurek jubilerskich. Projekt jest nietrudny w wykonaniu, a przy tym efektowny. Zapraszamy do wspólnego handmadowania :)!

O tym, że koraliki O-Ring wpadły Wajzerce w oko, mogliście przekonać się w poprzednim kursie na bransoletkę z koralików O-Ring. Poprzednio koraliki łączyliśmy z onyksowymi kostkami i metalowymi łącznikami. W tym kursie, Aga zaprezentuje kolejny wariant O-Ringowej bransoletki, tym razem z metalowymi rurkami jubilerskami. Jesteśmy ciekawi czy efekt końcowy się Wam spodoba :).

Do dzieła!

 

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

 • Koraliki O-Ring – u Wajzerki są to dwukolorowe koraliki Jet – Metal Bronze
 • Rurki jubilerskie – 2x 35mm
 • Przekładki jubilerskie – oponki 4mm
 • Zapięcie do biżuterii – Aga wykorzystała gotowe zapięcie z karabińczykiem i końcówkami o otworze 3mm. Zamiast tego użyć możesz samych końcówek o takim otworze, kółeczek montażówych  i karabińczyka lub zapięcia toggle
 • Stopery – potrzebne do wykonania drugiej wersji bransoletki, na lince jubilerskiej. Otwór 1.5mm
 • Sznurek jubilerski – woskowany 1mm. Grubszy nie przejdzie przez otwór rurki
 • Kółka montażowe – otwarte o wielkości ok 5-6mm
 • Narzędzia jubilerskie – szczypce z płaskimi noskami przydadzą się do odginania kółeczek montażowych, a obcinaczki do przycięcia sznurków
 • Klej jubilerski – klej magic zabezpieczy końcówki sznurka przed strzępienim, a mocny poxipol posłuży do wklejenia końcówek
 • Kamienie naturalne – w błękitnej bransoletce, Aga zamiast koralików O-Ring użyła agaty rondelle i krople 🙂
 • Linka jubilerska – linka 0.30 mm z powodzeniem może zastąpic sznurek jubilerski. Aga  pokazuje jak użyć linki w drugiej wersji bransoletki

No więc chcesz się nauczyć jak zrobić bransoletkę z koralików O-Ring?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzymy przede wszystkim po to, by zainspirować Cię do tworzenia własnej biżuterii.  Twoja bransoletka nie musi wcale być identyczna jak ta w kursie. Prezentujemy różne warianty tego samego projektu po to, by pokazać Ci jak różnorodna może być tego typu biżuteria. Gorąco zachęcamy Cię do eksperymentów choćby kolorystycznych :).

 

jak zrobić bransoletkę z koralików o-ring jak zrobić bransoletkę z koralików o-ring

A tak prezentuje się alternatywna wersja bransoletek z rurkami. Wykonana z agatów w kształcie rondelle i kropli.

kurs tworzenia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs tworzenia biżuterii

Jak Wam się podoba taka bransoletka z koralików O-ring?

Koniecznie dajcie znać.:). Z niecierpliwością czekamy na Wasze komentarze i prace, którymi możecie chwalić się na naszej grupie lub oznaczając nas hasztagiem #kurspasart.  Do miłego!

A jeśli masz mało handmadowana to tutaj znajdziesz parę ciekawych insppiracji:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *