Razem z Paulą Ziemską zapraszamy na kurs, w którym pokażę jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo. Koraliki SuperDuo™ są przez was uwielbiane ponieważ dają mnóstwo możliwości, a biżuteria z nich wykonana jest naprawdę niepowtarzalna. Kwiaty z koralików, to piękne odzwierciedlenie, co gra w duszy każdego handmadowca, zatem do dzieła!
Cześć Kochani!
Za oknem zimno, ale w duszy rękodzielników jest zawsze słońce, kwiaty i dobry humor 😉 Dzisiejszy tutek będzie pokazywał jak wykonać bransoletkę z koralików Superduo™, w której widać kwiatki przypominające stokrotki. Wzór jest bardzo uniwersalny – w zależności od kolorów koralików, możecie ją zrobić do zwiewnej lekkiej sukienki albo na karnawałową imprezę, zwłaszcza jeżeli użyjecie koralików które pięknie błyszczą.
Do zrobienia bransoletki potrzebne nam będą:
– koraliki superduo w minimum 3 kolorach (po jednej paczuszce z każdego koloru powinno wystarczyć na nadgarstek 15-18cm)
– nici do beadingu
– igła do beadingu
– kilka koralików TOHO 8/0 (13 szt.)
– karabińczyk
– ogniwko
– nożyczki
– kombinerki.
Chcecie się nauczyć jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo?
Wszystkie niezbędne produkty do wykonania bransoletki znajdziecie TUTAJ. Nasze kursy to tylko inspiracja ale Wy już dobrze o tym wiecie. Dlatego liczymy na to, że powstaną bransoletki w różnych kombinacjach kolorystycznych. Więc do dzieła!
Chcecie się dowiedzieć jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo™?
Ucinamy spory kawałek nici (ok 2 metrów). Na igłę nawlekamy 6 koralików superduo które stworzą nam pierwszy kwiatek.
Robimy nicią kółeczko, tak by ponownie przejść przez wszystkie koraliki i zawiązujemy supełek. Następnie prowadzimy nić tak by wychodziła z górnej dziurki koralika SD.
Nabieramy teraz 5 koralików – dwa w innym kolorze, jeden w kolorze pierwszego kwiatka i ponownie dwa w innym kolorze (jak na zdjęciu).
Ponownie przechodzimy nicią przez wszystkie koraliki (ja proponuję robić to dwukrotnie – wtedy nasza bransoletka będzie dobrze zabezpieczona) i zmierzamy do koralika w kolorze naszego pierwszego kwiatka.
Przechodzimy górą i nabieramy kolejne 5 koralików.
Tą sekwencję utrzymujemy do uzyskania odpowiedniej dla nas długości. 10 pełnych kwiatków to bransoletka pasująca na nadgarstek o obwodzie 15 cm. Jeśli potrzebne jest więcej – dorabiamy kolejne wg własnych potrzeb 🙂
Mamy wykonany cały pełny rząd, który stanowi środek naszej pracy.
Przechodzimy do rzędu drugiego. Tutaj będziemy korzystać tylko z jednego koloru koralików –tego który tworzył nam przerwy między kwiatkami. Wbijamy się nicią w górną dziurkę koralika który następuje po szczytowym (tak jak na zdjęciu).
Nabieramy 2 złote koraliki SD i wbijamy się w sąsiadujący koralik z naszego kwiatka.
Następnie wbijamy się samą nicią w pierwszy złoty koralik.
I ponownie nabieramy 2 SD.
Tym schematem idziemy aż do końca długości. Tak prezentuje się koniec drugiego robionego przez nas rzędu.
Teraz musimy przejść na drugą stronę naszej pracy i powtórzymy cały schemat z drugiej strony. Nić wychodzi nam z górnej dziurki pierwszego kwiatka.
Prowadzimy ją w dół, a następnie robimy niecałe okrążenie tak by igła wyszła nam z równoległego koralika z drugiej strony pracy (zaznaczone na zdjęciu).
Następnie wbijamy się w górną dziurkę i dalej idziemy wg schematu – 2SD → łączenie → 2SD →łącznie. I tak przez całą długość.
Jak zamontować zapięcie w bransoletce z SuperDuo?
Tak wygląda koniec trzeciego robionego przez nas rzędu. Nić wychodzi nam z pierwszego kwiatka i jest to dobry moment na zamocowanie zapięcia.
Nabieramy na igłę 7 koralików TOHO 8/0.
I wbijamy się igłą w koralik jak na zdjęciu.
Następnie przechodzimy do rzędu wyżej – wbijając się w górną dziurkę pierwszego złotego koralika.
Rozpoczynamy 4 rząd naszej bransoletki. Schemat jest dokładnie ten sam – zmienia się tylko kolor.
Gdy wykonamy już cały rząd 4, pora na drugą część zapięcia. Nić wychodzi nam z górnej dziurki złotego koralika – prowadzimy ją tak by wyszła z górnej dziurki, ale koralika który stanowi nasz kwiatek.
Następnie nabieramy 3 korali TOHO 8/0, karabińczyk i ponownie 3 koraliki TOHO 8/0. Igłę wbijamy tak ja poprzednio w równoległy koralik naszego kwiatka.
Następnie wbijamy się samą nicią w górną dziurkę koralika złotego i rozpoczynamy rząd 5.
Tak powinna nam się prezentować bransoletka po wykonaniu piątego rzędu. W zasadzie można by uznać, że już po robocie, ale jednak nie. Jedno przejście nicią przez rzędy 2,3,4,5 to trochę za mało, więc teraz wzmocnimy naszą robótkę.
Przechodzimy do dolnej dziurki złotego koralika i wzmacniamy ten rząd przechodząc samą nicią.
Teraz wzmocnienie zapięcia. Przechodzimy dalej samą nicią przez koraliki TOHO i karabińczyk, a następnie wzmacniamy równoległy rząd przechodząc przez całą długość bransoletki samą nicią.
Wzmocnienie rzędów 2 i 3 zrobione, to teraz jeszcze 4 i 5. Ponownie przechodzimy nicią przez nasze zapięcie i prowadzimy nić w górną dziurkę złotego koralika. Rozpoczynamy wzmacnianie rzędu czwartego i piątego.
Dochodząc do końca rzędu 4ego, przechodzimy nicią przez zapięcie z karabińczykiem i wzmacniamy rząd 5.
Wzmocnienie bransoletki wykonane!
Chowamy, zabezpieczamy i ucinamy pozostałości nici.
Bierzemy w łapki kombinerki i montujemy ogniwko.
I gotowe! Już wiecie jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo.
Dziękuję Wam za uwagę i mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć chwilę relaksu między gotowaniem barszczu, lepieniem pierogów i sprzątaniem. A najlepiej rzućcie to wszystko, zadbajcie o siebie i fizycznie, i duchowo, i przede wszystkim handmadowo! Rodzina jak kocha to zrozumie! 😉
Wesołych Świąt!
A tutaj macie przykład innych bransoletek które wykonałam wg tego wzoru 🙂
Już wiecie jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo.
Liczymy na to, że stworzycie niejedną wersję. Mogą powstać bransoletki mega błyszczące, stonowane lub kolorowe! Wszystko zależy od Was. My będziemy niecierpliwie wypatrywać waszych dzieł pod hasztagiem #kurspasart. Powodzenia!
Lubisz szerokie bransoletki? Zerknij więc tutaj:
- Bransoletka z Toho ściegiem Flat Herringbone
- Bransoletka “parkietowa” z SuperDuo
- Bransoletka ściegiem Flat Chenille Stitch
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.
PIĘKNE
Bransoletka ta w oryginale została zaprojektowana przez http://www.akkesieraden.nl/ już parę lat wstecz i wzór na jej zrobienie był umieszczony w sieci odpłatnie – przedstawiana tu bransoletka jest praktycznie kopią tamtej – a zatem umieszczanie instrukcji na jej zrobienie jest plagiatem czy macie zielone światło od Akke na nieodpłatne prezentowanie jej wzoru ?
Wzory na koraliki modułowe, typu superduo czy czechmates są bardzo powszechne i najczęściej sposób użycia jest prezentowany przez producenta koralików. W przypadku bransoletek z koralików superduo, ułożenie ich w kwiatek czy gwiazdkę jest bardzo powszechne, bo z tą myślą te koraliki zostały wyprodukowane :). Jest mnóstwo płatnych kursów, gdzie autorki również inspirują się materiałami od producenta, zatem w powszechnie stosowanych wzorach trudno znaleźć autora. To samo dotyczy obszywania kaboszonów, bransoletek na gumce czy bransoletek na krośnie. Na naszym blogu prezentujemy proste metody zrobienia biżuterii czy innych wyrobów handmade, które są bazą do szkolenia swoich umiejętności. Tak samo jest z tą bransoletką – to podstawa podstaw 🙂
Piękne są !!!
Jakie dokładnie kolory koralików zostały użyte do tej różowo szarej?