Jak Wam się podoba połączenie drobnych koralików i sznurka? My się zakochaliśmy w tym zestawie. Wygląda wyjątkowo i niepowtarzalnie. Monika postanowiła więc pokazać Wam jak zrobić bransoletkę z łącznikiem z koralików. Jeśli lubisz się wyróżniać i nosić unikatową biżuterię to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Prosto, szybko, modnie i efektownie. Do dzieła!
Materiały potrzebne do zrobienia bransoletki:
- Koraliki Toho Treasure – ja wybrałam w umie 4 kolory
- Nici do beadingu – polecam kupić jakieś lepsze. Te najtańsze do nauki to trochę kiepski pomysł bo mogą Was na początek zniechęcić. Wybierzcie Ko, Myiuki lub FireLine
- Sznurek do makramy – u mnie moje ulubione Macrammee
- Kółeczka montażowe pojedyncze z cienkiego drutu – np 0,7 mm
- Nożyczki
- Narzędzie do otwierania kółeczek
- Zapalniczka do przytopienia sznurka
Macie ochotę zrobić bransoletkę z łącznikiem z koralików?
Po materiały wpadajcie TUTAJ. Mamy nadzieję, że gdy uda się Wam opanować ścieg Brick Stitch to stworzycie jakieś własne projekty.
Będziemy się opierać na tym wzorze szyjąc łącznik.
KROK 1
Na nitkę o długości trochę ponad pół metra nawlekamy dwa koraliki granatowe. Robimy pierwszy rząd z projektu. Ja go u siebie ciut zmieniłam ale Wy możecie się trzymać się schematu.
Przechodzimy przez koralik od spodu jak na zdjęciu.
I teraz taki myk dla początkujących, który możecie pominąć jeśli radzicie sobie z brickiem.
Nawracamy, przechodząc igłą przez koralik w dół i związujemy dwie nitki w supełek. Wracamy igłą do góry we właściwe miejsce. Wtedy robótka będzie sztywniejsza i będzie łatwiej się plotło. To nie jest za bardzo profesjonalne, ale na początek ułatwia pracę.
KROK 2
Dodajemy kolejny koralik w rzędzie. W moim zmienionym schemacie (bo ja nie potrafię tak naprawdę trzymać się żadnych schematów idealnie 😉 ) jest to niebieski. Nabieramy go na igłę i przechodzimy przez koralik granatowy (z którego wychodzi nić) od spodu.
Zaciągamy i przechodzimy igłą przez koralik, który dodaliśmy raz jeszcze żeby nić wystawała nam zawsze z świeżo dodanego koralika.
KROK 3
Nabieramy kolejny koralik. U mnie granatowy. Przechodzimy igłą od spodu przez koralik, z którego wychodzi nić.
Wkłuwamy się w dodany właśnie koralik.
KROK 4
I dodajemy kolejny koralik tak samo jak wcześniejsze. A ż uzyskamy rząd pierwszy i w nim 15 koralików.
KROK 5
Nić powinna wychodzić nam z ostatniego koralika. Budujemy rząd 2. Nabieramy dwa koraliki i wbijamy się igłą pod nitkę łącząca dwa koraliki w pierwszym rzędzie.
I przechodzimy igłą przez koralik do góry.
KROK 6
Nabieramy niebieski koralik. Przechodzimy igłą pod nitką łączącą dwa koraliki z rzędu pierwszego. I tak jak wcześniej przechodzimy w górę wkłówając się w niebieski koralik (dodany właśnie) od spodu.
Tworzymy tak cały rząd.
Dodając ostatni koralik wbijamy się drugi raz pod nitkę, pod którą wbijaliśmy się dodając przedostatni koralik w tym rzędzie.
KROK 7
Tworzymy 3 rząd. Nabieramy dwa koraliki i postępujemy tak samo jak w rzędzie drugim.
KROK 8
4 rząd będziemy zwężać. W tym celu przechodzimy nitką po koralikach tak żeby nić nie wystawała nam z ostatniego koralika, a drugiego w rzędzie.
Kierujcie się igłą tak jak ja na zdjęciach.
KROK 9
Nabieramy dwa koraliki i wbijamy się pod nitkę łączącą koraliki w poprzednim rzędzie. Jak widzicie przesunęliśmy się i pomijamy pierwszą nitkę.
Budujemy cały rząd jak poprzednie z tą różnicą, że na końcu dodajemy też w ostatnie miejsce tylko jeden koralik, a nie dwa jak wcześniej.
KROK 10
Dalej zwężamy dlatego przechodzimy znowu po koralikach tak żeby nić wychodziła nam z 2 koralika w rzędzie.
Budujemy rząd jak poprzedni.
KROK 11
W zależności od tego jakie cienkie macie kółeczka możecie już skończyć, tak jak ja w wersji pierwszej, lub dodać po jednym koraliku na wierzchołkach. Jeśli boicie się, że koraliki pękną podczas wkładania kółeczek polecam dodać te zewnętrzne koraliki.
Bez koralików wygląda tak.
Żeby dodać koraliki na zewnątrz trzeba przejść nitką po koralikach, żeby nitka wychodziła z tego właśnie czubka.
Nabieramy koralik i przechodzimy przez ten zewnętrzny koralik raz jeszcze. Możecie naokoło przejść przez te dwa koraliki jeszcze z dwa razy wtedy będzie mocniejszy łącznik.
Przechodzimy po koralikach na drugą stronę i dodajemy tak samo koralik.
KROK 12
Tak wyglądają obie wersje.
Łącznik możecie przyczepić do łańcuszka lub jak ja do sznurka.
Wybierając sznurek ucinamy dwa kawałki. Sznurki dodamy po dwóch stronach łącznika i potrzebujemy zapas na zaciągane zapięcie. Zapas powinien mieś około 5/6 cm długości. Pamiętajcie, że dodajemy sznurek złożony na pół czyli długość musi być podwojona.
Na końcach sznureczków robimy supełki robimy supełki, możemy też dodać koralki.
W TYM WPISIE (KLIK) pokazałam dwa sposoby na zapięcie w bransoletkach ze sznurka. Wybierzcie coś dla siebie.
I gotowe!
W zestawie z głównego zdjęcia znajdują się jeszcze bransoletki z łańcuszka i koralików Toho 8/0
Do łańcuszkowej bransoletki możecie zrobić sobie łącznik ze szpilki haczyka i koralików FirePolish 3 mm.
Bransoletka z Toho 8/0 jest na gumce silikonowej.
Udało Wam się zrobić bransoletkę z łącznikiem z koralików?
Koniecznie pochwalcie się efektami oznaczając nas #kurspasart. Będziemy czekać na Wasze prace z niecierpliwością.
Zerknijcie też koniecznie na te wpisy:
- Bransoletka z koralików – ścieg kwadratowy, płaski.
- Makramowa bransoletka w kwiatki – jak zrobić?
- Jak zrobić bransoletkę z koralików? Bransoletka bangle z superduo
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb