Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka i kryształków? Makrama krok po kroku

Zapraszamy na kolejny video kurs tworzenia biżuterii, w którym Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam jak zrobić bransoletkę ze sznurka i kryształków korzystając z makramowych węzłów. Makrama krok po kroku wytłumaczona przez Agnieszkę, od razu staje się jasna jak słońce, więc sznurki w dłoń i zaplatamy :)!

Makrama jest bardzo wdzięczną techniką, dzięki której z prostych i niepozornych elementów, takich jak sznurek czy kordonek, uzyskać można efektowną i oryginalnie prezentującą się biżuterię. Makramowe węzły wymagają od nas troszkę cierpliwości i uwagi, ale efekt końcowy jest tego wart. No i samo zaplatanie jest całkiem wciągające, z każdym supełkiem nabieramy coraz większej wprawy :)!

Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie z Wajzerką, zarazić Was makramową zajawką :). Do dzieła!

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

Koraliki Firepolish – wielkość 4mm. U nas są to dwa kolory: Tortoise Teal i Coated Silver – Olivine

Kordonek – jak najbardziej może być w innym kolorze niż sznurek jubilerski

Sznurek jubilerski – woskowany 1mm

Klej – magic przyda się do usztywnienia końcówek sznurków

Guzik – potrzebny do zapięcia bransoletki, fajnie by kolorystycznie komponował się z koralikami

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą głównie nauce techniki i inspiracji. Zamiast sztywno trzymać się listy produktów wykorzystanych przez Wajzerkę, poszalej z kolorami sznurków i koralików. Tak by bransoletka, która będzie efektem tego tutorialu,  była przede wszystkim Twoja :).

kurs makramy

 

 

makrama krok po kroku

makrama krok po kroku makrama firepolish2 pedzel new

  

Jak Wam się podoba taka bransoletka? Pozaplatacie razem z nami :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *