Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić broszkę z filcu? KURS DIY

W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka pokaże Wam, jak zrobić broszkę z filcu w zimowych odcieniach. Broszka – kwiatek z filcu krok po kroku.

 

 

Produkty, których potrzebujesz do wykonania broszki:

kwiatek z filcu

Filc – 2 arkusze, w różnych odcieniach. U nas jest to biały i błękitny pastelowy, ale Ty możesz poszaleć z kolorami. Nasza propozycja jest typowo zimowa, ale prawda jest taka, że kwiatek będzie się prezentował równie fajnie w bardziej egzotycznych kolorach :). Wybierz grubszy filc techniczny, by broszka była sztywniejsza.

Koralik powlekany –  1 sztuka o wielkości 12 mm. Kolorystyka dowolna, może komponować się z kolorem użytego filcu lub z nim kontrastować.

Igła

Nić monofilowa – idealnie nadaje się do zszycia kwiatka, ze względu na to, że jest przezroczysta, a co za tym idzie, praktycznie niewidoczna. My użyliśmy nici 0,25mm.

Baza broszki – najlepsza będzie baza okrągła.

Klej – szybkoschnący, np. super glue.

Nożyczki

Przydadzą Ci się też niewielkie karteczki o kształcie kwadratu, długopis oraz płaski kawałek mydła, którym odrysujesz szablon na filcu. No chyba, że masz dużą wprawę w wycinaniu filcowych kwiatków, to nie potrzebujesz takich “wspomagaczy” ;).

Nasz kwiatek, z racji swojej “lodowej” kolorystyki, idealnie nadaje się do zimowych stylizacji. Od Was zależy oczywiście, gdzie go przypniecie:). Czapka, szalik, płaszcz, sweter… a może torebka :)? Pamiętajcie, że w kwestii kolorystyki macie dużą dowolność, w pasartowej ofercie znajdziecie wiele pięknych kolorów filcu, aż trudno się na jakiś zdecydować. Zawsze możecie zrobić cały bukiet kwiatowych broszek, każda na inną porę roku;).

 

broszka z filcu

Wszystkie produkty z których wykonana jest broszka, znajdziecie tutaj. Może się zdarzyć, że któryś z produktów zdąży się wyprzedać. W takiej sytuacji, nie pozostaje Wam nic innego, jak poszukać alternatywnego rozwiązania lub cierpliwie poczekać na kolejną dostawę :).

Jesteśmy jednak pewni, że uda się znaleźć jakąś alternatywę w pasartowej ofercie 😉

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. Jantar says:

    Bardzo fajne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *