Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić broszkę z koralików? Lilia wodna z koralików triangle

Zapraszamy na kurs tworzenia biżuterii, w którym Paula Ziemska pokaże jak zrobić broszkę z koralików. Efektowna koralikowa lilia wodna pięknie prezentuje się nie tylko jako broszka, ale i jako naszyjnik, pierścionek czy kolczyki. To jeden z tych kursów, który może stać się punktem wyjściowych dla bardzo różnorodnych projektów. Do dzieła!

koraliki-toho

Do wykonania tej delikatnej broszki potrzebne nam będą:

SONY DSC

Kto chce zrobić broszkę z koralików?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania lilii z kursu, znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki. Twój kwiatek może mieć zupełnie inne kolory, w końcu naturalna lilia wodna również występuje w różnych wariantach kolorystycznych ;).

No to zaczynamy! 🙂
1. Pracę zaczynamy od nawleczenia na igłę ok 1,5 metra nici i 6 koralików TOHO 11/0. Robimy okrążenie przez wszystkie, zawiązujemy supełek (dość mocno) i możemy przejść igłą przez jeszcze 2 lub 3 koraliki.

SONY DSC

SONY DSC

 

2. Wychodząc z dowolnego koralika nawlekamy na igłę pierwszą sekwencję: T8/0 –> T11/0 → CZT (prawa dziurka) → CZT (lewa dziurka) → T15/0 → T11/0 → T15/0, wygląda to tak:

jak zrobić broszkę z koralików

 

jak zrobić broszkę z koralików

 

3. Teraz przechodzimy przez prawą dziurkę koralika CZT (z trzech koralików TOHO tworzy nam się pikotka), nawlekamy kolejny koralik CZT (przez jego lewą dziurkę) → T11/0 i wchodzimy igłą w już dodany koralik T8/0 i T11/0 z podstawy.

jak zrobić broszkę z koralików

jak zrobić broszkę z koralików

jak zrobić broszkę z koralików

 

 

4. Kolejne sekwencje wyglądają podobnie: Wychodząc z T11/0 nawlekamy T8/0 –> T11/0 → przechodzimy przez prawą dziurkę CZT który mamy już dodany → nawlekamy CZT (lewa dziurka) → 15/0 → T11/0 → T15/0 → ponownie prawa dziurka CZT → nowy CZT (lewa dziurka) → T11/0 → wchodzimy igłą w T8/0 i T11/0 z podstawy.

jak zrobić broszkę z koralików

 

5. W ten sposób wykonujemy jeszcze 3 sekwencję.

jak zrobić broszkę z koralików

 

6. Przy ostatniej sekwencja zmienia nam się na samym końcu. Po pikotce nie dodajemy kolejnego CZT tylko korzystamy z dodanego w początku naszej robótki. Następnie nawlekamy T11/0 i kończymy wchodząc w T8/0 i T11/0.

jak zrobić broszkę z koralików

 

7. Nasza praca powinna wyglądać tak:

jak zrobić broszkę z koralików

8. Staramy się naciągnąć trochę nić i przechodzimy igłą przez T8/0 → T11/0 –> CZT lewa dziurka → nabieramy 3 koraliki T15/0 i wracamy igłą przez CZT prawą dziurką (tworzy nam się kolejna mała pikotka).

jak zrobić broszkę z koralików

jak zrobić broszkę z koralików

jak zrobić broszkę z koralików

 

9. Dla wzmocnienia naszej pracy przechodzimy ponownie przez T11/0 → T8/0 i T11/0 z podstawy, po czym zaczynamy od nowa tę samą sekwencję. Tym samym na pustych koralikach CZT wykonujemy 6 małych pikotek.

jak zrobić broszkę z koralików

 

10. Pikotki wymagają ukształtowania w mocny trójkąt. Igłą wbijamy się w pierwszy koralik 15/0 i omijając środkowy wbijamy igłę w trzeci 15/0. Nitka przebiegnie nam pod szczytowym koralikiem co ładnie go podkreśli.
jak zrobić broszkę z koralików

 

11. Igłę prowadzimy dalej przez koralik CZT i 11/0, a następnie przez sąsiadujący 11/0. Tym samym przeszliśmy do kolejnego rzędu gdzie dalej możemy podkreślić kolejną pikotkę. Czynność powtarzamy na wszystkich sześciu.

jak zrobić broszkę z koralików

 

12. Pora na ukształtowanie naszego kwiatka – przechodzimy igłą starając się dojść do koralika T11/0 ze szczytu górnej pikotki.

 

 

13. Nabieramy 3 koraliki T11/0 i przewlekamy igłę przez sąsiadujący T11/0. Czynność powtarzamy aż całość ładnie nam się połączy.

 

 

14. Dla ustabilizowania i wzmocnienia robótki przechodzimy igłą przez całą sekwencję.
Kończąc wracamy do koralika T15/0 który był podstawą połączonej pikotki i nabieramy 7 lub 5 (zależy czy chcemy krótkie czy długie listki) koralików T11/0 i ponownie przechodzimy igłą przez sąsiedni koralik T15/0.

 

 

 

jak zrobić broszkę z koralików

 

15. Czynność powtarzamy tworząc tak 6 listków naszego kwiatu.

jak zrobić broszkę z koralików

 

16. Jak widać wstępnie listki nie są zbyt równomierne. Żeby koraliki nam się ładnie układały musimy powtórzyć przejście igłą przez 3 koraliki T11/0 → trzeci zostawiamy w spokoju i wkłuwamy się bezpośrednio w piąty (wówczas ładnie formuje się nam szczyt).

jak zrobić broszkę z koralików

 

17. Ponownie czynność powtarzamy przez wszystkie listki :).

jak zrobić broszkę z koralików

 

18. Broszka jest już w zasadzie gotowa – pora na zainstalowanie agrafki. Przeszywamy ją z koralikami (w zasadzie jak nam wygodniej – grunt by się trzymała ;). Opcjonalnie w naszej robótce możemy umieścić kryształek BONNY 12mm – ładnie się trzyma, nie wypada ale nie jest konieczny 🙂

jak zrobić broszkę z koralików

 

Nasz kwiat jest gotowy – oczywiście nasza robótka nie musi być broszką. Możemy zrobić z pierścionek, kolczyki czy subtelny wisiorek – co tylko lubimy :).

kwiat z koralików DIY

Komu udało się zrobić broszkę z koralików?

Do czego wykorzystałybyście koralikową lilie :)? Czekamy na komentarze i oczywiście zdjęcia Waszych lilii :). Żebyśmy mogli znaleźć Wasze prace oznaczcie nas #kurspasart.

Zobacz również te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Przepiękne lilie 😀 Już wiem co zrobić z zalegającymi trójkącikami 😛

  1. Mały koralik says:

   Bardzo się cieszę i chętnie zobaczę efekt 🙂

 2. Śliczna

 3. Ewelina says:

  Super tutorial 🙂

  Lilię wodną wykonaną według niego wykorzystałam do kryształowej bransoletki 🙂 https://www.facebook.com/hotaru.bizuteria/photos/a.1227750877264505.1073741836.998642010175394/1520245418015048/?type=3&theater

  Na pewno powstanie jeszcze niejedna taka lilijka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *