Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki na bazie biżuteryjnej?

Jak zrobić kolczyki na bazie biżuteryjnej? To nie nasz pierwszy wpis na ten temat. Nic w tym dziwnego. Bazy biżuteryjne dają nieskończoną ilość cudownych możliwości. Tym razem Ania pokaże Wam jak zrobić kolczyki – liście na jednej z naszych baz. Wyglądają imponująco! To co? Szyjemy?

Co będziecie potrzebować do zrobienia kolczyków:

Kto ma ochotę zrobić kolczyki na bazie?

Wyglądają niesamowicie! Nie pożałujecie ani jednej chwili jaką poświęcicie na ich uszycie. Produkty, których będziecie potrzebować znajdziecie TUTAJ. Mamy nadzieję, że pobawicie się z kolorami i powstanie mnóstwo wspaniałych wersji.

Krok 1

Do oplecenia bazy używamy koralików toho treasure (ścieg brick).

Ucinamy około 0,5 m nici i przywiązujemy do bazy. Nawlekamy 2 T1
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 2 

Przekładamy nić pod bazą i wbijamy się w koralik od spodu.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 3

Nabieramy kolejny koralik, przechodzimy nicią pod bazą i wbijamy się w niego od spodu. Powtarzamy ten krok aż baza będzie opleciona (39 koralików)

Krok 4

Nawlekamy 2 koraliki T1, wbijamy się w 1 koralik naszej pracy, przekładamy nić pod bazą i wchodzimy w niego od dołu.

Krok 5

Przechodzimy nicią przez pierwszy szczytowy koralik, nawlekamy 1 T1 i przechodzimy przez drugi szczytowy koralik. Mocujemy nić, przewlekamy przez kilka koralików i ucinamy.

Jak zrobić kolczyki na bazie

Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 6 

Baza gotowa więc czas zrobić listek z koralików toho 11/o, ściegiem peyote według schematu nr 1.
Jak zrobić kolczyki na bazie

 

Krok 7 

Ucinamy ponad 2m nici. Nawlekamy 1 T3 i zawiązujemy supełek, nawlekamy kolejno 2 T4, 5 T5, 3 T6.

Krok 8 

Wbijamy igłę w dwa koraliki T5
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 9 

Nawlekamy 1 T5 i przechodzimy przez drugi T5 w rzędzie, nawlekamy 1 T4 i wbijamy się w co drugi koralik. Kiedy nić będzie wychodzić z pierwszego koralika naszej pracy Nawlekamy 2 T2 i przechodzimy przez T3, tak jak na zdjęciu.

Krok  10

Nawlekamy 1 T3 przechodzimy przez wystający koralik, następnie 1 T4, nić powinna wychodzić ze szczytowego koralika, Nawlekamy 1 T5 i 5 T6.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 11

Wbijamy igłę w czwarty T6 i zawijamy, nawlekamy 1 T5 i wbijamy się w T5 z poprzedniego rzędu.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 12 

Pracujemy według schematu, czerwona linia pokazuje jaka jest kolejność koralików i kierunek prowadzenia nici.
Jak zrobić kolczyki na bazie

 

Krok 13

Tak powinna wyglądać nasza praca po przejściu całego schematu.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 14 

Wychodzimy nicią z pierwszego koralika szczytowego (zaznaczony na zdjęciu na czerwono) i nabieramy 1 T2 i przechodzimy przez drugi koralik szczytowy.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 15

Na zdjęciu zaznaczony jest koralik (niebieski) z którego powinna wychodzić nić, nabieramy 1 T2 i wbijamy się od dołu w koralik z żółtą kropką szczytowy.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 16

Powtarzamy kroki 14 i 15 tak żeby przejść przez wszystkie koraliki szczytowe, pilnując by nić była naciągnięta, wtedy nasza robótka będzie się marszczyć.

Przewlekamy nić tak by wychodziła z ostatnio doszytego koralika w kierunku środka pracy.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 17 

Teraz musimy doszyć liść do bazy.

Wbijamy igłę od dołu w 15 T1 na bazie następnie od góry przechodzimy przez 14 koralik, przechodzimy przez szczytowy w liściu i znów w 15 T1.

Krok 18

Wbijamy igłę w 16 T1, przechodzimy przez kolejny szczytowy w liściu i wchodzimy w 17 T1 bazy,  teraz wychodzimy z 18 T1, przewlekamy przez szczytowy (liść) i wchodzimy w 19 T1. Następnie przewlekamy nić przez 21 T1 i powtarzamy. Trzeba pamiętać by nić była mocno napięta.

Kiedy wszystkie koraliki szczytowe są przyszyte do bazy, nić powinna wychodzić górą z koralika 26 T1, przewlekamy nić przez 27 T1 tak by wychodziła dołem.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 19 

Nawlekamy 1 T1 wchodzimy w szczytowy liścia, powtarzamy ten krok dwa razy, następnie bierzemy 2 T1, potem znów po 1 T1. Teraz wchodzimy od dołu w 13 T1 na bazie i cofamy nić do 14 T1. Wchodzimy w koraliki w liściu i mocujemy supełkiem, przewlekamy przez kilka koralików i ucinamy nić.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Krok 20

Teraz mocujemy sztyft. Otwieramy ogniwo, nawlekamy bazę i sztyft, zamykamy ogniwo. Kolczyk gotowy, teraz powtarzamy wszystkie kroki by zrobić drugi.
Jak zrobić kolczyki na bazie

Jak zrobić kolczyki na bazie

I kolczyki na bazie gotowe!
Jak zrobić kolczyki na bazie

Jak zrobić kolczyki na bazie

Jak zrobić kolczyki na bazie

Udało Wam się zrobić kolczyki na bazie?

Są warte zachodu, prawda? Mamy nadzieję, że pochwalicie się swoimi wersjami tych kolczyków. Na jakie kolory postawicie? Liczymy, że pozwolicie nam się znaleźć i oznaczycie nas #kurspasart.

A tutaj znajdziecie jeszcze parę innch propozycji na kolczyki na bazie:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Anna Neumann – “Jestem mamą dwójki dzieci, neurotycznej nastolatki i niepełnosprawnego  siedmiolatka 🙂 Pierwszy naszyjnik zrobiłam na własny ślub i tak już zostało 🙂 Zajmuję się rękodziełem od prawie 6 lat, jest to moje hobby, odskocznia od codzienności. Początki były ciężkie, pierwsze czego się nauczyłam to, to że równe koraliki są podstawą :)” Prace Ani znajdziecie na Bizuteria wiktoriańska/gotycka.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *