Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić piórko na szydełku? Szydełkowa zakładka do książki

Za oknami wiosna na całego – przynieśmy jej trochę do domu! 😉 Na przykład w postaci uroczych, pastelowych piórek z bawełnianej włóczki. Przygotowałam dla Was dzisiaj wideo, w którym pokażę, jak zrobić piórko na szydełku. Takie piórka możecie dołączyć do łapacza snów czy użyć do ozdobienia domu, świetnie sprawdzą się też jako szydełkowa zakładka do książki. To co, zaczynamy? 😉

Do zrobienia piórek będziemy potrzebować:

Jak zrobić piórko na szydełku? Szydełkowa zakładka do książki

Chcecie zrobić piórko na szydełku?

Przykładowe włóczki i szydełka, których możecie użyć do wykonania piórek, znajdziecie tutaj. Ale jak zwykle zachęcam Was do eksperymentowania. Zamiast włóczki Camilla Batik możecie użyć na przykład Yarnart Jeans Crazy czy Eco Cotton – jeśli rozejrzycie się po pasartowych półkach, to na pewno coś Was zainspiruje ;).

 

 

Jak zrobić piórko na szydełku? Szydełkowa zakładka do książki

Jak zrobić piórko na szydełku? Szydełkowa zakładka do książki

 

Dla tych, którzy lubią mieć wszystko na papierze (albo na ekranie!) podrzucam też schemat tekstowy – ten sam wzór znajdziecie w filmie 😉

Nie przejmujcie się, że wzór sprawia wrażenie skomplikowanego – wczytajcie się spokojnie, to tylko tak strasznie wygląda! Jeśli macie jakieś wątpliwości – piszcie, coś na pewno zaradzimy ;).

Na początek robimy 14 oczek łańcuszka, zaczynając od drugiego oczka od szydełka wykonujemy 6 oczek ścisłych, a potem kolejne 7 oczek łańcuszka. Powinniśmy otrzymać kształt Y.

Rząd 1. 3 oczka łańcuszka (o.ł.), 2słupki (sł.) w to samo oczko (o.), 3 sł. w nast. 3 o., sł.3razem, 1 słupek podwójny (sp), sł.3razem, 3sł. w nast. 3o., 3sł. w nast. o. (15)
Rząd 2. 3 oł., (pod przednią nitkę) 2sł w to samo o., 3 sł. w nast. 3 o., sł.3razem, 1 sp nawijany od tyłu, sł.3razem, 3sł. w nast. 3o., 3sł. w nast. o. (15)
Rząd 3. 3 oł., (pod tylną nitkę) 2sł w to samo o., 3 sł. w nast. 3 o., sł.3razem, 1 sp nawijany od przodu, sł.3razem, 3sł. w nast. 3o., 3sł. w nast. o. (15)
Rzędy 4 – 13. na zmianę rząd 2 i 3
Rząd 14. 3 oł., (pod przednią nitkę) 1sł w to samo o., 3 sł. w nast. 3 o., sł.3razem, 1 sp nawijany od tyłu, sł.3razem, 3sł. w nast. 3o., 2sł. w nast. o. (13)
Rząd 15. 3 oł., (pod tylną nitkę) 1sł w to samo o., 2 sł. w nast. 2 o., sł.3razem, 1 sp nawijany od przodu, sł.3razem, 2sł. w nast. 2o., 2sł. w nast. o. (11)
Rząd 16. 3 oł., (pod przednią nitkę) 1sł w to samo o., 1 sł. w nast. o., sł.3razem, 1 sp nawijany od tyłu, sł.3razem, 1sł. w nast. o., 2sł. w nast. o. (9)
Rząd 17. 3 oł., (pod tylną nitkę) 1sł w to samo o., sł.3razem, 1 sp nawijany od przodu, sł.3razem, 2sł. w nast. o. (7)
Rząd 18. 3 oł., (pod przednią nitkę) sł.2razem, 1 sp nawijany od tyłu, sł.2razem, 1sł. w nast. o. (5)
Rząd 19. 2 oł, (pod tylną nitkę, kończymy wszystkie oczka razem) sł.2razem, 1 sp nawijany od przodu, sł.2razem (1)

Udało Wam się zrobić piórko na szydełku?

Jak Wam się podobają takie piórka? Spróbujecie zrobić własną wersję? 😉 Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. 

Zerknij jeszcze koniecznie do tych wpisów:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

5 Comments

  1. Piękne! <3

  2. W tekstowym opisie nie ma informacji o rozpoczęciu pracy od wykonania łańcuszka z 14 oczek. Bez tego rząd 1 jest abstrakcją jakąś. Jeśli ktoś nie obejrzy filmiku, to nie zacznie pracy raczej.

    1. Faktycznie, dzięki za czujność, już poprawiłam ;).

  3. Czy słupek podwójnie nawijany to to samo co reliefowy?

    1. Nie. W słupku podwójnie nawijanym nawijamy dwa razy nitkę wkoło szydełka. Czyli jeden raz więcej niż w słupku zwykłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *