Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Komplet biżuterii z piórkami – styl BOHO – kurs DIY

Lato nieubłaganie zmierza ku końcowi. Chłodne wieczory i poranki skłaniają do myślenia o jesieni. Nic więc dziwnego, że w takim klimacie będzie nasz dzisiejszy projekt. Komplet biżuterii z piórkami w stylu BOHO doskonale sprawdzi się w ostatnich dniach lata. Przygotujemy komplet – długi naszyjnik i kolczyki. Bazą, która nada nam letniej lekkości będą piórka. Jesiennym akcentem stanie się stonowana kolorystyka. Prosty projekt, z którym poradzą sobie nawet początkujący twórcy handmade!

Materiały potrzebne do wykonania kompletu:

materiały pedzel

  • Piórka – Ozdobne piórka pawie o długości 3-4cm. Można je zastąpić takimi o długości 8-9cm, jednak wówczas skróciłabym troszkę łańcuszki wykorzystane w tym projekcie. Potrzebujemy 6 piórek – 4szt do kolczyków oraz 2szt do naszyjnika.
  • Koraliki – szklane MIST 4mm, w kolorze popielatym 20 szt. Odcień koralików dobrałam pod kolor piórek.
  • Kamienie naturalne – jadeit 10 mm w intensywnie pomarańczowym odcieniu 1szt. Pojedynczy koralik został mi z wcześniejszego projektu. Pomyślałam, że przyda się jako centralny element naszyjnika – będzie stanowił mocny akcent kolorystyczny. W jego miejsce można wykorzystać inny koralik lub metalowy łącznik. Świetnie pasowałby tutaj taki w formie łapacza snów.
  • Łańcuszek – delikatny łańcuszek ze stali nierdzewnej – pancerka 1,8x 2,2mm. Naszyjnik ok. 85cm, kolczyki ok. 30cm
  • Końcówki do biżuterii– zaciskowe 6x3mm – niezbędne do zamocowania piórek na łańcuszku
  • Szpilki jubilerskie – haczyki 20mm, kolor oksydowanego srebra – posłużą nam do podwieszenia koralików – 11szt
  • Kółka montażowe – kółka otwarte, średnica 5mm
  • Bigle – klasyczne bigle z kulką ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna nie odbarwia się, nie śniedzieje. Jeśli więc chcecie, aby Wasza biżuteria zachowała piękny wygląd przez długi czas, warto wybierać elementy z tego metalu.
  • Karabińczyk – 10mm w kolorze oksydowanego srebra
  • Z narzędzi potrzebne będą szczypce tnące, płaskie oraz okrągłe bociany.

Spodobał Ci się komplet biżuterii z piórkami?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasz kurs służy przede wszystkim inspiracji – z użytymi materiałami możesz dowolnie eksperymentować. Do wykonania tego kompletu, wykorzystać możesz koraliki lub kamienie, które pozostały Ci z poprzednich projektów. Powodzenia!

Wykonanie

Najpierw pokaże Wam jak zrobić kolczyki. Końce ozdobnych piórek zakuwamy w metalowe końcówki. Wystarczy wsunąć koniec piórka w końcówkę i zacisnąć jej skrzydełka przy pomocy szczypiec płaskich. Zwróćcie uwagę, aby skrzydełka zacisku znalazły się od spodu piórek.

Komplet biżuterii z piórkami

Komplet biżuterii z piórkami

 

Następnie na szpilkę haczyk nakładamy dwa koraliki MIST 4mm.

3 pedzel

 

Wystający koniec szpilki formujemy w haczyk – najpierw, przy pomocy bocianów okrągłych, odginamy go pod kątem 90 stopni, następnie owijamy szpilkę wokół jednego z nosków szczypiec. Jeśli korzystacie ze szpilek dłuższych niż 20mm, warto je najpierw skrócić za pomocą szczypiec tnących, tak, aby wystający koniec miał maksymalnie 1cm długości.

4 pedzel

5 pedzel

 

Na tak uformowanym haczyku zawieszamy jedno z piórek.

jak zrobić kolczyki

Domykamy haczyk z pomocą szczypiec płaskich.

7 pedzel

 

Delikatnie odginamy haczyk z drugiej strony koralików (najłatwiej będzie to zrobić bocianami okrągłymi) i zaczepiamy go o łańcuszek.

jak zrobić kolczyki

 

Domykamy haczyk przy pomocy szczypiec płaskich.

9 pedzel

 

Łańcuszek przycinamy na długość ok. 5cm.

10 pedzel

 

W podobny sposób przygotowujemy drugie piórko, tym razem podwieszając je na łańcuszku o długości 10cm. Oba łańcuszki zawieszamy na kółeczku montażowym z biglem. Pierwszy kolczyk gotowy!

jak zrobić kolczyki

 

Tak natomiast prezentuje się para kolczyków!

Komplet biżuterii z piórkami

 

Jak zrobić naszyjnik w z piórkami?

Zaczynamy od przygotowania piórek na łańcuszkach, dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku kolczyków. Zamiast podwieszać je na biglu, zaczepiamy łańcuszki o większy koralik na szpilce lub metalowy łącznik.

Komplet biżuterii z piórkami

 

Z drugiej strony dużego koralika mocujemy pojedyncze kółeczko oraz dwa łańcuszki o długości 4cm.

Komplet biżuterii z piórkami

 

Na końcach łańcuszków przyczepiamy po dwa drobne koraliki MIST na szpilkach haczykach, kolejne 4cm odcinki łańcuszka i znów po dwa koraliki MIST. Na koniec, zawieszamy całość na łańcuszkach o długości 27cm.

Komplet biżuterii z piórkami

 

Pozostało już tylko zamocować zapięcie.

Komplet biżuterii z piórkami

 

Tak prezentuje się gotowy naszyjnik!

Komplet biżuterii z piórkami

Masz już swój komplet biżuterii z piórkami?

Dzisiejszy projekt jest idealnym przykładem tego, że nie potrzeba wielkich umiejętności, czy bardzo drogich materiałów, aby stworzyć coś pięknego. Ja wybrałam piórka w bardzo stonowanej kolorystyce, myślę jednak, że świetnie wyglądałyby również piórka przepiórcze w mocniejszych odcieniach.

Mam nadzieję, że takie oryginalne ozdoby umilą Wam ostatnie dni lata.

Uwielbiamy styl boho dlatego znajdziesz u nas jeszcze sporo kursów w tym stylu:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *