Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – bransoletka sznurkowa z rurkami

Lubicie bransoletki, prawda? A kto nie lubi! 🙂 A bransoletki ze sznurków? Jeśli tak, to powinna spodobać się Wam dzisiejsza propozycja Kasi!

 

Materiały:

1. Przycinamy po siedem odcinków sznurka z każdego z dwóch kolorach. Odmierzając sznurki musimy wziąć pod uwagę obwód naszego nadgarstka plus ok. 1,5cm zapasu. Z jednej strony zbieramy wszystkie sznurki i wyrównujemy końce, które następnie rozkładamy na płasko pomiędzy ząbki końcówki. Końcówkę zaciskamy i montujemy kółeczko.

 

 

2. Na kółeczko zakładamy zapięcie federing.

 

 

3. Następnie rozpoczynamy nakładanie rurek na poszczególne sznurki.

 

 

4. Rurki nakładamy w dowolny sposób, w różnej ilości na każdym sznurku. W tym przypadku było to od jednej rurki do maksymalnie 4 na sznurku. Ich ilość jest dowolna i zależy tylko od Was.

 

 

5. Rurki rozkładamy na całej długości bransoletki. Jeśli nie chcemy by przesuwały się w trakcie noszenia możemy za każdą rurką zawiązać supełek.

 

 

6. Z drugiej strony wyrównujemy wszystkie końce sznurka i mocujemy drugą końcówkę w taki sam sposób jak poprzednią.

 

7. Gotowa bransoletka. W taki sam sposób możemy wykonać naszyjnik, który będzie tworzył z bransoletką piękny zestaw. Ilość sznurków, ich kolorów zależy tylko od Was!

Może Ci się także spodobać >>

13 Comments

 1. Angelika says:

  pomysłowa 🙂 na pewno spróbuję 🙂

 2. śliczna, aż żałuję, że nie zamówiłam tych rurek w mojej paczce 🙂

 3. Kornelia says:

  Bardzo ładanie. A jakiej grugości jest ten sznurek ? 🙂

  1. Ma grubość 1mm – ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć grubszego – tylko rurki trzeba dobrać w odpowiednim rozmiarze 🙂

   Mateusz

 4. O wiele ładniej ta bransoletka wygląda, gdy się ją wklei do końcówek okrągłych lub podłużnych, bo taka końcówka nie jest zbyt wytrzymała. No i mocować jest dużo lepiej na kółeczkach sprężynkach – mamy pewność, że się nie rozleci 😉

  1. Robert says:

   O ile ja się orientuje te końcówki to są końcówki do wstążek i w takim celu zostały zaprojektowane. Pomijając ich już wątpliwe walory estetyczne wciskanie do nich sznurków uważam za głębokie nieporozumienie i jak dla mnie taka biżuteria wygląda niechlujnie.

 5. Magdalena says:

  pomysł świetny,na pewno wykorzystam 🙂

 6. Alicja says:

  Super kursik!
  Zgadzam się z Sylwią,że z takiej końcówki,(ja ją nazywam żabką:) ) sznurki czasami wychodzą pomiędzy ząbkami(jeśli sznureczek jest cienki),dlatego przed włożeniem w “żabkę” najpierw je se sobą sklejam 🙂

 7. a czy może być również sznurek woskowany?;)

  1. Właśnie sznurek woskowany jest użyty w kursie 🙂

   Mateusz

 8. Karina says:

  skąd wziąć końcówkę książkową.?

 9. Już dawno chciałam zrobić podobną bransoletkę ale na sznurku 2 mm. Niestety nie mogę znaleźć rurek w kształcie łuku o śr. wew. 2 mm 🙁 Są tylko srebrne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *