Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs DIY – Jak zrobić bransoletkę z korala cz I

Dzisiejszy kurs pokaże Wam, jak zrobić bransoletkę z korala, jest to pierwsza część zestawu. Zaczniemy od bransoletki, a w kolejnych tygodniach pokażemy jak wykonać kolczyki i naszyjnik!

Bransoletka i cały komplet zostały zaprojektowane przez Monikę.

bransoletka z korala diy

bransoletka z korala

Do wykonania bransoletki potrzebujemy:

 

bransoletka z korala
Pierwsze zapięcie

1. Przytnij linkę na długość ok. 46cm (warto dopasować długość linki do własnego nadgarstka). Złóż całość na pół i w miejscu zgięcia umieć kuleczkę. Obie końcówki linki przełóż przez dziurkę w łapaczce i zaciśnij łapaczkę na kulce.

bransoletka z korala
Nawlekanie koralu i masy na linkę

 

2. Kostkę z masy perłowej nakładamy na obie linki i przesuwamy ją do końca. Za kostką zaciskamy stoper.

bransoletka z korala
Nawlekanie koralu i masy na linkę

 

3. Pałeczki koralu nawlekamy na linkę – jedna linka = jeden kolor, na koniec danego odcinka możesz nałożyć ozdobną kulkę. Kolejne odcinki oddzielamy kostką z masy perłowej, ponownie nawlekając ją na obie linki. W podobny sposób zapełniamy całą długość linki, aż zostanie nam około 3cm pustej linki.

bransoletka z korala

4. Na puste odcinki obu linek nawlekamy ostatnią kostkę i mocno przeciągamy. Następnie obie końcówki linki przewlekamy, najpierw przez łapaczkę, a potem przez zaciskową kulkę. Kulkę zaciskamy przy łapaczce, która  również zamykamy.
Do łapaczek na obu końcach mocujemy kółeczka, a przez jedno z nich dodatkowo przekładamy karabińczyk.

 

W ten oto sposób otrzymujemy piękną bransoletkę, która jest  co prawda dość pracochłonna, ale również bardzo efektowna. Oczywiście kolor koralu i masy perłowej możemy dobrać wg własnych upodobań 🙂

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. bardzo ladna bransoletka i swietnie pokazane jak ja wykonac. Moze uzyje innych materialow ale zasade jej wykonania zachowam. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *