Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – naszyjnik drewniane kwiatki

Ostatnie naszyjniki przygotowane dla Was przez Kasię cieszyły się dużą popularnością, dlatego dziś mamy kolejny projekt!

 

 

 

 

Potrzebne materiały:

1. Wykonanie naszyjnika rozpoczynamy od nawleczenia wszystkich koralików na szpilki haczyki. Nawlekamy je pojedynczo, po jednym koraliku na każdej szpilce. Na końcu każdej szpilki za pomocą szczypiec okrągłych wykonujemy niedomknięte oczko.

 


2. Do kółka sprężynki zaczepiamy kolejno sześć koralików na szpilkach. W ten sposób powstanie pierwszy kwiatek, do którego będziemy doczepiać kolejne.

 


3. Do jednej ze szpilek doczepiamy kolejne kółko sprężynkę i ponownie zaczepiamy koraliki. Jednak tym razem tylko pięć. W ten sposób połączone zostały dwa kwiatki.

 


4. Do dwóch bocznych koralików kwiatków doczepiamy kolejne kółko, łącząc je w ten sposób z sobą . Będą one elementem kolejnego kwiatka. Dodatkowo doczepiamy jeszcze dwie szpilki z koralikami.

 


5. Aby naszyjnik był symetryczny należy pamiętać, by wykonywać te same czynność po obu jego stronach.

 


6. Górny koralik łączymy z kolejnym kółkiem. Doczepiamy kolejne cztery szpilki z koralikami. Dolne szpilki łączymy z niższymi, bocznym kółkami.

 


7. Uzupełniamy boczne kółka koralikami tak by w sumie na każdym znajdowało się ich w sumie sześć.

 


8. Do górnej krawędzi naszyjnika doczepiamy po obu stronach kolejne kółka. Dokładamy po koraliku, te z kolei łączymy z dwoma koralikami z niższych kwiatków. Zaczepiamy jeszcze dwa koraliki .

 


9. Rozbudowujemy naszyjnik o kolejne dwa kwiatki łącząc ze sobą poszczególne ramiona.

 


10. Wszystkie ramiona kwiatów należy połączyć ze sobą w taki sposób aby żaden nie pozostał „luźny”, z wyjątkiem jednego koralika na dole. Dzięki temu naszyjnik będzie się ładnie układał w rozłożystą sieć.

 


11. W miarę jak rozbudowujemy naszyjnik stopniowo odejmujemy ilość dodawanych koralików tak by z całości powstał trójkąt .

 


12. Do górnej krawędzi dodajemy z obu stron dodatkowo po jednym koraliku.

 


13. Odcinamy dwa odcinki łańcuszka o równej długości. Po jednej stronie montujemy kółka, które mocujemy na górnych krawędziach naszyjnika.

 


14. Na końcu montujemy zapięcie skręcane.

 


15. Gotowy naszyjnik.

 

Może Ci się także spodobać >>

14 Comments

 1. Bardzo ładny,zabieram się do pracy….

 2. Ewelina says:

  Wow! Cudenko. Bardzo fajny pomysl. Moze kiedys, gdy mi sie znudzi szydelkowanie, zrobie cos podobnego 😉

 3. Przepiękny! Dziękuję za kolejny inspirujący pomysł :))

 4. Świetny pomysł na pewno spróbuję taki zrobić 🙂

 5. Pomysł jest fantastyczny i postanowiłam zrobić taki naszyjnik dla koleżanki, ale w kilku różnych kolorach. Przerysowałam wzór i zamalowałam koraliki 3 kolorami i za żadne skarby nie mogę się doliczyć 58, wychodzi mi tylko 55. Zgubiłam się w liczeniu czy instrukcja zawiera błąd?

  1. Też jeszcze raz przeliczyliśmy i faktycznie jest 55 – dzięki za sygnał, zaraz poprawię 😉

   Mateusz

 6. Ekstra pomysł 🙂

 7. Beznadzieja. Nieźle się na wkurzałam a efektu brak :/ tylko szpilki zniszczyłam :/

  1. oj tam! Trudno było wykonać ale efekt końcowy fantastyczny! 🙂

 8. ja wykonałam podobny, a poza tym zrobiłam kilkanaście inspirowanych nim- większe, mniejsze, różne wzory i kolory- kurs fantastyczny, daje mnóstwo możliwości:) i nie jest taki trudny Zuziu;)

 9. Świetny pomysł. Prosty i efektowny

 10. super kursik, wszystko jasno przedstawione krok po kroku. Ja już zrobiłam swoją wersję naszyjnika:) Można go obejrzeć tutaj:
  http://bizuteria-niny.blogspot.com/2013/07/komplet-z-drewna.html
  ZAPRASZAM!

 11. Elżbieta says:

  Blanko, szybko się zniechęcasz. Ja jestem niepełnosprawna bo mam po przebytych 2 udarach niedowład lewej strony i daję radę. Trochę wiary w swoje możliwości. A tak w ogóle to kurs super.

 12. Zofia says:

  Uf! Zrobiłam , jednak wykonanie tego naszyjnika pochłonęło trochę czasu i wymaga dużej koncentracji i skupienia . Efekt zadowalający, polecam go spróbować zrobić .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *