Aktualności

Pasarcianka miesiąca

Jak już pewnie większość z Was kojarzy, każdego 5 dnia miesiąca, wybieramy Pasarciankę. To najwyższe pasartowe wyróżnienie, które nadajemy tym z Was, które w handmadowej społeczności wyróżniają się czymś szczególnym. W tym wpisie przybliżymy Wam nieco postać pasarcianki :).

Bardzo lubimy ten dzień w którym wybieramy Pasarciankę i wiemy, że Wy też, ale często pojawiają się u nas nowe osoby, które nie orientują się w zasadach jej wyboru. Postanowiliśmy więc nieco sformalizować, a przy okazji zmienić i uatrakcyjnić zasady wyboru  :).

A więc, kim jest Pasarcianka?

Myśląc o Pasarciance, myślimy o fajnej, pozytywnie zakręconej babce, która nie dość, że ma fioła na punkcie swojej handmadowej pasji, to jeszcze chętnie dzieli się z nią innymi. Nie tylko swoimi dziełami, ale i wiedzą, i doświadczeniem. Taka, która potrafi wesprzeć i zmotywować w chwili zwątpienia ;).

Na Pasarciankę wybieramy te z Was, które odznaczają się w wyjątkowy sposób w pasartowej społeczności, są aktywne i chętnie dzielą się z nami tym co tworzą. Nigdy nie chodziło tu o aktywność rozumianą przez nabijanie lajków i komentarzy, dlatego też wybory te nie zawsze były do końca oczywiste :). Pasarcianka miesiąca stawia na jakość, a nie ilość. To o tyle ważne, że wszystkim nam zależy na tym by budować tu wartościowe i sympatyczne miejsce. Zawsze ważne było dla nas to, by aktywność wypływała z serca, pasji i tego, że chcecie dzielić się ze światem swoim hobby, a nie z tego, by napisać cokolwiek :). 

Pasarciankami zostają dziewczyny, które zarażają swoją pasją i pozytywną energią, wciąż próbując się rozwijać. Stanowią niejako przykład dla innych, początkujących handmaderek. Bardzo uważnie śledzimy Waszą aktywność na naszych profilach na fb, instagramie czy w pasartowej grupie, więc nie mamy problemu z wychwyceniem tych z Was, które zasługują na wyróżnienie :).

Każda z Was ma szansę zostać Pasarcianką każdego roku, ale nie częściej niż raz w roku :).

Nagrodą (poza tytułem oczywiście ;)) jest paczuszka przydasi, składająca się w dużej mierze z nowości, często z takich, których nie zdążyliśmy jeszcze dodać do sklepowej oferty. Pasarcianka ma ten przywilej, by testować je jako pierwsza :). Do paczuszek trafia też pasartowy gadżet, np. handmadowy kubek czy materiałowa torba na przydasie. Zależy nam na tym, by przydasiową paczuszką motywować Pasarciankę do dalszego rozwoju :).

W tym roku chcemy pójść jeszcze dalej i spośród pasarcianek miesiąca wybrać jedną – pasarciankę roku – więcej szczegółów zdradzimy Wam za jakiś czas.

A tak o wyborze pasarcianki mówiła kilka miesięcy temu Justyna :):

Z racji tego, że Pasarcianka ma ogromne znaczenie nie tylko dla nas, ale i dla całej naszej handmadowej społeczności, chcielibyśmy, żebyście też miały swój udział w jej wyborze :). Dlatego też w jednym miesiącu danego roku, to Wy będziecie wybierały Pasarciankę, poprzez głosowanie na pasartowej grupie. W tym roku Pasarciankę społeczności wybierać będziecie w maju :). Osoba, która otrzyma najwięcej Waszych głosów, zostanie Pasarcianką miesiąca, otrzyma od nas nagrodę i weźmie udział w konkursie pod koniec roku.

Na pasartowej grupie, zaprosiliśmy Was też do stworzenia rękodzielniczego dekalogu, który wyznacza cechy dobrej rękodzielniczki. Takiej z którą każdy z nas, chciałby się zaprzyjaźnić ;).

Oto cechy, które według Was są szczególnie istotne, a my podpisujemy się pod tym rękoma i nogami 🙂 :

Dobra rękodzielniczka:

1. Nie ma problemów z tym by pochwalić innych, nie zazdrości, potrafi docenić nie tylko talent, ale i starania innych osób, również tych mniej zaawansowanych.

2. Nie wyśmiewa osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handmade. Nie szykanuje osób, które tworzą mniej skomplikowane prace i nie umniejsza znaczenia ich hobby, bo wie, że najbardziej liczy się pasja, a nie poziom zaawansowania.

3. Jest wsparciem dla innych osób, chętnie dzieli się swoim doświadczaniem, podając wędkę zamiast ryby :).

4. Zaraża innych swoją pasją i energią.

5. Żyje swoim hobby, które jest istotnym elementem jej codziennego życia. Wszyscy w jej otoczeniu czują, że to co robi sprawia jej prawdziwą radość i satysfakcję.

6. Jest kreatywna, czerpie inspiracje z otaczającego ją świata, nie kopiuje, a samodzielnie szuka nowych rozwiązań. Jest otwarta na nowości, nowe techniki i rozwiązania, a także rady innych osób. 

7. Rozróżnia konstruktywną krytykę od niepotrzebnego poniżania cudzych prac i umiejętności, a jednocześnie ma dystans do tego co sama tworzy. Nie boi się pytać czy przyznać do tego, że czegoś nie wie.

8. Dba nie tylko o jakość swoich prac, ale i ich przedstawiania, jest estetką. Ważna jest dla niej również jakość komunikacji z innymi handmaderkami, dba o szczegóły.

9. Jest cierpliwa, nie poddaje się po pierwszym lepszym niepowodzeniu, uparcie dąży do opanowania danego zagadnienia :).

10. Sama stawia sobie wyzwania i wciąż się rozwija. Skupia się na sukcesach, a nie porażkach.

Sami widzicie, Pasarcianka to naprawdę zaangażowana i sympatyczna handmaderka :). Mamy nadzieję, że przyznawane przez nas wyróżnienie zmotywuje Was do rozwijania swojej pasji i budowania wzajemnych relacji, a grono Pasarcianek będzie coraz większe :). Zależy nam na tym, by handmade był przede wszystkim przyjemnością, a nie rywalizacją, dlatego będziemy nagradzać pozytywne postawy i praktyki :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa pasart

 

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. Joanna says:

    Świetny pomysł 🙂

  2. Super motywacja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *