Mamy dla Was dzisiaj błyskawiczny przepis jak zrobić naszyjnik, w którym wykorzystamy przekładane zapięcie ozdobne i błyszczące koraliki SeaStar™ – prosto i efektownie. Idealny do stworzenia chwilę przed wieczornym wyjściem!
Nasz naszyjnik powstał w odcieniach zieleni, ale oczywiście możecie wykonać go w swoich ulubionych kolorach 😉
Materiały potrzebne do zrobienia naszyjnika:
Będziemy potrzebować:
- Zapięcia ozdobnego do przekładania – dostępne są trzy rodzaje
- Linki jubilerskiej w rozmiarze 0,3mm lub 0,45mm.
- Koralików SeaStar™ rondelle 4x6mm w kolorze miętowym
- Koralików TOHO 11/0 w kolorze Opaque-Lustered Mint Green
- Stoperów w kolorze srebrnym
- Kleju szybkoschnącego
Chcecie spróbować i wykorzystać przekładane zapięcie?
Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs ma służyć nauce techniki i inspirować do tworzenia własnych projektów. Nie zrażaj się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś wzoru czy koloru.
Okej, to zaczynamy!
Jeśli spojrzycie na końcówki w naszym zapięciu, zauważycie, że mają w środku pręcik. Właśnie ten pręcik wykorzystamy do zamocowania linki jubilerskiej. Odcinamy kawałek długości ok. 1,5 metra i przekładamy przez jedną końcówkę. Zostawiamy ok. 10 cm linki, dla pewności, że nic się nie wysunie – ukryjemy ją wewnątrz koralików.
Jeśli macie problem z przełożeniem linki przez pręcik, możecie spróbować zagiąć końcówkę linki i pomóc sobie szpilką. Teraz przeciągamy stoper przez obie końcówki linki i zaciskamy. Można posmarować go odrobinką szybkoschnącego kleju dla pewności.
Teraz nawlekamy koraliki w sekwencji: 1 koralik SeaStar, 1 koralik TOHO. Ważne jest, żeby przeciągać koraliki przez obie linki jednocześnie.
Kontynuujemy w ten sam sposób aż do osiągnięcia satysfakcjonującej nas długości naszyjnika. Przy długości ok. 90 cm koraliki będą się ładnie układać w dwóch rzędach pod szyją.
Po dojściu do końca zakładamy kolejny zacisk i przechodzimy linką przez drugą końcówkę, z powrotem przez zacisk i przez następne kilka koralików. Zaciągamy linkę, żeby nie było jej widać, pamiętając jednak, żeby nie zaciągnąć jej za mocno, żeby naszyjnik nie zrobił się sztywny.
Zaciskamy zacisk, podklejamy dla pewności i już – prosty, szybki i efektowny naszyjnik gotowy.
Spodobało się Wam przekładane zapięcie?
Jakie macie pomysły na wykorzystanie tego zapięcia? Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając je #kurspasart.
Zerknijcie też tutaj:
- Jak zrobić naszyjnik i kolczyki z łącznikiem?
- Broszka z koralików Toho – jak zrobić?
- Naszyjnik z kamieni.
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku.