Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Przekładane zapięcie ozdobne – jak je wykorzystać? Prosty naszyjnik

Mamy dla Was dzisiaj błyskawiczny przepis jak zrobić naszyjnik, w którym wykorzystamy przekładane zapięcie ozdobne i błyszczące koraliki SeaStar™ – prosto i efektownie. Idealny do stworzenia chwilę przed wieczornym wyjściem!

jak-zrobic-naszyjnik-z-kaboszonem

Nasz naszyjnik powstał w odcieniach zieleni, ale oczywiście możecie wykonać go w swoich ulubionych kolorach 😉

zapięcie ozdobne

Materiały potrzebne do zrobienia naszyjnika:

lista

Będziemy potrzebować:

Chcecie spróbować i wykorzystać przekładane zapięcie?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs ma służyć nauce techniki i inspirować do tworzenia własnych projektów. Nie zrażaj się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś wzoru czy koloru.

Okej, to zaczynamy!

Jeśli spojrzycie na końcówki w naszym zapięciu, zauważycie, że mają w środku pręcik. Właśnie ten pręcik wykorzystamy do zamocowania linki jubilerskiej. Odcinamy kawałek długości ok. 1,5 metra i przekładamy przez jedną końcówkę. Zostawiamy ok. 10 cm linki, dla pewności, że nic się nie wysunie – ukryjemy ją wewnątrz koralików.

Przekładane zapięcie

Jeśli macie problem z przełożeniem linki przez pręcik, możecie spróbować zagiąć końcówkę linki i pomóc sobie szpilką.  Teraz przeciągamy stoper przez obie końcówki linki i zaciskamy. Można posmarować go odrobinką szybkoschnącego kleju dla pewności.zap2

 

Teraz nawlekamy koraliki w sekwencji: 1 koralik SeaStar, 1 koralik TOHO. Ważne jest, żeby przeciągać koraliki przez obie linki jednocześnie. Przekładane zapięcie

Kontynuujemy w ten sam sposób aż do osiągnięcia satysfakcjonującej nas długości naszyjnika. Przy długości ok. 90 cm koraliki będą się ładnie układać w dwóch rzędach pod szyją.

Po dojściu do końca zakładamy kolejny zacisk i przechodzimy linką przez drugą końcówkę, z powrotem przez zacisk i przez następne kilka koralików. Zaciągamy linkę, żeby nie było jej widać, pamiętając jednak, żeby nie zaciągnąć jej za mocno, żeby naszyjnik nie zrobił się sztywny.

Przekładane zapięcie

Zaciskamy zacisk, podklejamy dla pewności i już – prosty, szybki i efektowny naszyjnik gotowy.

Przekładane zapięcie

Spodobało się Wam przekładane zapięcie?

Jakie macie pomysły na wykorzystanie tego zapięcia? Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając je #kurspasart.

Zerknijcie też tutaj:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *