Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Ścieg Flat Herringbone – jak zrobić bransoletkę z Toho?

Koraliki Toho dają tyle możliwości, że nie sposób ich zliczyć. Można z nich uszyć prawie wszystko. Paula Ziemska bardzo je kocha – niewątpliwie z wzajemnością. W związku z tym, w  tym wpisie nasza wzorowa pasarcianka pomoże Wam zrobić szeroką bransoletkę z koralików Toho. Ścieg Flat Herringbone jest niezwykle efektowny, jednocześnie bardzo przyjemny i łatwy w szyciu to właśnie tego nauczy Was Paula. Więc jak zwykle – igły w dłoń i do dzieła!

Pamiętacie jak na początku roku pisaliśmy na grupie swoje postanowienia na ten rok? Kto miał w tej magicznej liście naukę nowych ściegów w beadingu? I kto jeszcze tego nie ogarnął, a dalej chce? Bez wątpienia ma teraz okazję. W tym kursie będziemy się uczyć ściegu herringbone, który jest łatwy, przyjemny i szybko się nim działa. Zaczniemy od prostej, płaskiej bransoletki z koralików TOHO, którą urozmaicimy koralikami Fire Polish (jak widać po ostatnich kursach darzę te koraliki miłością ogromną).

Do uszycia bransoletki potrzebne nam będą:
Ścieg Flat Herringbone

Chcecie opanować ścieg Flat Herringbone?

Jeśli nie macie wszystkich niezbędnych materiałów to szukajcie ich TUTAJ! Pamiętajcie, że kurs ma Wam jedynie pomóc w nauce nowego ściegu. Pozwólcie więc ponieść się własnej wyobraźni i stwórzcie biżuterię swoich marzeń!

Ścieg Flat Herringbone jest jednym z podstawowych ściegów w beadingu. Prosty, a daje mnóstwo możliwości. Możemy zrobić bransoletkę tylko z koralików TOHO, możemy dodać inne, może być płaski, albo robiony po okręgu. My skupimy się na bransoletce płaskiej z dodaniem koralików FP (choć mogą być inne w rozmiarze 3 lub 4 mm).

KROK 1

Odcinamy spory kawałek nici (im dłuższy tym lepiej) i nawlekamy go na igłę. Początek bransoletki zrobimy sobie w innym kolorku – będzie Wam łatwiej.

KROK 2

Nabieramy na igłę 4 koraliki TH 11/0. Przechodzimy igłą dwukrotnie przez wszystkie cztery tak by zamknęły nam się w kwadracik. Zostawcie sobie ciut dłuższy koniec wolnej nici – posłuży nam do montażu zapięcia na końcu pracy.

flat herringbone tutorial

KROK 3

Ponownie nabieramy dwa i wbijamy się od góry w jeden z boków kwadracika.

KROK 4

Przechodzimy igłą przez nowo dodane koraliki tak by nić wychodziła nam od góry. Znowu nabieramy dwa koraliki i tym razem wbijamy się od dołu.
flat herringbone tutorial

Znowu przechodzimy samą nicią razem górą (tak by igła wyszła dołem) i znowu nabieramy dwa koraliki.

Schemat powtarzamy do osiągnięcia łącznie 20 koralików w podstawie.
flat herringbone tutorial

KROK 5

Teraz przechodzimy do części właściwej. Przygotujcie sobie resztę koralików.

Nabieramy dwa koraliki TH i wbijamy się w koralik znajdujący się obok tego, z którego wychodziła nam nić.

Przechodzimy dołem do sąsiadującego koralika.
flat herringbone tutorial

KROK 6

Ponownie nabieramy dwa koraliki (u mnie w innym kolorze). I ponownie wbijamy się w sąsiadujący z tym z którego wychodziła nam nić.

Znowu przechodzimy dołem przez sąsiadujący.
flat herringbone tutorial

Tym schematem lecimy do końca rzędu. Na końcu musimy zrobić przejście do kolejnego rzędu. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Albo wbijamy się w ostatni dodany koralik (ale wtedy po boku będzie widać nić) albo wbijamy się od dołu w koralik sąsiadujący z tym z którego obecnie wychodzi nić, a następnie w skrajny z górnego rzędu (zaznaczone na zdjęciu).
flat herringbone tutorial

flat herringbone tutorial

KROK 7

I lecimy dalej. Nabieramy 2 koraliki TH i przechodzimy dołem.

flat herringbone tutorial

Tak przez cały rząd.
flat herringbone tutorial

Powtarzamy manewr z przejściem do kolejnego rzędu. I rozpoczynamy kolejny.
Ścieg Flat Herringbone

Robimy tak kilka rzędów dla wprawy.
flat herringbone tutorial

KROK 8

No i przechodzimy do dodania koralików FP. Przy rozpoczęciu nowego rzędu na igłę nabieramy koralik FP i dwa koraliki TH.
flat herringbone tutorial

Wbijamy się w koralik FP. Następnie tak jak w poprzednich rzędach w koralik TH i dołem przechodzimy do kolejnej linii.

I powtarzamy ruch. Koralik FP + 2 TH. Wbijamy się w FP i przechodzimy do kolejnej linii. Dodawane koraliki TH układają nam się tak by móc dodawać kolejne rzędy.
flat herringbone tutorial

flat herringbone tutorial

KROK 9

Nasza bransoletka zakłada, że koraliki FP będą się pojawiały co 3 rzędy TOHO. Dalej więc wykonujemy bransoletkę tak jak w pierwszych krokach.
flat herringbone tutorial

flat herringbone tutorial

Ścieg Flat Herringbone

Jak zrobimy 3 rzędy TOHO dodajemy FP tak jak poprzednio. Pamiętajcie tylko, żeby w miarę możliwości naciągać nić, żeby koraliki nam się nie rozchodziły.
flat herringbone tutorial

KROK 10

W ten sposób dodajemy kolejne rzędy do osiągnięcia odpowiedniej długości.
flat herringbone tutorial

Pamiętajcie, że końcówka będzie miała tyle samo rzędów co początek.
flat herringbone tutorial

KROK 11

Gdy już przerobimy odpowiednią dla nas ilość rzędów z koralikami FP, końcówkę wykonujemy standardowo samymi koralikami TH.
flat herringbone tutorial

flat herringbone tutorial

Ostatnie rzędy wykonujemy w kolorach w których rozpoczynaliśmy pracę.
flat herringbone tutorial

KROK 12

Jak widzicie żeby koniec wyglądał jak początek trzeba jeszcze te dwa ostatnie rzędy połączyć w całość. W tym celu przechodzimy przez ostatnie 20 koralików samą nicią, tyk jak na początku pracy.
flat herringbone tutorial

Ścieg Flat Herringbone

Ścieg Flat Herringbone dobrze Wam wychodzi więc czas na zapięcia.

KROK 13

Gdy koniec bransoletki jest już stabilny możemy przejść do ostatniego kroku jakim jest montaż zapięcia.
Przechodzimy igłą tak by nić wychodziła nam z środkowego rzędu.

Na igłę nabieramy koralik TH -> nasze zapięcie -> i znowu TH i wbijamy się w sąsiadujący koralik z danej linii.
flat herringbone tutorial

flat herringbone tutorial

Przechodzimy nicią minimum 2 razy przez nowo dodaną sekwencję. Całość powtarzamy z drugiej strony.
Ścieg Flat Herringbone

Gdy zapięcie jest już zamontowane chowamy w bransoletce nadmiary nici i odcinamy końce.Ścieg Flat Herringbone

I dotarliśmy do końca ?
Ścieg Flat Herringbone

Jak Wam się podoba? Z pewnością zobaczymy na grupie wysyp bransoletek robionych tym sposobem. Mam nadzieję, że będzie ich tak dużo jak grzybów po deszczu. Powodzenia w tworzeniu!
Ścieg Flat Herringbone

Ścieg Flat Herringbone

Ścieg Flat Herringbone opanowany.

Już wiecie jak zrobić szeroką bransoletkę z koralików Toho. Z pewnością powstaną same cudowności teraz. Dlatego będziemy uważnie śledzić media społecznościowe by nacieszyć oko tymi pięknościami. W związku z tym nie zapomnijcie oznaczyć Waszych prac #kurspasart wtedy łatwiej będzie nam Was znaleźć. Powodzenia!

Macie ochotę na inne bransoletki z Toho? To zajrzyjcie do tych wpisów:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *