Porady, Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć

Jak zamontować loki w maskotce? Nauka szydełkowania

Nie wiemy jak Wy, ale my uwielbiamy maskotki z bujnymi grzywami z sprężynek :). Włóczkowe loki dodają szydełkowym maskotkom uroku i jeszcze bardziej słodkiego charakteru :). Jak zrobić sprężynki z włóczki, pokazywaliśmy Wam już w jednym z poprzednich kursów szydełkowania, a w tym wpisie, Katarzyna Ezerioha pokaże Wam jak zamontować loki w maskotce, w prosty i estetyczny sposób.

Jak zrobić loki/sprężynki z włóczki, pokazywała Alicja w tym wpisie – jak zrobić maskotkę dla maluszka.

Jak zrobić loki z włóczki już wiemy, czas na ich montowanie :).

Każdy lok po zrobieniu posiada w jednym końcu dwie nitki. By go umieścić w ściegu, wybierz jeden półsłupek, jedną nitkę włóż z jednej strony półsłupka i wyjmij z drugiej strony tego samego półsłupka. Z drugą nitką zrób dokładnie to samo, tylko od drugiej strony tego samego półsłupka, tak by w efekcie końcowym obie te nitki objęły półsłupek w którym lok jest umieszczony dookoła z dwóch stron. Może to co napisałam wyda się skomplikowane, jednak poniższe zdjęcie powinno rozjaśnić co miałam na myśli.

montowanie loków - kurs szydełkowania

Następnie zwiąż ze sobą te dwie nitki. 

Jak zamontować loki w maskotce

Każdą z tych nitek przeciągnij trochę dalej od tego miejsca, jednak nie obie razem. Każdą w inne miejsce. Zobacz kolejne zdjęcie. 

montowanie loków - kurs szydełkowania

Czas na kolejnego loka. Umieść go tym samym sposobem o którym pisałam na początku. Jedną nitkę z tego loka przeciągnij do jednej z nitek od pierwszego loka, a drugą w zupełnie inne miejsce. 

Jak zamontować loki w maskotce

Czas na trzeciego loka. Jak już umieścisz go w ściegu za pomocą tego samego sposobu o którym pisałam na początku, jedną z jego nitek przeciągnij do wolnej nitki od pierwszego loka, a drugą do wolnej nitki od drugiego loka. Teraz nitki są razem ze sobą parami. 

Jak zamontować loki w maskotce

Pozawiązuj każdą parę nitek ze sobą, na trzy lub cztery supełki, upewniając się wcześniej, że wychodzą one razem dokładnie z tej samej dziurki.

Jak zamontować loki w maskotce

 

W tym momencie możesz pochować nitki do środka i tym samym sposobem zamontować kolejne partie loków.
Montaż trzech loków w jednej partii to tylko moja propozycja. W ten sam sposób możesz powiązać ze sobą dwa, cztery czy nawet pięć loków.

Wiecie już jak zamontować loki w maskotce.

Dajcie znać jak Wam się podoba taki sposób montowania loków, a może macie na to własny, inny sposób? Jeśli tak, to koniecznie się nim z nami podzielcie :)!

Na naszym blogu znajdziecie sporo wzorów na maskotki. Także na takie, do których można użyć loków:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

 

Katarzyna Ezerioha -maskotki szydełkowe to coś robię w każdej wolnej chwili. Jest to moja ogromna pasja, w każdą maskotkę wkładam dużo czasu i cząstkę serca, starając się by wszystko było dopracowane najlepiej jak to możliwe. Wszystkie są robione z własnych projektów i schematów. Więcej moich prac znajdziecie na facebooku

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *