Jakiś czas temu na naszym Instagramie mogliście zobaczyć bransoletkę łączącą dwie techniki i wygląda na to, że bardzo Wam się spodobała – dlatego też nagrałam dla Was kurs właśnie na nią. Pokażę Wam, jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą – dzięki takiemu połączeniu technik będziemy mogli zapinać bransoletkę kumihimo na najwygodniejsze na świecie zapięcie makramowe. To co, zaczynamy? 😉
Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:
- Na pewno przyda nam się dysk kumihimo – ja wybrałam ten mini, ale może też być ten zwykły, z 32 nacięciami.
- Do wyplatania użyjemy nici SuperLon Fine (tex 135) – u mnie kolor light orchid.
- Do makramowej części będziemy potrzebować sznurka do makramy – najlepiej 0,8 lub 1 mm, ja wybrałam lawendowy, a Was zachęcam do eksperymentowania z kolorami ;).
- Kulki jubilerskie ze stali chirurgicznej 2,4 mm – będziemy potrzebować 84 sztuk, czyli 4-5 woreczków.
- Przydadzą nam się ostre nożyczki.
- Klej szybkoschnący.
- I zapalniczka do przytopienia sznurków.
Kto ma zamiar zrobić bransoletkę kumihimo z makramą?
Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania takich łączonych bransoletek, znajdziecie tutaj. Ale pamiętajcie, że nie chodzi o dokładnie odwzorowanie bransoletki z kursu, spokojnie możecie wypróbować inne sznurki, czy użyć koralików TOHO zamiast kuleczek – wszystko zależy od Was ;).
Wiecie już jak zrobić bransoletkę kumihimo.
Co sądzicie o takim połączeniu technik? Piszcie, i nie zapominajcie o oznaczaniu zdjęć #kurspasart 😉
A jak macie ochotę na więcej, koniecznie zerknijcie tutaj:
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.
Witam, czy zamiast kulek jubilerskich moga byc drobne koraliki? Pozdrawiam
Jasne, TOHO 11/0 będą pasować idealnie ;).
Witam, mam pytanko odnośnie tego jakie wymiary sznurka by musialy byc przy robieniu takiego naszyjnika i ile koralikow potrzeba by było? Pozdrawiam serdecznie
W bransoletce plecionka ma ok. 4cm, a jest zrobiona z 10 kulek na nitkę – więc wystarczy pomnożyć sobie to przez taką długość, jaką chcemy osiągnąć ;). I to samo w przypadku sznurka.
Witam, a te zapięcie makramowe tez sie nadaje do naszyjnika czu raczej nie? Pozdrawiam
W przypadku naszyjnika lepiej zakończyć sznurki końcówką albo łapaczką i użyć normalnego zapięcia ;).
Ależ się męczyłam patrząc jak wyplata się makramę bez wpięcia ją np. pod podkładkę czy inne stabilizujące urządzenie 😉 Polecam. Wystarczy taka podkładka pod kartki z klipsem z jednej strony albo nawet deska. Makramę przypinamy zwykłymi biurowymi klipsami na górze i na dole. A kumihimo jest szalenie odprężające 🙂