Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić broszkę? Pomysł na ręcznie robiony prezent

Zapraszamy Was na kurs sutaszu w którym Ewa Genge pokaże jak zrobić broszkę, która przepięknie komponuje się z swetrem czy płaszczem. Sutaszowa broszka jest bardzo prosta do zrobienia, więc z jej wykonaniem poradzą sobie nawet osoby początkujące. To idealny pomysł na ręcznie robiony prezent. Do dzieła!

Witajcie kochani,
znowu się spotykamy :). Tym razem chciałabym pokazać Wam jak w bardzo łatwy i szybki sposób można stworzyć ozdobną broszkę, która stanie się piękną ozdobą jesiennych swetrów lub płaszcza.
Broszka wykonana jest na ażurowej bazie, do której dopasowałam szary sznurek, piękny karneol oraz koraliki Toho. To moja propozycja kolorystyczna, Wy dobierzcie swoje ulubione barwy i do dzieła. Taka broszka to idealny pomysł na prezent handmade. Igły w dłoń i działamy :).

Materiały potrzebne do wykonania broszki:

1 pedzel

 

Nie ma się co zastanawiać jak zrobić broszkę. Trzeba działać!

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania broszki znajdziesz  tutaj.

Do tego obowiązkowo pyszna kawa, dobra muzyka i radość tworzenia ;).

Gotowi? To zaczynamy :).
1. Wycinamy mały okrągły kawałek filcu (nieco większy niż nasz kamień) i przyklejamy do niego kamień. Chwilę przytrzymujemy by klej dobrze związał oba materiały. Ucinamy ok. 21 cm sznurka oraz przygotowujemy 4 koraliki SuperDuo.

2 pedzel
2. Składamy sznurek równo na pół. Pamiętajmy o prawidłowym ułożeniu sznurka, gdyż mają one prawą i lewą stronę, co wskazuje nam charakterystyczna jodełka, która ułożona jest: <<< (lewa strona) lub >>> (prawa strona). Robimy podwójny supełek na nitce o długości ok. 50 cm. Wbijamy igłę od środka sznurka.

3 pedzel
3. Wbijamy igłę od zewnątrz nawlekając miedzy sznurki pierwszy koralik SuperDuo. Przeszywamy sznurek i koralik powtórnie.

4 pedzel
4. Następnie przeszywamy sznurek i dodajemy dwa koraliki SuperDuo po zewnętrznych stronach koralika, który jest już wszyty. Ponownie przeszywamy wszystkie koraliki.

5 pedzel
5. Został nam ostatni koralik, który wszywamy między dodane przed chwilą koraliki. Przeszywamy wszystko ponownie.

6 pedzel

6. Sznurki połączyły się. Zszywamy je ze sobą formułując od razu okrągły kształt. Pamiętajmy by igłe wbijać dokładnie w środek sznurka co ok. 2 mm. Nitka powinna być lekko naprężona. Nie może być za mocno naciągana, gdyż sznurki będą się wtedy marszczyły.

jak zrobić broszkę
7. Szyjąc co jakiś czas sprawdzamy efekty dopasowując sznurki do kamienia, by dobrze do niego później przylegały.

jak zrobić broszkę
8. Gdy sznurki oplatają już cały kamień i zaczynają się łączyć z wszystymi wcześniej koralikami SuperDuo czas je zszyć ze sobą, lecz wcześniej…

jak zrobić broszkę
9. Docinamy filc wokół kamienia na ok. 1 mm i smarujemy go klejem. Można posmarować także troszkę brzeg kamienia na wysokość ok. 1 mm.

jak zrobić broszkę
10. Przyklejamy do niego sznurki, naciągając je lekko przy układaniu wokół kamienia, żeby były lekko naprężone.

jak zrobić broszkę
11. Teraz czas na zszycie sznurków ze sobą. Robimy to wszywając między sznurki koralik Toho. Przeszywamy go kilka razy.

jak zrobić broszkę
12. Pozostałą część sznurków zszywamy na zewnątrz nadając im okrągły kształt.

jak zrobić broszkę
13. Odwracamy nasz element tyłem i wszywamy koralik Toho. Przeszywamy sznurki- koralik- sznurki- filc i powrotnie przeszywamy wszystko.

jak zrobić broszkę
14. Dalej zszywamy sznurki owijając je wokół koralika Toho. Gdy sznurki najdą już na filc, szyjemy je w sposób widoczny na zdjęciu.

jak zrobić broszkę
15. Ucinamy sznurek o długości ok. 23 cm. Zginamy go w pół (pamiętajmy o prawej stornie sznurka) i wszywamy w niego cztery kolejne koraliki SuperDuo, podobnie jak robiliśmy to od punktu 4. Następnie będziemy łączyć ze sobą wszystkie sznurki dodając między nie koralik Toho. Tak więc przeszywamy sznurki (obecnego elementu) potem koralik Toho i sznurek wraz z ostatnim koralikiem SuperDuo. Wracamy tym samym sposobem.

jak zrobić broszkę
16. Ponownie odwracamy nasz cały element tyłem i doszywamy kolejno następne koraliki Toho. Przechodzimy przez sznurki- koralik Toho- sznurki- filc. Każdy koralik Toho przyszywamy podwójnie- tam i z powrotem.

sutasz tutorial
17. Pamiętajmy o lekkim naciąganiu sznurków (tych zewnętrznych). Jeśli wszywane koraliki układają się krzywo, można co chwilę wyrównać je, przejeżdżając od tyłu po nich paznokciem. Wtedy wszystkie ułożą się równo i wysuną do przodu.

sutasz tutorial
18. A oto efekt naszej pracy.

sutasz tutorial
19. Gdy zewnętrzne sznurki zetkną się z sznurkami, w których jest wszyty pojedynczy koralik, zszywamy je razem nadając im od razu okrągły kształt.

sutasz tutorial
20. Wszywamy koralik Toho, podobnie jak robiliśmy to w punkcie 14.

sutasz tutorial
21. Dokładnie przeszywamy sznurki. To już prawie koniec naszego szycia.

sutasz tutorial
22. Podcinamy troszkę sznurki i wyrównujemy koraliki Toho.

sutasz tutorial
23. Tak wygląda nasz prawie skończony element na broszkę 

sutasz tutorial
24. Teraz musimy połączyć ze sobą oba listki zrobione z koralików SuperDuo, by były stabilne i dobrze się trzymały. Wbijamy igłę od tyłu, w wewnętrzną cześć sznurka.

sutasz tutorial
25. Następnie zszywamy ze sobą pojedyncze sznurki.

sutasz tutorial
26. Przycinamy krótko resztę sznurków i smarujemy je oraz filc klejem.

sutasz tutorial
27. Przykładamy element do bazy i chwilkę trzymamy by oba materiały dobrze się z sobą połączyły.

pomysł na ręcznie robiony prezent
28. Żeby jednak nasza broszka była stabilna i dobrze się trzymała na bazie trzeba ją przyszyć. Dzięki ażurowej podstawie nie jest to trudne. Wbijamy igłę od dołu i wychodzimy po zewnętrznej części sznurków, pamiętając by wbijać igłę w sam środek sznurka. Dzięki dużej ilości dziurek w bazie nie będziemy mieli problemu z połączeniem jej z sutaszowym elementem.

pomysł na ręcznie robiony prezent
29. Teraz już wiecie jak zrobić broszkę i możecie cieszyć się gotową ozdobą. 

pomysł na ręcznie robiony prezent

pomysł na ręcznie robiony prezent

I jak tam? Gotowe?

Mam nadzieję, że udało się Wam zrobić broszkę. Dziękuję bardzo za Waszą uwagę, mam nadzieję, że pokazałam Wam w jaki sposób można szybko i łatwo zrobić niepowtarzalną i bardzo efektowną ozdobę. A może to dobry pomysł na ręcznie robiony prezent? Pomyślcie komu moglibyście ją podarować :). Jeśli pokusicie się o wykonanie swojej broszki, koniecznie pochwalcie się efektem, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :). Powodzenia!

Jeśli lubisz broszki to mamy dla Ciebie jeszcze kilka propozycji:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

grupa rękodzielnicza pasart

Ewa Genge- od kilku lat uzależniona  od sutaszu. Tworzy i projektuje biżuterię sutasz pod marką Skarby Ewy- Biżuteria Sutasz. Uwielbia kolory, niebanalne i kontrastowe połączenia barw, oryginalne wzory. W dzień realizuje się jako mama dwójki dzieci, pracuje, wieczorem siada z kubkiem pachnącej kawy, dobrą muzyką i wkracza w bajkowy świat sznurków, kamieni, koralików… Jej prace można zobaczyć na stronie www.facebook.com/SkarbyEwy.BizuteriaSutas

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. renia says:

    Przepiękna praca, a ja zaczynam przygodę z sutaszem! Stwierdziłam, że wszystkie potrzebne materiały mam, więc……..tę przygodę czas zacząć!
    Koralinko! Dziękuję za przejrzysty tutek!
    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *