Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki z chwostami? Czapeczka na chwosta

Chwosty to absolutny hit każdego lata i nie tylko. Są wszędzie. W torebkach, chustach, bluzkach, naszyjnikach i kolczykach. Monika Wojdyła przygotowała dla Was kurs robienia biżuterii, w którym pokaże, jak zrobić kolczyki z chwostami w koralikowej czapeczce, w pięknych energetycznych kolorach. Taka czapeczka na chwosta jest naprawdę nietrudna w wykonaniu – same się przekonajcie!

Najszybszym sposobem na chwościkowe kolczyki jest wklejenie ich do metalowej końcówki. Uwielbiam takie proste rozwiązania. Dlatego proponuję wam również szybkie i proste ubranko dla chwostów. Jego wykonanie zajmuje ciut więcej czasu niż wyschnięcie kleju w końcówce :).

chwosty-sklep

Do stworzenia kolczyków będą nam potrzebne:

 • Chwosty – z nici wiskozowych 70mm grubość główki 10 mm. U mnie kolor żółty
 • Koraliki –  frozen rondelle 8×10 mm lub jakieś inne o tym kształcie i rozmiarze. Ja wybrałam kolor fioletowy
 • Koraliki Firepolish –  3mm. Dwie paczuszki. Tutaj Opaque Turquoise
 • Koraliki TOHO – 11/0 – mnie oczarowały Toho Hybrid Color Trends Milky Badacious
 • Bigle – otwarte ze sprężynką, wykonane ze stali chirurgicznej
 • Szpilki jubilerskie – haczyki około 50mm, ja wybrałam dłuższe (70mm) bo lepiej mi się z nimi pracuje, a nadmiar odcinam na końcu
 • Nić jubilerska – S-Lon AA, kolor turkusowy
 • Igła do koralików – John James 10/13
 • Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące, bociany, nożyczki
 • Mata do koralików

Coś co dodatkowo umili Wam koralikowy relaks. U mnie woda z miętą i cytryną. Jest idealnie. 😀

Masz ochotę się nauczyć jak zrobić kolczyki z chwostami?

Produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki, a to znaczy, że nie musisz robić identycznych kolczyków i korzystać z dokładnie tych samych materiałów :). Śmiało eksperymentuj z kolorami, by uzyskać wyjątkowy efekt.

Zaczynamy!

1. Nabieramy 4 koraliki FirePolish na nitkę i wkłuwamy się we wszystkie jeszcze raz tworząc pętelkę. Ja dodatkowo zawsze robię supełek dla ułatwienia sobie pracy.

2. Nasza nitka powinna wychodzić z jednego z koralików. Wtedy nabieramy 3 FirePolish i jeszcze raz wkłuwamy się w pierwszy koralik od którego zaczynaliśmy kolejny rząd.

3. Przechodzimy do dolnego, środkowego koralika i tworzymy kolejne oczko. I tak aż w sumie będziemy mieli 6 oczek.

4. Pozbywamy się krótszego końca nitki, który nam ciut przeszkadza. W tym celu przechodzimy kilka koralików dalej i odcinamy to co niepotrzebne. Supełek robiłyśmy na samym wstępie. Ale jak ktoś chce nie zaszkodzi drugi.

5. Nasza dłuższa, właściwa nitka wychodzi nam z zewnętrznego koralika naszej robótki. Nabieramy więc jeden koralik FP i wkłuwamy się w koralik z drugiej strony naszej robótki.

6. Nie zaciągamy jeszcze ale nabieramy teraz jeszcze jeden koralik FirePolish i wkłuwamy się znowu do pierwszego, zewnętrznego naszej robótki. Zaciągamy. Mamy „obrączkę” z koralików.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

7. Teraz koralikami Toho będziemy uzupełniać luki pomiędzy koralikami FP po zewnętrznej stronie „obrączki”.

beading tutorial

beading tutorial

8. Przechodzimy na drugą stronę „obrączki” i między koraliki FP dajemy koralik Toho 11/0.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

9. Nasza nitka po dodaniu jednego Toho wychodzi z koralika FirePolish. Nabieramy więc na igłę 3 FP i przechodzimy jeszcze raz przez ten sam koralik FP, z którego wychodzi nasza nitka.
Mamy oczko następnego rzędu. Będę je na zdjęciach oznaczać „X” żeby łatwiej było Wam zrozumieć gdzie jesteśmy.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

10. Nabieramy koralik Toho i wbijamy się w kolejny FirePolish.

beading tutorial

11. Teraz nabieramy dwa FirePolish i przechodzimy przez jeden, boczny koralik oczka pierwszego i ten koralik FP z którego wychodzi nam nitka. (Koralik Toho mijamy, przechodzimy pod nim)

beading tutorial

Jak zrobić kolczyki z chwostami

12. I tak tworzymy kolejne oczka w naszej robótce dodając koralik Toho między FP i dwa FP. Tworząc kolejne oczko.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

13. W ostatnim oczku dodamy tylko jeden koralik FP ponieważ dwa boczne już są.
Więc nasza nić powinna wychodzić z koralika FP z „obrączki” (zdjęcie) i następnie przechodzimy do „bocznego” koralika pierwszego oczka.

14. Nabieramy jeden FP i wkłuwamy się w „boczny” koralik ostatniego oczka.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

15. Zaciągamy, zamykamy, przechodzimy jeszcze raz wkoło tak aby nasza nić wychodziła z zewnętrznego FP i uzupełniamy luki między FP koralikami Toho.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

jak zrobić kolczyki z koralików

16. Nasza nitka ma nam wychodzić teraz z koralika Toho. Nabieramy teraz 3 Toho i wbijamy się do Toho obok. I tak do końca. Tworzymy wkoło ząbki, zamknięcie naszego ubranka.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

czapeczka na chwosta

Jak założyć bigle?

17. Przygotowujemy nasz chwost. Przechodzimy przez środek szpilką, zaginamy ją tak aby końcówka szpilki przechodziła przez oczko.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

Jak zrobić kolczyki z chwostami

18. Zakładamy czapeczkę na chwost. A między nasze ząbki w ubranku dajemy po koraliku Toho i zaciskamy przechodząc wkoło raz jeszcze. Przechodzimy nitką w dół ubranka, robimy supełek i ucinamy nić.

Jak zrobić kolczyki z chwostami

19. Nakładamy koralik na szpilkę, docinamy ją. Zaginamy oczka z drucika zakładając bigle i mamy to!

Jak zrobić kolczyki z chwostami

 

Jak zrobić kolczyki z chwostami

Jak zrobić kolczyki z chwostami

Jak zrobić kolczyki z chwostami

Wiecie już jak zrobić kolczyki z chwostami.

Prawda, że wyczarowanie takich kolczyków nie jest wcale trudne :)? Mamy nadzieję, że nasz tutorial na kolczyki z chwostami się Wam podobał i skusicie się na wykonanie własnej wersji koralikowej czapeczki :). A jeśli chcecie podzielić się z nami swoimi pracami (na co mocno liczymy ;)), oznaczcie nas na zdjęciu #kurspasart <3! Zapraszamy też do naszej grupy:

Lubisz chwosty. Sprawdź ile cudnych inspiracji znajdziesz na naszym blogu. Między innymi:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

3 Comments

 1. Czy perełki też się nadają?

  1. Mytha says:

   Jak najbardziej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *