Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki w stylu boho? Tworzenie biżuterii krok po kroku

Kolczyki w stylu boho to obowiązkowy dodatek na lato! Dodatek, który z łatwością wykonacie samodzielnie :). A to dzięki Pauli Ziemskiej, która przeprowadzi Was przez tworzenie biżuterii krok po kroku. Paula pokaże Wam jak zrobić kolczyki w najmodniejszych w tym roku odcieniach zieleni. Do dzieła!

Hej Kochani! Tym razem będzie prosto – bez igły i bez nici. Za to wiosennie, zielono i lekko. Przedstawiam prosty sposób na wykonanie kolczyków w stylu boho.

Zaczynamy od przygotowania kolejno wszystkich potrzebnych materiałów:SONY DSC

Macie ochotę zrobić kolczyki w stylu boho?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Pamiętajcie, że nasze kursy służą głównie inspiracji, a kolory rzemieni czy koralików użytych w kursie są jedynie naszą propozycją. Takie kolczyki mogą się równie fajnie prezentować np. w bardziej stonowanych i klasycznych kolorkach. Zachęcamy Was do eksperymentów :).

Gotowi :)? No to zaczynamy!

1. Paski rzemyków długości 95cm tniemy początkowo na 4 części (na pół i kolejne połówki tak samo).

SONY DSC

2. Następnie na każdym pasku ścinamy końcówki „na skos” – dzięki temu łatwiej nam będzie przepchnąć rzemyki przez kuleczki.

SONY DSC

SONY DSC

3. Teraz będziemy przeciągać rzemyki przez kuleczki i tutaj będzie najcięższa praca. Łapiemy 2 końce rzemyka (już ścięte) i przeciągamy je przez otwór kuleczki.

SONY DSC

4. Podciągamy ją pod samą górę tak by na końcu zostało nam minimalne wejście na bazę kolczyka.

SONY DSC

SONY DSC

5. Nie martwcie się jeżeli w trakcie końcówka rzemyka się zerwie, czy jeżeli mocno zetniecie końce – długość rzemyka przewiduje poprawki, a w ostatniej fazie będziemy i tak go skracać :). Teraz bierzemy się za bazę.

SONY DSC

6. Na kółko nawlekamy ok 28 koralików TOHO 11/0.

SONY DSC

7. Następnie przewlekamy pierwszy rzemyk. Po rzemyku koralik TOHO 11/0 i znowu rzemyk.

SONY DSC

8. Taką sekwencję powtarzamy przez 5 kolorów rzemyka.

SONY DSC

9. Po ostatnim rzemyku ponownie nawlekamy 28 koralików toho 11/0. Ważne jest by na końcówce bazy zostawić ok 5 – 7mm wolnego drucika, który posłuży nam do zabezpieczenia pracy.

SONY DSC

10. Powoli zbliżamy się do końca. Tak jak pisałam – pustą końcówkę bazy przeciągamy przez jej wejście, a nadmiar zaginamy do dołu. Dzięki temu kolczyk nie będzie nam się otwierał.

SONY DSC

SONY DSC

11. Podstawa gotowa, robimy wykończeniówkę 🙂 Z naszego łańcuszka ucinamy 4 kawałki mające ok 2cm. Ważkę nr 1 instalujemy na ogniwkach. Drugą na ogniwku które podpinamy do łańcuszka.

SONY DSC

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

12. Dodajemy trzecie ogniwko na które zakładamy łańcuszek z ważką, a następnie sam bez żadnej zawieszki.

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

13. Teraz zamontujemy ozdoby na bazie kolczyka. Przez otwór u szczytu bazy przechodzimy ogniwkiem i zamykamy je kombinerkami.

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

14. Montujemy sztyft (montaż przez ogniwko) i… idziemy po lusterko 🙂

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

15. Przymierzamy kolczyk i weryfikujemy jaką długość rzemyków chcemy uzyskać – dużo jest zależne od długości szyi więc w tym przypadku niech każda z nas dobierze sobie długość indywidualnie.

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

16. Gdy już wiemy ile cm nam potrzeba ścinamy rzemyki na równo i ponownie przycinamy końcówki na skos.

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

17. Oczywiście długości nie muszą być od linijki – fajny efekt jest gdy rzemyki są odrobinę pocieniowane 🙂 W każdym bądź razie to już koniec naszej pracy 🙂 Miłego tworzenia!

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

Jak zrobić kolczyki w stylu boho

Komu dało się zrobić kolczyki w stylu boho?

Jak Wam się podobał kurs? Czekamy na Wasze wersje boho kolczyków :). Miłej zabawy :). Oznaczcie Wasze prace #kurspasart lub #pasart jeśli chcecie żebyśmy Was znaleźli. 

Zerknijcie jeszcze koniecznie na te wpisy:


 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

  1. Genialne ! W prostocie i bbb ładne.

  2. Piękne, już robię swoją wersję 😉

  3. Ewelina says:

    Piękne kolczyki. Czy zamiast sztyftów mogą być bigle? Co może być zamiast rzemienia zamszowego? Czy może być sznurek bawełniany?

  4. […] Jak zrobić kolczyki w stylu boho? Tworzenie biżuterii krok po kroku […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *