Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić naszyjnik z łańcuszków? Kurs tworzenia biżuterii

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was nowy kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z łańcuszków. Ba, co tam jeden. Cztery! Cztery naszyjniki komponujące się w piękny zestaw, ale i odpowiednie do noszenia samodzielnie. Naszyjniki można nosić na wiele różnych sposobów, więc jeśli lubisz eksperymentować z dodatkami… ten kurs jest dla Ciebie :).

Kurs  został podzielony na 4 części, a każda z nich poświęcona jest innemu naszyjnikowi, który następnie możemy połączyć w oryginalny komplet. Możemy, ale nie musimy :). Jeśli któryś z naszyjników bardziej podoba Ci się solo – żaden problem! Masz pełną dowolność w tym, który z nich wykonasz.

Chcesz zrobić naszyjnik z łańcuszków?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie inspiracji, Twój komplet może, a nawet powinien, być zrobiony “po Twojemu” :). Nadaj naszyjnikom swój własny charakter, np. zmieniając gamę kolorystyczną czy zestawienie zawieszek. W tak bogatym zestawie, możliwości modyfikacji jest bardzo wiele.

Do zrobienia naszyjników będziesz potrzebować:

Naszyjnik I

łańcuszki1a pedzel

1 naszyjnik

Naszyjnik II

łańcuszki2 pedzel

 

naszyjnik 2

 

Naszyjnik III

łańcuszki4 pedzel

 

naszyjnik 3

 

Naszyjnik IV

łańcuszki5 pedzel

 

naszyjnik 4

 • Łańcuszek do biżuterii – drobna pancerka lub ankier, np. 3x2mm, mocny łańcuszek typu rolo 5mm. Do najdłuższego naszyjnika Aga użyła nieco grubszego łańcuszka 5x4mm
 • Zawieszki – tworząc swoje naszyjniki, możesz wykorzystać zupełnie inne zawieszki, ale by zachować proporcje, trzymaj się rozmiarów zbliżonych do tych wybranych przez Agnieszkę. Jeśli preferujesz mniej zdobne formy, możesz w ogóle zrezygnować z części zawieszek
 • Przekładki jubilerskie – jeśli efekt przełożenia kamieni talerzykami Ci się nie podoba, możesz z nich zrezygnować. Przekładki walce, przydadzą się do zamaskowania łapaczek użytych w naszyjniku
 • Kółka montażowe – potrzebne Ci będą kółeczka w rozmiarze 5 lub 6mm, a także 7mm
 • Zapięcie do biżuterii – każdy z naszyjników zapinany jest na karabińczyk w rozmiarze 16mm. Jeśli nie zależy Ci na możliwości regulacji naszyjnika, możesz zastosować zapięcie typu toggle
 • Kamienie naturalne – Aga użyła agatów w rozmiarze 8mm, ale równie dobrze sprawdzą się inne kamienie lub koraliki w podobnym rozmiarze np. Mistic. Do jednego z naszyjników, Aga użyła agatu w kształcie kropli, o wymiarach 12×8 mm.
 • Szpilka jubilerska – szpilka typu gwóźdź
 • Łapaczki do biżuterii – żeńskie –  potrzebne do wykończenia naszyjnika z agatami
 • Stopery – zaciski zabezpieczą żyłkę lub nić przed wysunięciem się z łapaczki
 • Narzędzia jubilerskie – do przecięcia łańcuszków potrzebne Ci będą szczypce tnące, a do zaginania kółeczek szczypce płaskie. Do zagięcia haczyka na szpilce jubilerskiej, przydadzą Ci się bociany.
 • Klej jubilerski – jeśli naszyjnik z agatami chcesz wykonać z nici, zamiast żyłki, przyda Ci się klej magic, którym zabezpieczysz końcówki nici przed strzępieniem. Klej szybkoschnący przyda się do zabezpieczenia supełków w łapaczce.

Udało Wam się zrobić naszyjnik z łańcuszków? Ciekawi jesteśmy który?

Jak Wam się podobają naszyjniki wykonane przez Agnieszkę :)? Czekamy na Wasze komentarze! Możecie oznaczyć też Wasze zdjęcia hasztagiem #kurspasart.


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

 1. […] Jak zrobić naszyjnik z łańcuszków? Kurs tworzenia biżuterii […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *