Aktualności, Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić podkładkę pod kubek na podłużnej obręczy dziewiarskiej – kurs video

Wszystkim tym, którzy postanowili schować włóczki bo: “wiosna przyszła i nie ubieramy się w szaliki”, pragnę powiedzieć głośne STOP. Wiosna i lato to idealny czas na włóczki. Dlaczego? Bo nie ma nic przyjemniejszego niż spokojne dzierganie w plenerze. A zima przecież i tak przyjdzie, więc można być przygotowanym. Ale dla tych, którzy nie chcą myśleć o tym smutnym momencie, mam propozycję. Co najbardziej cieszy latem? Pikniki! A na piknik można się wybrać z dzierganymi dodatkami. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić podkładkę pod kubek na podłużnej obręczy dziewiarskiej. 

Czego potrzebujecie żeby zrobić ze mną podkładki pod kubeczki?himalaya everyday big

Kto chce zrobić podkładkę pod kubek na podłużnej obręczy?

Najważniejsze o czym musicie pamiętać to kwestia włóczki. Prawda taka, że nadaje się każda. Jeśli jednak jest cieniutka (jak jeans crazy,  camila batik lub choćby harmony ) to trzeba jej użyć podwójnie lub potrójnie. Jeśli tego nie zrobicie – wyjdzie Wam piękny ażurek – idealny do letnich szaliczków, ale kiepski jako podkładka. Trochę materiałów i kolorów zebrałam pod tym linkiem. Jednak polecam pogrzebać w włóczkach i poszukać ulubionych kolorów i grubości.

Jak widzicie nie trzeba wiele, żeby zacząć przygodę z obręczami. Praca w trakcie robienia wygląda jak precelki, więc tym bardziej miło się kojarzy. 

podkładki na obręczy

Podkładeczki robi się szybko i sprawnie. Są idealne na prezent “na ostatnią chwilę”. Ale także na taki na który się czeka (dzień matki za pasem). No ale ja tu gadu, gadu, a Wam się obręcz grzeje w rączkach 🙂 łapcie film:

 

I jak? Całkiem przyjemne? Żałuję, że nie możecie przez film dotknąć włóczki na której pracuję – jest mięciutka i puszysta tak, że nie chce się jej wypuszczać 🙂

obręcze dziewiarskie

Jeśli spodobał Wam się kurs nie zapomnijcie oznaczyć nas #kurspasart – wielki koci brat patrzy i chce widzieć Wasze robótki.

ręcznie robione podkładki

Udało Wam się zrobić podkładkę pod kubek na obręczy?

Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając je #kurspasart. Będziemy ich wypatrywać z niecierpliwością.

Pozdrawiam Was gorąco

Justyna z GithagoArt

Zobaczcie też koniecznie te wpisy na obręcze dziewiarskie:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat 🙂

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *